Záhradné grily

194   nájdených produktov
Rukavice na grilovanie do 350°C Príslušenstvo ku grilom
Sme tu pre Vás už
4 roky
Rukavice na grilovanie do 350°C Príslušenstvo ku grilom
2 500+ spokojných
zákazníkov
Rukavice na grilovanie do 350°C Príslušenstvo ku grilom
Bezpečný nákup
pre každého
Rukavice na grilovanie do 350°C Príslušenstvo ku grilom
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Opäť sa blížia dlhé teplé večery a spolu s nimi aj vôňa grilovaných dobrôt, ktorá sa šíri po okolí. Tromfnite túto sezónu susedov a zadovážte si kvalitný záhradný gril, s ktorým bude radosť pracovať. Záhradné grily sa totiž stali mimoriadne obľúbenou výbavou a ich ponuka je obrovská. Zároveň sú medzi grilmi zásadné rozdiely, ktoré môžu mať vplyv na komfort pri používaní a umiestnenie samotného grilu. Je pre vás lepšou voľbou plynový gril, elektrický gril alebo gril na drevené uhlie? Na aké parametre a výbavu sa zamerať?

Záhradné grily: Vyhrá vôňa dreva alebo nenáročná obsluha?

Prvé, čo musíte urobiť, je zvážiť, či máte záujem o gril plynový, elektrický alebo na drevené uhlie.

  • Grily na drevené uhlie lákajú nízkou cenou a skladnosťou. Môžete ich rozložiť kdekoľvek a jednoducho premiestňovať. Grilovanie bude sprevádzať autentická vôňa dreva.
  • Plynové grily sú robustnejšie, pôsobia solídne a sú vhodné na veľké rodinné grilovačky. Ich výsadou sú horáky, ktoré zabezpečujú rýchle a rovnomerné nahriatie grilovacej plochy. Nízke nároky na údržbu z nich robia aj našich favoritov.
  • Okrem toho na trhu k dispozícii elektrické grily, ktoré vyžadujú blízkosť elektrickej zásuvky. Ponúkajú presné nastavenie teploty a možnosť používania ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Od skutočnej atmosféry grilovania sa však trochu vzďaľujú.

Kde bude záhradný gril používaný?

Hľadáte záhradný gril na terasu, na balkón či prenosný gril, ktorý ľahko pobalíte do kufra auta a odveziete do kempu? Ponuka grilov je tak rozmanitá, že nájdete hneď niekoľko horúcich favoritov, ktorí vám budú plne vyhovovať. Každý gril – či už lacný gril na drevené uhlie, alebo kvalitný plynový gril s hmotnosťou niekoľko desiatok kilogramov – však bude potrebovať rovné a stabilné miesto, na ktorom je riziko prevrhnutia minimálne. Netreba totiž zabúdať nabezpečnosť pri práci s grilom.

Veľkosť a výbava záhradného grilu

Ako vybrať gril podľa veľkosti grilovacej plochy?

  • Premyslite, pre koľkých ľudí naraz budete pripravovať grilované pochúťky. Nemusíte zbytočne kupovať veľký rodinný gril, ak sa chystáte grilovať pre 2 – 3 ľudí. S rastúcou grilovacou plochou totiž priamoúmerne narastá aj spotreba paliva / energie. Pre štvorčlennú rodinu môžete uvažovať napríklad o grile s plochou na grilovanie 1500 – 2000 cm2 .

Aká výbava sa hodí pri obsluhe záhradného grilu?

  • Veľmi obľúbené sú najmä tieto doplnky: poklop (veko) s prieduchmi, vymeniteľné rošty a dosky rôznych tvarov, plochy na odkladanie, grilovacie ihly, teplotná sonda, kolieska či tepelne odolné madlá.