Záhradné grily a ohniská

K letu neodmysliteľne patrí vôňa šťavnatého ugrilovaného mäska a zeleniny, ktoré sa postarajú o tú pravú atmosféru. Záhradné grily a ohniská z našej ponuky vám ochotne pomôžu vyčarovať vynikajúce jedlo. Do ponuky na Zanada.sk sa dostali zaujímavé plynové grily, ktoré oslovia aj náročných, no rovnako tak jednoduché a priestorovo úsporné grily na drevené uhlie, ktoré môžete kedykoľvek rozložiť na záhrade, v kempe či pri chate. Ak sa chcete túto sezónu stať majstrom grilovania, bez dobrého záhradného grilu to nepôjde. Máme pre vás niekoľko rád, ako vybrať záhradný gril.

Gril na drevené uhlie? Elektrický alebo plynový gril?

Grily na drevené uhlie (alebo brikety)

Grily na drevené uhlie predstavujú základnú, cenovo dostupnú výbavu na grilovačku. Sú jednoduché na zostavenie, prenášanie a uvedenie do prevádzky. Grilovanie sprevádza originálna vôňa dreva. Tento typ grilu môžete rozostaviť kdekoľvek – doma, pri jazere či v kempe. Z času na čas počítajte s väčším dymením a o niečo ťažšou reguláciou teploty.

Plynové grily

Plynové grily potešia každého milovníka precízne pripravených grilovaných dobrôt. Ide o rozmerovo väčšie grily vybavené niekoľkými horákmi, ktorých výkon sa dá pozvoľna regulovať. Začnú sa zahrievať okamžite po spustení horákov, bez dymenia a odpadá aj starosť so zdĺhavým čistením od popola. Sú určené predovšetkým na vonkajšie použitie – pri dome na terase.

Elektrické grily

Elektrické grily stačí zapojiť do zásuvky a behom krátkej chvíle je grilovacia plocha pripravená. Termostatomnastavíte teplotu, akú potrebujete. Elektrické grily majú zvyčajne kompaktnejšie rozmery a dajú sa ľahko prenášať. Pri svojej činnosti nedymia ani nevytvárajú neporiadok naviac. Môžu byť používané celoročne, dokonca aj na balkóne alebo v interiéri na rýchle grilovanie mäsových špecialít. Skrátka všade tam, kde je poblíž elektrická zásuvka.

Perfektné miesto pre letnú opekačku? Jednoznačne ohnisko!

Ohnisko si mnohí z nás predstavujú ako menšiu plochu ohraničenú tehlami, ktorá udržuje oheň bezpečne na jednom mieste. Ohnisko v modernom prevedení však vyzerá esteticky, prakticky a tiež plní svoju úlohu s ohľadom na bezpečnosť.

Prenosné ohniská zo žiaruvzdorných materiálov zdobia už nejednu záhradu. Sú ako stvorené na posedenie pri otvorenom ohni na záhrade alebo pri chate. Nevyžadujú žiadne úpravy terénu a sú pripravené na okamžité založenie ohňa. Takáto zaujímavá výbava dokáže výborne poslúžiť na tradičné opekanie špekáčikov. Ohnisko s roštom dokonca aj na rýchle grilovanie. A čo naviac – ponad ohnisko sa dá rozložiť trojnožka s kotlíkom!

Filtrovanie
208   nájdených produktov