Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradná hojdačka acapulco

Záhradná hojdačka, na čo si dávať pozor pri jej kúpe?

24. októbra 2018

Záhradná hojdačka si našla miesto v našich záhradách, už pred dlhými desaťročiami. Stala sa tak základným a veľmi obľúbeným typom záhradného nábytku. Prečo sa ale stala súčasťou toľkých domovov? Aké hojdačky trh poskytuje? Aký materiál je ten pravý pre vašu záhradnú hojdačku? Na čo si dávať pozor pri jej kúpe? V našom článku vám ozrejmíme všetky zásadné otázky, týkajúce sa nákupu hojdačky k vám domov.

Prečo kúpiť záhradnú hojdačku?

Záhradná hojdačka nádherne dotvorí celkový zjav vašej záhrady a poslúži na zábavu nielen malých, ale aj dospelých. Je vhodná pre akýkoľvek exteriér, záhradu alebo terasu. Príjemné leňošenie si môžete dopriať na záhradnej hojdačke v horúcich letných dňoch či príjemnej atmosfére jari alebo farebnej jesene. Hojdanie pôsobí uvoľňujúco a upokojujúco. Len si to predstavte. Príjemná jeseň, slnko svieti a vy si užívate pri miernom pohojdávaní relax, ticho a pohodu. Záhradné hojdačky sú navrhované tak, aby priniesli vám a vašim blízkym komfort, v podobe príjemne mäkkého sedenia. Navyše v dnešnej dobre sa záhradné hojdačky stali krásnymi dizajnovými doplnkami záhrad.

Pre koho, aká?

Pred kúpou by ste si mali premyslieť, kto bude záhradnú hojdačku používať. Chcete sa hojdať naraz so svojimi blízkymi? Bude slúžiť hlavne na zábavu pre vaše deti? Alebo by mala byť skôr oázou pokoja a odpočinku pre starších členov rodiny? Trh v dnešnej dobre ponúka široký sortiment rôznych druhov hojdačiek, stačí si len vybrať tú, ktorá spĺňa vaše predstavy využitia.

Detské hojdačky pre radosť

Keď zavriete oči a predstavíte si svoje detstvo, určite sa v spomienkach objaví hojdačka. Detské hojdačky sú a vždy boli súčasťou krásnych spomienok. Ak chcete tieto nezabudnuteľné spomienky a radosť z hojdania dopriať aj svojim ratolestiam, nájdete u nás hojdačky pre menšie deti s „ohrádkou“ pre ich bezpečnosť, ale aj väčšiu, klasickú závesnú hojdačku pre deti. Či sa rozhodnete tak, či onak poskytnete im zábavu na čerstvom vzduchu, ktorá len tak neomrzí.

Hojdačka ako kreslo

Hľadáte záhradnú hojdačku menších rozmerov, prípadne iba pre jedného človeka? Môžete využiť hojdačku v tvare kresla a užiť si tak pohodlné sedenie a príjemné pohojdávanie pri čítaní obľúbenej knihy. Takýmto riešením je napríklad kovová závesná záhradná hojdačka. Je pevná s oceľovou konštrukciou, zároveň ľahká a jednoducho ju dokážete preniesť, na miestom, kde potrebujete. Súčasťou je malá strieška, takže si môžete užívať leňošenie priamo na záhrade či v prípade horšieho počasia na terase.

Hojdačka pre celú rodinu

Ak máte členov rodiny trochu viac a radi spolu trávite voľný čas, využite väčšie hojdačky pre radosť všetkých. Záhradná hojdačka De Luxe je štýlová, záhradná hojdačka s pevnou konštrukciou, vhodná pre 3 osoby. Ak by ste v lete mali problém s hojdaním kvôli hmyzu, jednoznačne musíte mať, komfortnú záhradnú hojdačku Venezia s moskytériou. To však nie je jediná výhoda tejto sedačky. Je určená až pre 4 osoby a sedačky si dokážete roztiahnuť na pohodlné ležanie. Úplný komfort, nemyslíte?

zahradna hojdacka
Záhradná hojdačka Venezia

Kde jej nájsť miesto?

