Záhradné stoly

Snáď žiadne jedlo nechutí lepšie ako to, ktoré si s láskou pripravíte a zjete na čerstvom vzduchu vo svojej záhrade. Preto by mal byť súčasťou záhradného nábytku  kvalitný a spoľahlivý záhradný stôl. Či už to bude menší stolík alebo veľký rozkladací stôl, pri výbere dbajte na to, aby bol stôl ľahko udržiavateľný a dostatočne stabilný. Stôl v záhrade vám môže totiž poslúžiť nielen pri vašich stretnutiach s rodinou či priateľmi, ale aj ako pracovný priestor pri drobných prácach, napr. presádzaní kvetov.

Filtrovanie
186   nájdených produktov
Ratanový jedálenský stôl Barcelona – šedý Kovové stoly
Sme tu pre Vás už
4 roky
Ratanový jedálenský stôl Barcelona – šedý Kovové stoly
2 500+ spokojných
zákazníkov
Ratanový jedálenský stôl Barcelona – šedý Kovové stoly
Bezpečný nákup
pre každého
Ratanový jedálenský stôl Barcelona – šedý Kovové stoly
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Záhradný stôl: Aký sa hodí do vašej záhrady?

Je zrejmé, že o svojej záhrade, terase, či zariadení balkónu už máte istú predstavu. Ak ešte len stojíte pred nákupom záhradného sedenia, odporúčame pozrieť aj bohatú ponuku záhradných setov, kde nájdete perfektne zladené zostavy stoličiek (kresiel) a stola v jednotnom štýle. V prípade, že máte záujem o kvalitný záhradný stôl, zvážte najmä umiestnenie, veľkosť záhradného stola a počet miest, materiál, skladnosť a nároky na údržbu. 

Záhradné stoly podľa účelu

 • Veľký rodinný záhradný stôl (jedálenský) – Ide o väčší stôl, ktorý poskytuje miesto na stolovanie pre 4, 6 či 8 osôb. Rozmermi zvyčajne zodpovedá klasickým jedálenským stolom. Jeho hlavnou prednosťou by mala byť stabilita, aby si všetci po grilovaní mohli za stolom pohodlne vychutnať voňavé dobroty, bez rizika prevrátenia.
 • Menší záhradný stôl – Nemá rozmery štandardného stola, skôr sa ponáša na konferenčný stolík, avšak v spracovaní vhodnom do exteriéru. Spoločnosť mu robia 2 – 4 pohodlné stoličky alebo kreslá. Je ako stvorený na debatenie pri letných drinkoch a káve.
 • Doplnkové a pomocné záhradné stoly – Hľadáte stolík k záhradnému lehátku? Zišiel by sa vám praktický odkladací stôl s úložným priestorom na grilovacie náčinie? Alebo máte záujem o skladací stôl na balkón? Atraktívne záhradné stoly v rôznych prevedeniach nájdete aj v našej ponuke.

Tvar záhradného stola

Najobľúbenejšie sú záhradné stoly obdĺžnikové, štvorcové, oválne a okrúhle – jednoducho základné tvary, ktoré dokážu výborne dotvoriť charakter záhrady a jej celkový štýl. Stoly so zaoblenými líniami pekne vyniknú v romanticky ladených záhradách a na balkónoch, najmä ak majú jednu centrálnu silnú nohu. Hranaté záhradné stoly sú praktické a účelné, často aj s menšími nárokmi na uskladnenie po demontáži.

Obľúbené materiály záhradných stolov

 • Drevené – Klasika ideálna do záhrad s vidieckym štýlom. Robustné, odolné a pri správnej starostlivosti so životnosťou na dlhé roky. Veľmi obľúbené sú stoly z exotických drevín, borovice a smreku.
 • Ratanové – Vynikajú vysokou odolnosťou voči slnku, vode aj vetru. Zaujímavý výplet je v moderných záhradách v súčasnosti najvyhľadávanejší. Základom stola je kovová konštrukcia, výplet mu dodáva pocit útulnosti. Nenáročné na údržbu.
 • Kovové – Ponúkajú stabilitu v spojení s výbornou konštrukčnou odolnosťou. Vhodné na miesta v závetrí aj otvorené priestranstvo. Obľúbené sú elegantné záhradné stoly s odkladacou plochou z vystuženého bezpečnostného skla.
 • Stoly s ohniskom – Vychutnajte si jedinečnú atmosféru posedenia pri ohni s našimi záhradnými stolmi s ohniskom. Stoly sú vyrobené z ľahkého betónu, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a zároveň ľahko sa prenáša. Vďaka modernému dizajnu sa hodia do každej záhrady a terasy. Aké výhody ponúka?
  • Odolný materiál: Ľahký betón je odolný voči mrazu, dažďu a UV žiareniu.
  • Ľahká prenosnosť: Stoly sú ľahké a dajú sa ľahko preniesť na akékoľvek miesto v záhrade.
  • Moderný dizajn: Elegantný a moderný dizajn sa hodí do každej záhrady a terasy.
  • Funkčnosť: Stoly sú vybavené ohniskom, ktoré vám umožní vychutnať si posedenie pri ohni.
  • Rôzne modely: Ponúkame rôzne modely stolov s ohniskom v rôznych veľkostiach a tvaroch.
 • Plastové – Jednoduché a cenovo dostupné. Vďaka nízkej hmotnosti sa ľahko prenášajú z miesta na miesto.
 • Z pravého ratanu – Precízne spracované stoly ukazujú tvárnosť prírodného ratanu. Ideálne na kryté balkóny, suché terasy, do zimných záhrad, ale aj do interiéru.