Dvojdielne rebríky

Dvojdielne rebríky majú v domácnosti, na záhrade a na pracoviskách bohaté využitie. Ich veľkou prednosťou je univerzálnosť. Na rozdiel od jednodielnych rebríkov dokážu v priestore samostatne stáť, bez oporného bodu vo výške. Je však pravdou, že záleží od ich rozloženia a polohy jednotlivých dielov. Dvojdielny rebrík je zvyčajne navrhnutý tak, aby sa dal rozložiť na dva samostatné diely (dva jednoduché oporné rebríky), spojiť ako jeden dvojdielny výsuvný rebrík do výšky a tiež postaviť ako tradičné štafle – teda dvojitý rebrík do tvaru “A”. 

  Filtrovanie
  53   nájdených produktov
  Rebrík dvojdielny výsuvný 8212 PROFI PLUS Dvojdielne rebríky
  Sme tu pre Vás už
  4 roky
  Rebrík dvojdielny výsuvný 8212 PROFI PLUS Dvojdielne rebríky
  2 500+ spokojných
  zákazníkov
  Rebrík dvojdielny výsuvný 8212 PROFI PLUS Dvojdielne rebríky
  Bezpečný nákup
  pre každého
  Rebrík dvojdielny výsuvný 8212 PROFI PLUS Dvojdielne rebríky
  3500+ starostlivo
  vybraných produktov

  Materiál dvojdielnych rebríkov

  Najobľúbenejšie sú hliníkové dvojdielne rebríky. Tento ľahký, no pritom dostatočne odolný materiál nie je náročný na údržbu a umožňuje zostrojiť rebríky s vysokou variabilitou. Dvojdielne hliníkové rebríky v profi prevedení môžu mať na jednom dieli 13 až 15 stupňov, čo znamená, že na ňom dosiahnete do výšky aj viac ako 7 m. Ak hľadáte šikovný rebrík na domáce použitie, obľúbené sú dvojdielne rebríky s priečkami 2×7, 2×8 a 2×9.

  Drevený dvojitý rebrík má stabilnú konštrukciu do tvaru A – typické maliarske štafle so širšou základňou, zužujúce sa smerom k horným priečkam, navyše s retiazkou proti neželanému roztvoreniu. Konštrukciu nie je možné premeniť na výsuvný rebrík

  Dvojdielne rebríky a ich využitie

  Kde nájde dvojdielny rebrík najlepšie uplatnenie? Všade tam, kde sa často mení požiadavka výškového dosahu. Využijete ho v interiéri pri maľovaní stien a stropov, v záhrade na údržbu odkvapov, fasády, oberanie ovocných stromov a ich prestrihávanie. Je mimoriadne obľúbený vo firmách a pri práci remeselníkov a stavbárov. Ako dvojdielny výsuvný rebrík potrebuje oporné body a zároveň stabilnú rovinu. Ako “áčkový” rebrík už dokáže stáť samostatne a v niektorých prípadoch konštrukcia dovoľuje prácu aj na schodisku (tzv. úprava rebríka na schody).

  Maximálna pracovná výška rebríka a dĺžka v zloženom stave

  Pred nákupom dvojdielneho rebríka sa zaujímajte o všetky kľúčové parametre. Predovšetkým o počet priečok, možnosti rozloženia, prítomnosť bezpečnostných a stabilizačných prvkov. Aby ste mali istotu, že s vaším novým rebríkom dosiahnete tam, kde potrebujete, zaujímajte sa o maximálnu pracovnú výšku v každom zostavení (ako výsuvný, aj ako “áčkový”). Pre potreby uskladnenia alebo prípadného prevozu vozidlom je zase dôležitý údaj o základnej dĺžke rebríka.