Kovové stoličky a kreslá

Máte radi eleganciu, čisté línie a hľadáte výbavu do záhrady, ktorá presvedčí odolnosťou? Kovové stoličky a kreslátieto vlastnosti s prehľadom spĺňajú. Pôsobia štýlovo a o ich odolnosti nebudete mať pochybnosti. Vďaka svojim prednostiam si získali poprednú pozíciu, a tromfli dokonca aj záhradné stoličky z iných materiálov. Aké možnosti vám ponúkajú?

Pevné kovové stoličky alebo polohovateľné kovové kreslá?

Tento výber ponecháme iba na vás. Obidva typy nájdu na záhrade či terase svoje uplatnenie. Pevné kovové stoličky sú vhodné k veľkému záhradnému stolu. Odporúčame vybrať záhradné stoličky s opierkami rúk, na ktorých sa sedí veľmi pohodlne. Polohovacie kovové kreslá sú zase ako stvorené na relaxovanie. Umožňujú nielen nastavenie chrbtovej opierky, niektoré modely majú naviac aj opierku pre nohy.

Čím vás kovové kreslá a stoličky môžu zaujať?

  • Sú vkusné a majú decentný univerzálny dizajn, vďaka čomu bez výhrad zapadnú do tradičnej aj moderne riešenej záhrady.
  • Kovové stoličky a kreslá (podobne ako ďalší záhradný kovový nábytok) výborne odolávajú nepriazni počasia a mechanickému poškodeniu.
  • Manipulácia s nimi je jednoduchá. Pomerne ľahko ich presuniete tam, kde práve potrebujete.
  • Nároky na údržbu nie sú veľké. Z času na čas kovové stoličky umyte od zjavných nečistôt. Po sezóne vždy skontrolujte spoje a prípadnú prítomnosť korózie. Odstráňte ju a miesto lokálne ošetrite prípravkom proti korózii.
  • Pre úsporu miesta pri skladovaní si môžete vybrať kovové stoličky, ktoré sú stohovateľné.

Kvalitné kovové stoličky a kreslá majú naviac tieto vlastnosti

Pri nákupe záhradného či terasového vybavenia odporúčame sledovať detaily, ktoré majú vplyv na používanie a celkovú životnosť.

V prípade záhradných kovových stoličiek a kresiel je to napríklad aj kvalitná povrchová úprava, ktorá zabezpečí špičkovú mechanickú odolnosť, antikorózne vlastnosti a dlhú životnosť. Ak máte záujem o kovové stoličky s výpletom,použité tkaniny by tiež mali vykazovať vysokú odolnosť nielen voči mechanickému poškodeniu (pretrhnutiu), ale aj voči slnečnému žiareniu. Vlákna si tak dlhšie uchovajú svoju farbu a neoslabia sa. Pri polohovacích kovových kreslách sledujte prítomnosť zámku na kĺboch – zamedzí nechceným posunom počas používania.

Ku kovovým stoličkám sa hodí rovnako odolný kovový stôl. Nenechajte si ujsť ani naše záhradné kovové sedenia, ktoré ponúkajú stabilitu, nosnosť a dlhú životnosť.

    Filtrovanie
    16   nájdených produktov