Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Certifikát SAEC – bezpečný nákup

Slovenská asociácia pre elektronický obchod (SAEC) udelila internetovému obchodu Zanada.sk Certifikát bezpečného nákupu.

Certifikovaný ako SAEC – BEZPEČNÝ NÁKUP prináša zákazníkom internetových obchodov záruku a zároveň záväzok internetového obchodníka, že spĺňa základné pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu, ktoré sú stanovené certifikačnými pravidlami.

Certifikačné pravidlá stanovuje Slovenská asociácia pre elektronický obchod ako združenie právnických osôb a tuzemská autorita pre oblasť elektronického obchodu. Sú vytvorené na základe platných zákonov – najmä Smernice Európskeho parlamentu a Rady pre elektronický obchod, občianskeho zákonníka, zákona o elektronickom obchode, zákona na ochranu spotrebiteľa a certifikačných pravidiel v krajinách EÚ.

Certifikačné pravidlá vyžadujú poskytnúť zákazníkovi dostatok informácií potrebných pre rozhodnutie o nákupe a uskutočnenie bezpečného nákupu, ale súčasne nezaťažujú obchodníka nadbytočnými požiadavkami. Uplatňovanie certifikačných pravidiel je predmetom pravidelnej kontroly v certifikovaných obchodoch.

Certifikovaný obchod spĺňa podmienky v týchto oblastiach:

  • úplne a pravdivo informuje o prevádzkovateľovi internetového obchodu (IČO a sídlo obchodníka, kontakty na zodpovedné osoby a pod.)
  • úplne a pravdivo informuje o procese objednávania, dodacích podmienkach a spôsobe vybavenia objednávky (spôsob dodania tovaru, resp. služby, cena za dopravu, možnosti platenia a pod.)
  • úplne a pravdivo informuje o tovare, resp. službe a cenách vrátane všetkých poplatkov
  • overuje spôsob a podmienky uplatnenia reklamácie tovaru, resp. služby
  • overuje spôsob ďalšej komunikácie so zákazníkom (e-mail, telefón…)

Zoznam certifikovaných obchodov: nájdete tu

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar