Záhradné lavice a sedačky

Zrejme najromantickejší kus záhradného nábytku je práve záhradná lavica. Miesto, kde si môžu partneri bok po boku vychutnať príjemné letné podvečery. Pri umiestnení v predzáhradke to môže byť zároveň príjemné miesto na stretnutie so susedmi. V našej ponuke nájdete drevené záhradné lavice, ale aj luxusné ratanové pohovky či kovové lavice, ktoré môžu byť v menšej záhrade vhodnou alternatívou záhradného sedenia. Aká záhradná lavica sa najlepšie hodí do vašej záhrady?

137   nájdených produktov
BOSTON lavice – tm. hnedá (FSC) Drevené lavice
Sme tu pre Vás už
4 roky
BOSTON lavice – tm. hnedá (FSC) Drevené lavice
2 500+ spokojných
zákazníkov
BOSTON lavice – tm. hnedá (FSC) Drevené lavice
Bezpečný nákup
pre každého
BOSTON lavice – tm. hnedá (FSC) Drevené lavice
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Typy záhradných lavíc a sedačiek

  • Klasické lavice: Praktické a elegantné riešenie pre posedenie pre dve osoby.
  • Lavice s operadlom: Ponúkajú komfort a podporu chrbta.
  • Lavice s úložným priestorom: Využite úložný priestor na skladovanie záhradných vankúšov, deky alebo iných vecí.
  • Rohové sedačky: Ideálne pre väčšie skupiny ľudí a posedenia v kruhu.

Materiály záhradný lavíc

Ponúkame lavice a sedačky z rôznych materiálov, ako sú kov, hliník, ratan a drevo. Každý materiál má svoje vlastnosti a výhody.

Drevené záhradné lavice

Drevené lavice patria neodmysliteľne ku koloritu tradičnej záhrady. Ich prednosťou je kvalitné opracovanie a stabilné, masívne prevedenie. Drevo je prírodný materiál, ktorý očarí svojou tvárnosťou, o čom svedčí aj naša bohatá ponuka. Obľúbené sú najmä drevené lavice s operadlom, na verande a priedomí však môžete vidieť aj jednoduché drevené lavičky – bez operadlo. O dreve je známe, že pre uchovanie svojich kvalít v exteriéri, vyžaduje istú starostlivosť, čím počítajte už pri samotnej kúpe. Odmenou vám bude dlhá životnosť a príjemné miesto na sedenie.

Kovové záhradné lavice

Hľadáte lavicu s vysokou odolnosťou, ktorá sa nezľakne záťaže, no pritom nevyžaduje každú sezónu opakovanie ochranných náterov? Potom bude pre vás dobrou voľbou kovová lavica do záhrady. Opatrená ochranným náterom nepodlieha korózii a nič nestráca na svojom vzhľade ani vtedy, ak je umiestnená na otvorenom priestranstve.

Plastové záhradné lavice

Moderná záhrada – moderné materiály. Plastu sa v prípade záhradných lavíc už netreba obávať. Kvalitný plast a štýlové prevedenie ocenia aj náročnejší kupujúci. Najmä pri takých plastových záhradných laviciach, ktorých povrchová štruktúra imituje prírodné drevo. Avšak v tomto prípade stačí lavičku iba z času na čas umyť vodou so saponátom. Dážď ani zvýšená vlhkosť nie sú hrozbou. Do pozornosti dávame najmä plastové lavičky, ktoré v spodnej časti ukrývajú priestranný odkladací box na množstvo sezónnej záhradnej výbavy.

Ratanové sedačky

Máte radi precízne spracovanie? Hľadáte záhradnú sedačku, ktorá stiera rozdiely medzi interiérom a exteriérom? Elegantné a precízne spracované ratanové sedačky zaujmú na prvý pohľad. Imitácia prírodného ratanu je nielen estetická, obľúbenou sa stala pre nízke nároky na údržbu a výbornú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Stabilná konštrukcia, pohodlné polstrovanie a vysoká nosnosť sú predpokladom pre výnimočný komfort na záhrade bez kompromisov.

Sedačky z prírodného ratanu

Idylické odpočinkové miesto v podobe sedačky z pravého ratanu je ako stvorené na poobedné chvíle s dobrou knihou v ruke. Prírodný ratan je materiál trvanlivý, výnimočne ohybný, no pritom prekvapivo pevný. Keďže nevykazuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, odporúčame umiestnenie sedačky z prírodného ratanu najmä na krytú terasu, balkón alebo zimnú záhradu.