Hliníkové lešenie

Pri práci vo výškach zohrávajú hliníkové lešenia dôležitú úlohu. Využijete ich pri rozsiahlejších prácach na stavbe a vždy, keď potrebujete mať voľné ruky a okolo seba dostatok priestoru na manipuláciu s materiálmi a nástrojmi. Najčastejšie ide o zatepľovanie, nanášanie fasádnej omietky, podbíjanie strechy alebo výškové rekonštrukcie rôzneho charakteru. Po lešení však môžete siahnuť aj v prípade, ak sa na rebríku vo výške necítite bezpečne a potrebujete sústredene pracovať na stabilnej ploche.

Hliníkové lešenie – riešenie, ktoré šetrí peniaze

Hliník, ako overený materiál, ukazuje naplno svoje prednosti v segmente moderných lešení. Odľahčená systémová konštrukcia vykazuje stabilitu, trvácnosť a odolnosť voči korózii. Lešenie z hliníka je pre nízku hmotnosť jednoduché na manipuláciu a s jeho montážou si poradíte svojpomocne alebo vo dvojici. Dostupné sú jednoduché hliníkové lešenia pre bežné domáce a záhradné použitie, ale tiež aj profesionálne hliníkové lešenia s množstvom precízne spracovaných detailov a dôrazom na vyššiu robustnosť.

Základné parametre a prvky na hliníkových lešeniach

Hľadáte štandardné lešenie, pojazdné lešenie alebo lešenie, ktoré sa dá zostaviť cez schody? Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na počet priečok, veľkosť pracovnej plošiny a jej maximálne výškové umiestnenie a nosnosť. Dôležité je prevedenie stabilizačných vzpier, spôsob montáže a demontáže (dostupné sú lešenia s montážou bez náradia) a prvky, ktoré zabezpečujú komfortné používanie lešenia (pojazdové kolieska, nastaviteľné stabilizačné prvky, zacvaknutie bezpečnostných západiek).

Multifunkčné hliníkové lešenie – rebríky, plošina a lešenie v jednom

Niektoré multifunkčné lešenia môžete okrem východiskovej pozície používať ako jednoduchý rebrík, dvojitý rebrík s výsuvom alebo ako plošinu cez rozdielne výškové stupne (schody). Tým sa ich využitie značne rozširuje a dobrou kúpou získate spoľahlivú výbavu, s pomocou ktorej si poradíte v rôznych situáciách.

    Filtrovanie
    33   nájdených produktov