Kovové stoly

Hľadáte záhradný stôl, ktorý je štýlový, a pritom presvedčivo odolný a stabilný? Potom si nenechajte ujsť naše kovové stoly, ktoré už teraz zdobia mnohé záhrady, terasy a balkóny. K dispozícii sú v rôznych rozmeroch – od veľkých rodinných stolov až po elegantné balkónové stolíky s výplňou z temperovaného skla. Dajú sa ľahko kombinovať so všetkými typmi kovového záhradného nábytku.

Prečo sú kovové záhradné stoly dobrým riešením?

 • Kovový záhradný nábytok sa vo všeobecnosti hrdí dlhou životnosťou. Spoľahlivo odoláva poveternostným podmienkam, veľkým teplotným rozdielom a vlhkosti.
 • Kovové stoly sú dostatočne stabilné – a to bez ohľadu na veľkosť stola.
 • Sú vhodné na použitie v exteriéri, na terase aj v interiéri.
 • Nároky na údržbu a čistenie sú prekvapivo nízke.
 • Na výber sú v rôznych veľkostiach a tvaroch, čo znamená, že si v ponuke poľahky nájdete záhradný kovový stôl, ktorý perfektne zapadne do konkrétneho prostredia.

Kovové záhradné stoly – obľúbené tvary a prevedenie

Kov, najčastejšie v zastúpení ocele, zlatiny a hliníka, vyniká pri procese výroby nadštandardnou tvárnosťou. Kovové záhradné stoly preto rozhodne nepatria k fádnym a nudným. Ak máte záujem o stôl decentný, v industriálnom duchu– nájdete ho. Ak však zbožňujete vintage štýl, medzi kovovými stolíkmi isto objavíte aj zaujímavo zdobený kúsok ako z francúzskej kaviarne.

 • Okrúhle kovové stoly sú skôr vhodné na menšie posedenie na balkóne či terase.
 • Oválne kovové stoly už ponúkajú viac priestoru, no naďalej pôsobia vľúdne a priam až nabádajú k debateniu.
 • Väčšie obdĺžnikové kovové stoly sa nezľaknú ani veľkého pohostenia a rodinnej grilovačky. Poskytnú dostatok miesta pre viacčlennú skupinu ľudí.

Výplne záhradných kovových stolov

Okrem vhodnej veľkosti a tvaru sa zaujímajte aj o druh výplne. Výplň by mala vykazovať minimálne rovnakú trvácnosť a odolnosť ako zvyšok kovovej konštrukcie. Môže ísť o hliníkovú dosku potiahnutú odolným drevodekorom alebo dierkovanú mriežku, ktorá sa jednoducho udržuje v čistote. Často sa používa sevelit, čo je melamínom potiahnutý plast. Obľúbenou voľbou je tiež výplň z bezpečnostného tvrdeného skla, ktorá pôsobí veľmi elegantne.

Ku kovovému záhradnému stolu sa hodia rovnako odolné kovové stoličky. Nenechajte si ujsť ani naše záhradné kovové sedenia, ktoré ponúkajú stabilitu, nosnosť a dlhú životnosť.

  Filtrovanie
  36   nájdených produktov