Drevené stoličky a kreslá

Drevené stoličky a kreslá výnimočne dotvárajú vidiecky charakter záhrady. Preto patria medzi obľúbené záhradné stoličky. Drevo ako prírodný materiál vás očarí kresbou dreva, trvácnosťou a stabilitou. Nečudo, že práve drevený záhradný nábytok sa dokáže postarať o dokonale útulnú atmosféru. Ak hľadáte vybavenie pre svoju záhradu, terasu či balkón, inšpirujte sa ponukou našich drevených stoličiek z rôznych druhov dreva.

35   nájdených produktov
LUISA kreslo – FSC Drevené stoličky a kreslá
Sme tu pre Vás už
4 roky
LUISA kreslo – FSC Drevené stoličky a kreslá
2 500+ spokojných
zákazníkov
LUISA kreslo – FSC Drevené stoličky a kreslá
Bezpečný nákup
pre každého
LUISA kreslo – FSC Drevené stoličky a kreslá
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Drevené záhradné stoličky alebo drevené kreslá?

Pri výbere začnite samotnou konštrukciou a veľkosťou kresla či stoličky. Chcete si dopriať pohodlné polohovacie drevené kreslo alebo máte záujem o pevnú stoličku?

Rozkladacie drevené kreslá ponúkajú pohodlie pri bazéne, na terase, dajú sa jednoducho zložiť a pri sezónnom uskladnení nezaberajú veľa miesta. Pevné drevené stoličky sú zase dobrou voľbou k robustnému drevenému stolu. Sú skvelé na susedské a rodinné posedenie. Lákadlom je nosnosť o ktorej nebudete mať pochybnosti.

Drevené stoličky a kreslá – obľúbené sú borovicové, smrekové a z exotických drevín

Záhradné kreslá a stoličky z borovicového a smrekového dreva netreba zvlášť predstavovať. Drevo z týchto lokálnych drevín už svojimi vlastnosťami presvedčilo celé generácie a našlo široké uplatnenie v záhradnej výbave, a dokonca aj na konštrukciách zrubových stavieb. Ide o drevo, ktoré pri správnej starostlivosti solídne odoláva vlhkosti a zubu času.

Mimoriadnu pozornosť tiež pútajú záhradné kreslá a stoličky z exotických drevín – akácia, meranti, teak. Z pohľadu životnosti a odolnosti vo vonkajšom prostredí nemajú konkurenciu. Tropické dreviny sú husté, s vysokou odolnosťou voči vlhkosti, plesni, škodcom a hnilobe.

Starostlivosť o drevený nábytok

Máte pred údržbou dreva na záhrade rešpekt? Nie je to tak náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Aj ostatné materiály (ratan, plast, kov) majú isté úskalia, s ktorými treba počítať, no v prípade drevených stoličiek, kresiel a stolov aspoň presne viete, čo drevu dopriať. Bude to chcieť pravidelný ošetrujúci náter (podľa typu dreva) a počas zimy uskladňovanie na suchom a bezpečnom mieste.

K dreveným stoličkám krásne zapasuje stabilný drevený stôl. Neprehliadnite ani naše záhradné drevené sedenia vyskladané v tých najobľúbenejších kombináciách.