Existuje viacero miest, kam s hojdačkou na vašej záhrade. Chcete záhradnú hojdačku na prednej verande alebo v zadu na záhrade? Ak s hojdačkou plánujete ísť na terasu, musí obsahovať závesný rám na zavesenie o trámy domu. Ak však plánujete hojdačku umiestniť na zem, vhodné sú záhradné hojdačky s vlastným rámom v štýle koruny. Starostlivo vyberajte miesto pre vašu hojdačku, aby ste sa nemuseli v zábave pri hojdaní obmedzovať. Dobré je si preto vyčleniť viacej miesta, a to najlepšie v závetrí alebo polotieni.

Hojdačka do bytu

Ak by ste chceli mať hojdačku k dispozícií celoročne, môžete si tak dopriať tzv. hojdačku do bytu. Je to hojdačka s vlastným rámom, pre jednu osobu. Nezabere tak veľa miesta a predstavuje pohodlný kútik pre večerný relax. Druhou možnosťou je tzv. hojdačka hniezdo, hit medzi ľuďmi. Je obľúbené vďaka svojmu modernému dizajnu a použitému umelému ratanu. Tento materiál je jeden z najobľúbenejších v rámci záhradného nábytku.

Materiál záhradných hojdačiek

Pri výrobe záhradných hojdačiek sa používa pevný a odolný materiál, aby zvládol nosnosť a opakovanú záťaž. Najčastejšie preto nájdete hojdačky z dreva a kovu. Či už sa rozhodnete pre drevenú, alebo kovovú hojdačku, určite splní vaše očakávania a zbaví vám stresu. Veď hojdanie má overené antistresové účinky.

Drevená hojdačka do záhrady

Drevenná záhradná hojdačka nádherne zapadne do vašej záhrady a nenaruší jej prirodzenosť a prírodný vzhľad. Na výrobu sa používajú rôzne druhy dreva či už naše dreviny, alebo dreviny z exotických krajín, ktoré vynikajú svojou pevnosťou a odolnosťou. K dispozícií máte tak niekoľko odtieňov dreva, špecifické sedenia či rôzne tvary hojdačiek.

Chceli by ste poradiť? Prečítajte si náš článok: „15 najlepších drevených hojdačiek do záhrady.“

Záhradná hojdačka
Záhradná hojdačka Seremban

Pri drevených záhradných hojdačkách je dôležité lakovanie a pravidelné impregnačné nátery, aby drevo nevysychalo a nebolo napadnuté škodcami.

Kovová záhradná hojdačka

Kovové záhradné hojdačky sú preferované vďaka svojej cene či stabilite. Pozor však pri nízkej cene, ani prevedenie hojdačky nebude vždy to pravé orechové a pevnosť či kvalita na nižšej úrovni. Čím je konštrukcia masívnejšia, tým kvalitnejšia hojdačka je. Do kvality musíte jednoducho zainvestovať, čo sa vám však časom vráti. Údržbu a starostlivosť si kovový materiál nevyžaduje.

Inštalácia hojdačky

Na koniec treba zvážiť budovanie a inštaláciu hojdačky. Ak máte závesnú hojdačku myslite na to, že trámy by mali byť pevné a robusné, postavené v bezpečnej vzdialenosti na hojdanie. Pri montovaní závesných vertikálnych výkyvov hojdačky, dávajte pozor, aby montáž prebiehala na rovnom a pevnom podklade. Skontrolujte otvorené reťazce, drsné drevené dosky alebo čokoľvek, čo môže prichytiť prsty či nohu pri hojdaní. Uistite sa tiež o správnosti namontovania skrutiek a iných kovových častí. Pravidelne ich kontrolujte, aby sa výkyvy pri hojdaní udržiavali v bezpečnom prevádzkovom stave.    

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar