Detské hojdačky do záhrady

Deti hojdanie zbožňujú od útleho veku. Zrejme aj preto sú detské hojdačky do záhrady tak rozmanité a pútavé. Niektoré sú jednoduché a vyžadujú od detí udržanie rovnováhy, iné poskytujú bezpečné miesto na sedenie aj pre najmenšie detičky. Pomôžeme vám nájsť ideálnu hojdačku pre deti, ktorá sa stane ich najobľúbenejším miestom na hru a zábavu.

Ako vybrať detskú hojdačku? Dôležitý je vek detí, počet miest na sedenie a umiestnenie

Hojdačky pre deti môžu mať rôzne podoby. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na vek dieťaťa, zamýšľaný počet miest na sedenie a miesto, kde hojdačku umiestnite. Niektoré hojdačky sú vhodné do interiéru, ďalšie vytvorené priamo pre vonkajšie prostredie. Iné sú univerzálne – môžu visieť zo zárubne dverí, a rovnako tak ľahko sa dajú zavesiť na konštrukciu v záhrade. Ako sa v bohatej ponuke rýchlo zorientovať?

 • Detské hojdačky podľa veku – Zamerajte sa na vekové určenie hojdačky. Najmä pri najmenších deťoch je dôležité zohľadniť ich fyzické schopnosti a bezpečnosť pri hojdaní. Väčšie deti zase ocenia hojdačku, ktorá sa pohybuje svižne a užijú si na nej „vietor vo vlasoch“.
 • Detské hojdačky podľa počtu počtu miest na sedenie – Bude to hojdačka pre jedno dieťa alebo hojdačka pre dve deti? Máte záujem o multifunkčnú hojdačku na záhradu s 3 – 4 miestami na hojdanie?
 • Detské hojdačky podľa nárokov na priestor – Počet miest na sedenie predurčuje tiež celkovú veľkosť hojdačky. Jednomiestne detské hojdačky sú zvyčajne nenáročné na priestor. Preklápacie hojdačky a multifunkčné hojdačky už potrebujú viac miesta a bezproblémový prístup zo všetkých strán.
 • Detské hojdačky podľa výbavy – Máte možnosť hojdačku zavesiť na oceľovú alebo drevenú konštrukciu? Ak nie, potom sú dobrou voľbou detské hojdačky s konštrukciou.
 • Detské hojdačky podľa materiálu – Klasické drevené hojdačky pre deti nikdy nevyjdú z módy, avšak aj plastové im dokážu výborne konkurovať. Dôležitá je kvalita spracovania, odolnosť materiálu voči poveternostným podmienkam a jeho zdravotná nezávadnosť. Na hojdačkách pre deti nesmú byť prítomné triesky ani štrbiny, do ktorých by si mohli zaseknúť prsty.

Hojdačky pre deti – Aká konštrukcia bude mať najväčší úspech?

Vezmite svoje dieťa na detské ihrisko a pozorujte, aký typ hojdačky si vyberie. Má najradšej klasickú doskovú hojdačku alebo naskočí na prvého pružinového húpacieho koníka? Hojdačky pre deti do záhrady môžu mať rôznu podobu a možno pri realizácii domáceho ihriska neskončíte len pri jednej konštrukcii.

 • Závesná hojdačka pre deti – Ide o základný, jednoduchý typ hojdačky pre deti. Dosková hojdačka pre deti je tvorená obdĺžnikovou doskou (z plastu alebo dreva), ktorú dopĺňajú dve laná. Sedačková hojdačka pre deti poskytuje oporu pre menšie deti. Má opierku pre chrbát, ruky aj stredovú zábranu proti vypadnutiu.
 • Závesná hojdacia sieť / kruh – V súčasnosti veľmi obľúbený typ hojdačky pre deti. Pohodlný kruh s výpletom stačí zavesiť a zabáva môže začať.
 • Pružinová hojdačka – Hojdačka ukotvená v zemi nesie podobu obľúbených zvieratiek (koník, kohút, pes, jeleň). Býva jednomiestna alebo dvojmiestna (preklápacia). Dieťa sa na nej pohybuje dopredu a dozadu.
 • Preklápacia hojdačka pre 2 deti – Preklápacia alebo kyvadlová hojdačka poteší najmä deti predškolského veku. Dobre ju totiž poznajú z ihriska pri škôlke.
 • Multifunkčná hojdačka pre deti – Ide o zostavu, na ktorej nájdete niekoľko rôznych druhov hojdačiek (napríklad závesné doskové a sedačkové). Okrem toho môže byť súčasťou konštrukcie aj šmykľavka s vežou.
  Filtrovanie
  14   nájdených produktov