Závesné hojdacie kreslá

Vytvorte si idylickú súkromnú oázu oddychu! Závesné hojdacie kreslá kombinujú to najlepšie z hojdania a pohodlnosti. V našej ponuke na Zanada.sk nájdete závesné hojdacie kreslá, ktoré výnimočne dotvárajú priestor v exteriéri a interiéri. Výborne vyzerajú na terase, balkóne či vedľa bazéna. Populárne sú tiež závesné hojdacie kreslá do interiéru ozdobené strapcami. V atraktívnom boho štýle sa môžu stať novou dominantou vašej obývačky alebo zimnej záhrady.

Závesné hojdacie kreslo si zamilujete od prvých minút!

Závesné hojdacie kreslá predstavujú najmladší prírastok v “rodine” záhradného a terasového nábytku. Ich základ tvorí konštrukcia do tvaru vajíčka, polgule alebo ležadla so strieškou. Prevažná časť ponuky poskytuje pohodlné miesto na sedenie pre jednu osobu, k dispozícii sú však aj robustnejšie závesné kreslá pre dvoch. Jednomiestne kreslá disponujú nosnosťou od 80 – 150 kg, dvojmiestne už ponúkajú nosnosť cca od 160 – 200 kg.

Aby sa základná konštrukcia mohla pohupovať vo vzduchu nad zemou, potrebuje niekde visieť. Zakúpiť môžete závesné hojdacie kreslá so stojanom v cene alebo samostatné závesné kreslá, ktorých súčasťou je silné lano či reťaz. Kreslo bez stojanu bude potrebovať vhodné miesto na zavesenie – cez pevný prvok na strope (trám, preklad).

Závesné kreslá a obľúbené materiály

Aj v tejto kategórii záhradného nábytku dominujú overené materiály – drevo, kov, ratan (prírodný a umelý). Stojany sú kovové, vďaka čomu poskytujú dostatočnú stabilitu a dlhú životnosť. Samotná konštrukcia sedenia má základný rám najčastejšie z ocele, vďaka čomu si výborne udržuje svoj tvar a nepodlieha deformovaniu.

Polyratan  sa za posledné roky dostal na výslnie medzi materiálmi využívanými v záhrade. V prípade závesných hojdacích kresiel sa osvedčil ako výborný materiál pre výplet. Patrí k takmer bezúdržbovým materiálom, a zároveň vykazuje optimálnu odolnosť voči vode a výkyvom teplôt. V našej ponuke však nájdete aj rýdzo prírodné závesné kreslá z kvalitného prírodného ratanu, ktoré krásne dotvárajú vidiecky štýl záhrady pri dome alebo na chate.

    Filtrovanie
    44   nájdených produktov