Ratanové lehátka

Ratanové lehátka do záhrady či na terasu sú mimoriadne obľúbené hneď z niekoľkých dôvodov. Vo všeobecnosti je záhradný ratanový nábytok pozitívne hodnotený pre jeho kvalitu, životnosť, moderný dizajn a prijateľnú cenu. Ak zvažujete, že svoju záhradnú výbavu rozšírite o nové pohodlné miesto na oddych, inšpirujte sa ponukou na Zanada.sk. Pri výbere sa vám zíde niekoľko nákupných tipov.

Aké vlastnosti má umelý ratan?

Umelý ratan (polyratan) je syntetický materiál spracovaný v podobne lián. Za jeho popularitou je predovšetkým bezúdržbovosť. Nábytok z polyratanu nevyžaduje žiadne špeciálne impregnácie, z času na čas iba základné očistenie. Vykazuje odolnosť voči poveternostným podmienkam a vlhkosti. V prípade, že ide o umelý ratan s UV ochranou, bude váš ratanový nábytok farebne stály a bez sklonov ku krehnutiu. Je výnimočne tvárny a konečné výplety z umelého ratanu môžu nadobúdať rôzne podoby. Práve preto majú ratanové lehátka tak atraktívne prevedenie.

Ako vybrať ratanové lehátko?

Pri opaľovaní, čítaní a relaxe na záhrade túžime najmä po pohodlí. Pri výbere ratanového lehátka sa preto zaujímajte o tieto parametre a výbavu:

  • Dôležité budú údaje o veľkosti ložnej plochy a nosnosti lehátka.
  • Ak chcete ratanové lehátko z času na čas aj presúvať, zamerajte sa na údaj o hmotnosti alebo hľadajte lehátko z ratanu vybavené kolieskami.
  • Dobrý pocit z leňošenia umocní pohodlné polstrovanie (ideálne s vodoodpudivou úpravou), polohovateľnosť, odkladací a úložný priestor, kde budete mať všetko po ruke.

Záhradné lehátka z umelého ratanu – Obľúbené typy

Zvážte, ako chcete ratanové lehátko využívať a aké prevedenie najlepšie podčiarkne charakter vašej záhrady. Vo všeobecnosti môžeme ponuku ratanových lehátok podľa typu a tvaru konštrukcie rozdeliť na:

  • Ratanové lehátka tvarované do vlny – Majú trendy zaoblený vzhľad, sú ideálne na opaľovanie, prevažne bez polohovania.
  • Ratanové lehátka rovné – Pre univerzálny dizajn sa hodia k bazénu aj na terasu. Vyhľadávané sú modely s polohovaním chrbtovej opierky, na ktorých sa dobre leží aj pohodlne sedí.
  • Ratanové lehátka na štýl „váľandy“ – Ladia k záhradným ratanovým setom. Ich súčasťou môže byť úložný priestor, strieška, malý výklopný stolík.

    Filtrovanie
    18   nájdených produktov