Drevené sedenia

Obľúbeným materiálom záhradného nábytku je drevo, ktoré prirodzene patrí do našich záhrad. Nepôsobí rušivo, je originálne a vždy bude patriť k nestarnúcim trendom. Drevené sedenia alebo sedenia z masívu navodzujú príjemnú atmosféru pokoja, pohodlia a splynutia s prírodou. V ponuke výrobcov nájdete celý rad rôzneho záhradného nábytku z dreva, ktorý viete využiť na oddych, pri stretnutí s priateľmi alebo na opaľovanie pri bazéne.

121   nájdených produktov
Set PIKNIK – 180 cm Drevené sedenia
Sme tu pre Vás už
4 roky
Set PIKNIK – 180 cm Drevené sedenia
2 500+ spokojných
zákazníkov
Set PIKNIK – 180 cm Drevené sedenia
Bezpečný nákup
pre každého
Set PIKNIK – 180 cm Drevené sedenia
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Záhradný nábytok z dreva má nepochybne množstvo výhod, vďaka ktorým ho dodnes obľubujú milióny ľudí po celom svete. Na prvom mieste je určite fakt, že ide o nestarnúcu klasiku, ktorá dokáže poslúžiť celé desaťročia. Na druhej strane ho ľudia milujú, vďaka pocitu, že drevené prvky dotvárajú atmosféru domova, blaha a tepla.

Drevené zostavy: Toto sú najobľúbenejšie kombinácie

Ak sa povie drevená záhradná zostava, najčastejšie si predstavíme dvojicu lavíc, ktorú verne dopĺňa stabilný stôl. Tam však možnosti, ako si vhodne prispôsobiť drevené sedenie na záhrade zvyčajne iba začínajú. Populárne sú sety stola a drevených stoličiek / kresiel s pohodlným operadlom chrbta aj rúk. Ich praktickosť umocňuje skladacia konštrukcia. Ak ich práve nepotrebujete (alebo je po sezóne), zaberajú pri skladovaní iba minimum miesta.

Všimli ste si už atraktívne drevené sedacie súpravy v našej ponuke? Sú výnimočné na prvý pohľad. Drevo sa postaralo o ich robustný základ, zatiaľ čo podušky, matrace a vankúše sa vytvárajú maximálny komfort pri sedení. Do pozornosti dávame drevené záhradné súpravy s modulárnou konštrukciou, ktoré sa dajú ľubovoľne vyskladať a prispôsobíte ich priestoru tak, ako vám najlepšie vyhovuje.

Starostlivosť o drevené záhradné sedenie

Prírodné a nadčasovo krásne drevené zostavy si pre predĺženie životnosti a uchovanie vlastností vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Drevo vystavené vplyvom prostredia môže byť totiž ohrozené vlhkosťou, plesňami a hmyzom. Paradoxne je viac rizikovejšie drevo zo známych ihličnanov než exotické dreviny, ktoré vďaka vysokému obsahu olejov iba zriedkavo podliehajú predčasnému starnutiu a skaze.

Správne ošetrenie vedie k dlhoročnému bezproblémovému používaniu záhradného sedenia. Informujte sa, či je drevený nábytok lakovaný, voskovaný, olejovaný alebo lazúrovaný, resp. bez ošetrenia. Vďaka tomu sa výrazne zjednoduší vaše rozhodovanie, po akom z množstva prípravkov na ochranu dreva najbližšie siahnuť.

Záhradné drevené zostavy

  • Borovicové sedenia: Vynikajú svojou robustnosťou a klasickým spracovaním s dôrazom na stabilitu. Sú ideálne do tradičných záhrad, altánku či pod krytý drevený prístrešok.
  • Teakové sedenia: Subtropické teakové drevo prekvapuje svojimi vlastnosťami. Odoláva hmyzom, vlhkosti, a dokonca aj prudkým zmenám teplôt. Zaujímavé záhradné sety, rôzne štýly, koncepty a atraktívny dovolenkový nádych.
  • Akáciové sedenia: Výborné využitie, krásna kresba dreva, olivové odtiene a top odolnosť robia z akáciového dreva favorita pre “stvárnenie” záhradných zostáv. Výborný pomer cena / trvácnosť.
  • Sedenia z prírodného ratanu: Prírodný ratanový nábytok je vyrábaný v jeho prirodzených tónoch, ktoré sa podobajú drevu. Drobné nerovnosti a nedokonalá farebnosť sú krásnou tejto dreviny. Súpravy v tejto kategórii nie sú vhodné na použitie v exteriéri.
  • Bambusové sedenia: Záhradný nábytok z bambusu presvetlí aj tmavšiu časť terasy či záhrady. Pôsobí ľahko a vzdušne, no prekvapí svojou stabilitou a odolnosťou voči rozmarom počasia.