Ratanové kreslá a stoličky

O tom, že ratanové kreslá a stoličky patria na terasu, balkón či zimnú záhrad, už niet pohýb. Spolu s vkusným ratanovým stolom vytvárajú priestor ako stvorený na chvíle oddychu. Najmä umelý ratan si získal veľkú popularitu. Je tvárny, odolný voči poveternostným vplyvom a vlhkosti a čo mu nemožno uprieť – na záhradnom a terasovom nábytku jednoducho výborne vyzerá.

Ratanové kreslá a ich podoby

Pre záhradné ratanové kreslá je typickým znakom spojenie praktickosti a pohodlnosti. Ratanový výplet sa používa nielen na sedaciu časť, ale aj na priestrannú opierku chrbta a opierky rúk.

 Ratanové kreslá a stoličky majú zvyčajne tlmené prírodné farby – rôzne odtiene sivej, šedej, béžovej a antracitovej. Vďaka tomu ľahko zapadnú do prostredia záhrad a vytvoria tú správnu atmosféru aj na terase moderne riešeného domu. V oblých či ostrejších líniách pôsobia ratanové kreslá nadčasovo a elegantne.

Čím vás môžu ratanové kreslá presvedčiť?

  • Sú pohodlné a disponujú dostatočnou nosnosťou – 100 – 120 kg.
  • Kvalitný polyratan si nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Netreba ho impregnovať, výplet stačí podľa potreby umyť mydlovou vodou. Je stálofarebný, odolný voči dažďu, snehu, mrazu aj vysokým teplotám. Škodci ho nenapádajú.
  • Konštrukcia ratanových kresiel je zvyčajne kovová, čo im zaisťuje celkovú odolnosť.
  • Ratanové kreslá a stoličky jednoducho zapasujete do zostavy k ďalšiemu ratanovému nábytku.
  • Nesmieme zabudnúť na vlastnosť, pre ktorú budete vaše nové ratanové kreslá zbožňovať! Polyratan výborne odoláva nečistotám. Neohrozí ho kontakt s ovocnými šťavami, kávou ani mastnými grilovanými pochúťkami.
  • Niektoré záhradné ratanové kreslá a stoličky sú stohovateľné. Ak potrebujete terasu upratať alebo kreslá odložiť, jednoducho ich na seba poskladáte a presuniete. Na zazimovanie tak vystačíte s jedným väčším obalom.

Užite si pohodlie po celý rok

Je váš balkón krytý? Máte terasu pod pergolou? Hľadáte vkusný nábytok do zimnej záhrady? Ratanové kreslá sú vhodné ako pre exteriér, tak aj interiér. Vytvorte si svoj príjemný kútik na posedenie, kde si môžete vychutnať šálku dobrej kávy alebo čaju celoročne. Nezabudnite na príjemné podušky a neskôr aj teplú deku.

K ratanovým stoličkám odporúčame dokúpiť nadčasový ratanový stôl. Pozrite si tiež záhradné ratanové sedenia, ktoré patria k našim najpredávanejším.

    Filtrovanie
    33   nájdených produktov