Hojdacie siete

Hojdacia sieť je perfektným miestom pre odpočinok počas príjemne teplých dní. K dispozícii sú rôzne druhy hojdacích sietí, preto je na mieste zvážiť jej zamýšľané využitie a vhodné miesto. Hľadáte hojdaciu sieť na záhradu, terasu, pre jedného, pre dvoch, či takú, ktorú ľahko pobalíte a vezme so sebou na chatu, alebo do kempu? Poradíme vám, na čo zamerať pozornosť.

Ako vybrať hojdaciu sieť?

Hojdacie siete sa posledné roky tešia rastúcej pozornosti. Doplnili rodinu záhradných hojdačiek a závesných kresiel, a tak aj na vašej záhrade pri dome alebo chate môže vzniknúť ďalšie útulné miesto, v ktorom bude radosť oddychovať alebo čítať knihu. Pred samotným výberom hojdacej siete zvážte predovšetkým:

  • Umiestnenie hojdacej siete – Hojdacia sieť zvyčajne vyžaduje 2 kotviace body (na stromoch, istiace prvky na drevených prekladoch, v strope, …). Výnimkou sú hojdacie látkové siete typu kreslo, ktoré vystačia s jedným kotviacim bodom.
  • Veľkosť a nosnosť hojdacej siete – Väčšina ponuky hojdacích sietí je určená pre jedného, resp. pre jedného dospelého človeka + dieťa. Natrafiť môžete aj na hojdacie siete pre dvoch. Starostlivo sledujte nosnosť. Hojdacie siete pre jedného disponujú nosnosťou do 100 – 120 kg, hojdacie siete pre dvoch sú rozmerovo priestrannejšie, no ich nosnosť nemusí byť vždy nadštandardná. Najčastejšie je z rozpätia 120 – 160 kg, niektoré rodinné hojdacie siete však dosahujú nosnosť až 200 kg.
  • Materiál a dizajn – Ak sa má stať hojdacia sieť vaším novým favoritom, mala by sa vám po dizajnovej stránke páčiť a zapadnúť do prostredia. Okrem vzhľadu je však dôležitá aj kvalita textílií. Zaujímajte sa, či majú použité látky vodoodpudivú úpravu, sú rýchloschnúce, alebo majú UV ochranu proti vyblednutiu.

Hojdacie siete – základné druhy, ich umiestnenie a využitie

  • Základná hojdacia sieť – Tento druh hojdacej siete tvorí textília a laná na uviazanie. Jednoducho ju zložíte a pobalíte so sebou, pričom bude zaberať iba minimum miesta. Hojdacia sieť vás bude počas oddychu „objímať“ a môžete sa do nej takpovediac zakukliť. Inštaluje sa na pevné prvky, najčastejšie na dostatočne silné, vedľa seba stojace stromy.
  • Hojdacia sieť s drevenými tyčami / rozperami – Základné prevedenie siete je doplnené o drevené tyče po obidvoch stranách. Vďaka nim je lôžko ploché, ľahšie dostupné a v priestore otvorené. Aj v tomto prípade si na inštaláciu musíte nájsť dva vhodné pevné prvky s dostatočnou vzdialenosťou.
  • Hojdacia sieť so stojanom – Zistili ste, že na záhrade nemáte stromy, na ktoré by sa hojdacia sieť dala zavesiť? Chcete mať sieť rozloženú blízko bazéna alebo na terase? Riešením je kúpa hojdacej siete so stojanom. Oceľová konštrukcia stojana poskytuje pre sieť dostatočnú stabilitu a uľahčuje jej zavesenie.
    Filtrovanie
    14   nájdených produktov