Jednodielne rebríky

Jednodielne rebríky majú síce základný tvar a jednoduchú konštrukciu, no s ich pomocou si dokážete poradiť s množstvom úloh. Zídu sa v situáciách, kedy potrebujete dosiahnuť o niekoľko metrov vyššie, pričom máte možnosť oprieť sa o dostatočne pevnú prekážku. Jednodielny oporný rebrík síce nejde prestavať na dvojitý rebrík do “A”, ani ho samostatne postaviť vo voľnom priestranstve, vo výbave domácich majstrov a remeselníkov má však svoje stabilné miesto

  15   nájdených produktov
  Rebrík jednodielny 8114 PROFI PLUS Jednodielne rebríky
  Sme tu pre Vás už
  4 roky
  Rebrík jednodielny 8114 PROFI PLUS Jednodielne rebríky
  2 500+ spokojných
  zákazníkov
  Rebrík jednodielny 8114 PROFI PLUS Jednodielne rebríky
  Bezpečný nákup
  pre každého
  Rebrík jednodielny 8114 PROFI PLUS Jednodielne rebríky
  3500+ starostlivo
  vybraných produktov

  Jednodielne rebríky a ich prevedenie

  Dve zvislé rovnobežné stojiny sú prepojené systémom vodorovných priečok (stupienkov). Po priečkach stúpate na rebríku smerom hore po mierne naklonenej rovine. Horná časť jednodielneho rebríka musí byť opretá o pevnú prekážku, kým dolná časť rebríka by mala byť pevne a rovno postavená na zemi / podlahe. Na bezpečné používanie je dôležité dodržať odporúčaný sklon rebríka. 

  Materiál jednodielnych rebríkov

  K dostaniu sú jednodielne rebríky hliníkové a drevené. Hliníkové jednodielne rebríky vynikajú nízkou hmotnosťou, dobrou cenou a zároveň vyššou životnosťou. Drevené jednodielne rebríky predstavujú klasické riešenie, ktoré pri svojej práci ocenia najmä remeselníci pracujúci s elektrickým prúdom. Drevo nevedie elektrický prúd. Rebríky z dreva sú ťažšie, drahšie a po rokoch vyžadujú pravidelnú starostlivosť, ktorá spočíva v ochrane nátermi.

  Hobby jednodielny oporný rebrík a jeho využitie

  Doma využijete jednodielny rebrík napríklad pri starostlivosti o strechu a odkvapový systém domu. Rovnako tak ho môžete použiť pri čistení a menších opravách fasády. Vhodný je na oberanie plodov zo stromov alebo vyrezávanie starých poškodených konárov. Jednodielny rebrík totiž zasuniete hlbšie do koruny stromu a dostanete sa bezpečne aj k ťažko dostupným miestam. V interiéri je využitie jednodielneho rebríka čiastočne obmedzené pre jeho výšku. Určite však dobre poslúži pri prácach na medziposchodí alebo majiteľom domov s vysokými stropmi, kde sa z klasických štafiel nedá dosiahnuť ku garnížam.

  Profesionálny jednodielny oporný rebrík a jeho využitie

  Profesionálne jednodielne rebríky sú vytvorené, aby ste na nich dosiahli aj do veľkých výšok. Zvládnu časté využívanie v náročných podmienkach. Súčasťou ich konštrukcie sú zosilnené steny, najčastejšie z ťahaného profilu. Pre vyššiu bezpečnosť sú priečky rebríka opatrené protišmykovým drážkovaním.

  Príslušenstvo k jednodielnemu rebríku

  Tento typ rebríka vyžaduje dostatočné oporné, stabilizačné a upínacie doplnky. Väčšiu istotu pri prácu vo výškach získate, ak svoj nový oporný rebrík doplníte o praktické prvky, akými sú napríklad oblúkové pätky, stabilizátor, tlmiace opierky o stenu či nášľapná plošinka.