Ohniská

S časom stráveným okolo ohniska sa viažu tie najlepšie spomienky. Ak si chcete zakladanie otvoreného ohňa zjednodušiť, potom si pozrite prenosné ohniská, vyrobené z kvalitného žiaruvzdorného materiálu. Vyhnete sa zničeniu trávy a upratovaniu popola zo zeme. Ohniská zároveň môžete použiť na opekanie, grilovanie alebo varenie kotlíkového gulášu.

Prenosné ohniská a ich výhody

Prenosné ohniská majú najčastejšie podobu širokej misy alebo „panvice“ osadenej na stabilných nožičkách. Do ohniska naukladáte drevené triesky, založíte oheň a neskôr prikladáte konáriky alebo naštiepané polená. Oheň je centralizovaný na jednom mieste, izolovaný od zeme a máte ho pod kontrolou.

Okrem ohnísk typu misa sú k dispozícii ohniská aj v iných geometrických tvaroch, napríklad ohnisko štvorcové aleboohnisko typu kužeľový kôš. Ak zistíte, že vám pôvodné miesto nevyhovuje, nabudúce ohnisko jednoducho presuniete na lepšie miesto. Ohniská sú tiež veľmi obľúbené pri stanovačkách alebo zakladaní ohňa v kempe.

Aká výbava sa hodí k ohnisku?

Na otvorený oheň sa v počas letných večerov dobre pozerá. Určite nám dáte za pravdu, že ešte lepšie sa pri ňom debatí a spieva. Avšak, bola by škoda nevyužiť ohnisko po praktickej stránke. Práve preto sú veľmi populárne ohniská s roštom (na grilovanie) a ohniská s kotlíkom a trojnožkou (na varenie gulášu). Úplne základnou výbavou, ktorú sa oplatí zadovážiť, by sa mali stať kovové vidlice na opekanie špekáčikov.

Kde ohnisko umiestniť?

Hoci je založenie ohňa v ohnisku omnoho jednoduchšie, aj v tomto prípade je dobré myslieť na to, že v ohnisku horí skutočný oheň. Ako vyzerá vhodný podklad pod ohnisko? Môže ísť o betón, tehly, štrk alebo kovovú dosku. Niektoré terasové podlahy sa pod vplyvom žiaru z ohňa deformujú. Pozor tiež na blízkosť záhradného nábytku, kríkov alebo vysokých tráv.

Hľadáte pre opekanie a grilovanie lepšie a vybavenejšie miesto? Potom neprehliadnite ani našu ponuku záhradných grilov.

    Filtrovanie
    14   nájdených produktov