Trojdielne rebríky

Poďme si bližšie predstaviť trojdielne rebríky, ktoré sú označované aj ako univerzálne alebo viacúčelové rebríky. Ako už samotný názov napovedá, ide o druh rebríka, ktorý sa skladá z troch hlavných dielov, pričom disponuje vysokou variabilitou, vďaka ktorej má v domácom a pracovnom prostredí široké využitie. Nasledujúce rady a tipy vám pomôžu zistiť, či je pre vás trojdielny rebrík dobrou voľbou.

Hliníkový trojdielny rebrík – odolnosť v spojení s nízkou hmotnosťou

Ak budete hľadať kvalitný trojdielny rebrík, už behom pár minút zistíte, že túto kategóriu rebríkov ovládol hliník. Trojdielne hliníkové rebríky sú totiž aj napriek svojej dĺžke prekvapivo ľahké a prenosné. Druhou prednosťou hliníka je jeho odolnosť a dostatočná pevnosť. Hliníkové zliatiny sú považované za trvácne,s minimálnymi nárokmi na údržbu. Ide o ideálny moderný materiál, ktorý umožňuje vytvoriť nielen veľkostne priemerné, ale aj nadštandardne dlhé rebríky s vysokou tuhosťou.

Trojdielne rebríky a možnosti zostavenia

Trojdielny rebrík sa nezľakne prvej výzvy. Zvyčajne je tvorený 3 dielmi v rovnakej dĺžke, ktoré dopĺňajú fixačné, bezpečnostné a stabilizačné prvky. Budúcemu majiteľovi dáva na výber hneď niekoľko praktických možností zostavenia:

  • jednoduchý oporný rebrík (dokonca až 3 jednodielne rebríky)
  • klasický “áčkový” rebrík (štafle)
  • “áčkový” rebrík z 3 dielov (vysunutie tretieho dielu ponad vrchol)
  • dvojdielny výsuvný rebrík
  • trojdielny výsuvný rebrík
  • rebrík s úpravou na schody (prispôsobenie konštrukcie na rôzne výškové stupne).

Trojdielne rebríky a ich využitie

Predchádzajúce možnosti podčiarkujú univerzálnosť trojdielnych rebríkov. Sú vhodné na bežné bytové, domové a záhradné úpravy. S ich pomocou však zvládnete aj rozsiahlejšie projekty a vždy budete mať po ruke rebrík, ktorý sa prispôsobuje aktuálnym pracovným potrebám.

Pri výbere sa zaujímajte predovšetkým o kvalitu spracovania (hobby vs. profesionálny rebrík, zváraný vs. ťahaný hliníkový profil) a počet priečok. Obľúbené sú trojdielne hliníkové rebríky 3×7, 3×9, 3×10, 3×11, 3×13.

    Filtrovanie
    11   nájdených produktov