Drevené lehátka

Masívny vzhľad, robustná konštrukcia, výborná stabilita a krásna kresba dreva – to všetko sú prednosti, s ktorými sa o vašu pozornosť uchádzajú drevené lehátka do záhrady. Vytvorte si svoju vlastnú oázu pokoja a obklopte sa tradičným prírodným materiálom, ktorý navodzuje pocit pohody. V ponuke na našom e-shope nájdete krásne drevené lehátka s polohovaním, ktoré sú pre jednoduchšie presuny vybavené praktickými transportnými kolieskami.

Drevené lehátka na záhradu – Obľúbené materiály a ich výhody

  • Borovicové lehátka – Najčastejšie vyrobené z masívnej severskej borovice. Pozornosť lákajú tradičným spracovaním a zaujímavým červeno-hnedým sfarbením.
  • Bambusové lehátka – Na prvý pohľad pôsobia subtílne, no prekvapujú pevnosťou a trvanlivosťou. Prírodný bambus naviac výborne odoláva zmenám teploty a vlhkosti vzduchu.
  • Lehátka z exotických drevín – Exotické dreviny našli právom uplatnenie pri výrobe exteriérového nábytku. Zvyčajne sú to tvrdé, husté dreviny s vysokým obsahom olejov, vďaka čomu lepšie odolávajú nepriazni počasia a ich životnosť je nezriedka desiatky rokov.
  • Teakové lehátka – Teak je tropická drevina z Ázie s vysokou odolnosťou voči škodcom, hubám a plesniam. Vyniká pružnosťou a dlhou životnosťou.

Kde umiestniť drevené lehátko?

Nepovieme žiadnu novinku – drevo je materiál, ktorý si z času na čas vyžaduje starostlivosť v podobe ochranného náteru. Hoci je to materiál mimoriadne odolný a využiteľný na mnoho spôsobov, pod vplyvom vlhkosti a škodcov môže časom strácať zo svojich kvalít. Ak chcete lehátko umiestniť dlhodobo vedľa bazéna alebo do trávy, zvoľte drevo, ktoré lepšie odoláva vlhkosti alebo mu venujte náležitú ochranu v podobne kvalitného náteru. Alternatívou na zváženie sú napríklad ratanové lehátka alebo kovové lehátka, ktoré nie sú náročné na údržbu a neprekáža im kontakt s vodou.

Záhradné ležadlá z dreva sú preto vhodné skôr na suché miesta. „Čo však robiť, ak sa chcem opaľovať a na terase pri dome je chládok?“ Nemajte obavy, váš oddychový zámer nebude ohrozený! Drevené lehátko s kolieskami behom krátkej chvíle dostanete presne tam, kde potrebujete.

Filtrovanie
23   nájdených produktov