Záhradné stoličky a kreslá

Predstavte si ten pocit, keď vyjdete do záhrady s rannou kávou, cítite prvé teplé lúče slnka a vo vzduchu vôňu leta. K tejto predstave chýba už len pohodlné záhradné kreslo. V našej ponuke nájdete kreslá ratanové, drevené aj hliníkové, všetky navrhnuté pre vaše maximálne pohodlie. V tejto kategórii nájdete aj stoličky k našim záhradným sedeniam v prípade, že by ste si ich chceli ešte o pár miest rozšíriť.

Filtrovanie
239   nájdených produktov
Záhradné kreslo polohovacie RULEN Borovicové stoličky
Sme tu pre Vás už
4 roky
Záhradné kreslo polohovacie RULEN Borovicové stoličky
2 500+ spokojných
zákazníkov
Záhradné kreslo polohovacie RULEN Borovicové stoličky
Bezpečný nákup
pre každého
Záhradné kreslo polohovacie RULEN Borovicové stoličky
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Záhradné stoličky a kreslá podľa účelu

Od záhradného sedenia očakávame pohodlnosť a stabilitu. Ďalšie kritéria závisia od priestoru a celkového využitia. Niekomu sa viac hodia odolné stohovateľné stoličky, ktoré slúžia predovšetkým na sedenie za veľkým stolom, iný ocení nové relaxačné miesto na záhrade alebo terase. Starostlivo preto zvážte, o akú konštrukciu máte záujem.

  • K dostaniu sú rôzne záhradné stoličky – od jednoduchých, bez operadla, ktoré rýchlo zasuniete pod stôl (pri uskladnení tiež do seba), až po väčšie stoličky s pevnou konštrukciou, ktorých prednosťou je vysoká nosnosť.
  • Čoraz populárnejšie sú záhradné kreslá. Síce zaberajú viac miesta, priam lákajú na príjemné posedenie a relax. Majú všetko, čo od exteriérového sedenia očakávame – výbornú stabilitu, priestranné sedadlo, podrúčky a zvyčajne aj pohodlné polstrovanie.

Čo si všímať pri výbere záhradnej stoličky / kresla?

Hľadáte stoličky, ktoré doplnia záhradný set, alebo vytvárate úplne nový kútik so sedením? Keďže ide o nábytok, aj tu zohráva dôležitú úlohu dizajn a estetické zladenie s prostredím záhrady a vašimi predstavami.
Pozor napríklad na úzke nohy na stoličkách a kreslách, ktoré chcete umiestniť na trávu. Je viac ako isté, že sa budú pri zaťažení zabárať. Stoličky a kreslá je vo všeobecnosti lepšie umiestniť na spevnenom podklade – betón, terasa, dlažba, …

Máte na uskladnenie záhradného nábytku mimo sezónu dosť miesta? Niektoré kreslá sú pomerne robustné, čo znamená, že v garáži zaberú rovnaké miesto ako cez leto na terase. Ak hľadáte priestorovo úsporné riešenie, dávame do pozornosti pohodlné kovové kreslá so skladacou konštrukciou. 

Na týchto záhradných stoličkách je radosť sedieť

  • Drevené stoličky a kreslá – Klasika, ktorá sa výborne vyníma pri robustnom drevenom stole. Kvalitné opracovanie a stabilná konštrukcia. V našej ponuke aj polohovacie drevené kreslá.
  • Plastové stoličky – Pre nízku hmotnosť ich jednoducho prenesiete z miesta na miesto, kde práve potrebujete. Na čistenie postačí iba mäkká handričku navlhčená vodou.
  • Ratanové kreslá a stoličky – Ide o krásne a žiadané kusy záhradného nábytku s pevnou konštrukciou. Polyratanový výplet má príjemný nerušivý vzhľad a jednoducho sa udržuje v čistote. Na rozdiel od pravého ratanu znesie teplo, vlhkosť a iné poveternostné vplyvy.
  • Kovové stoličky – Dobrá voľba, ak hľadáte čo najlepší pomer medzi cenou a odolnosťou. Pekný elegantný dizajn, stabilná rámová konštrukcia, niektoré modely naviac s možnosťou polohovania a úsporného skladania.
  • Kreslá z prírodného ratanu – Exkluzívne modely ukazujú krásu, tvárnosť a odolnosť pravého ratanu. Tradičné spracovanie spestrí prostredie zimnej záhrady, krytej terasy či interiéru. Dokonalé pohodlie poskytujú ratanové hojdacie kreslá.