Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Drevené záhradné sedenie

5 tipov na využitie dreveného záhradného nábytku

2. júla 2017

Drevený záhradný nábytok, to nie sú len stoličky a stoly – v ponuke viacerých výrobcov nájdete celý rad rôzneho záhradného nábytku z dreva, ktorý viete využiť okrem oddychu a stretnutí s priateľmi napríklad aj na opaľovanie pri bazéne alebo na odkladanie rôznych maličkostí. Samozrejmosťou sa pomaly stávajú už aj väčšie či menšie záhradné sochy vyrezávané z dreva, ktoré sú mimoriadne estetickým prvkom.

Drevo so sebou nepochybne prináša výhody, o ktorých sa viac dočítate v našom článku „10 výhod záhradného dreveného nábytku„.

Záhradné posedenia

Keď sa povie záhradný nábytok, všetci si predstavíme príjemné posedenie v záhrade, či už pri dobrej grilovačke alebo len tak s drobnými pochutinkami v spoločnosti svojich priateľov a blízkych.

Najobľúbenejším materiálom je stále drevo, ktoré akosi prirodzene patrí ako prírodný materiál do našich záhrad. Nepôsobí rušivo, je originálne a vždy bude patriť k nestarnúcim trendom. Navyše, práve drevo nám dokáže poslúžiť pri správnej starostlivosti pokojne aj stáročia, takže drevený záhradný nábytok môžu využívať ešte aj vaše vnúčatá a pravnúčatá.

Aby mohol vyniknúť váš vkus, výrobcovia ponúkajú desiatky rôznych dizajnov záhradných lavíc, stolov, stoličiek, lavičiek a ďalšieho posedenia. Je len na vašom vkuse, či vás osloví záhradný nábytok plný vyrezávaných detailov a zaoblení, alebo dáte prednosť jednoduchosti a klasike v podobe jednoducho vyzerajúcich stoličiek a klasického stola. Záhradné posedenia si môžete nechať vyrobiť aj na mieru pokiaľ vám desiatky rozličných typov a rozmerov nestačia, vďaka čomu sa úplne prispôsobia vášmu altánku či inému posedeniu.

Oddychová zóna a slnenie

Nemusíte hneď kupovať obrovský stôl s lavicami alebo niekoľkými stoličkami, ak to jednoducho nepotrebujete. Pre chvíle vlastnej pohody a pocitu pokoja môžete dať prednosť tzv. jednoduchej oddychovej zóne – ide o malý priestor na záhrade vyčlenený len pre vás. Konečne tak budete mať miesto s malým stolíkom na pohár vína a pohodlným kresielkom z dreva, kde si môžete nerušene prečítať knihu, noviny alebo len tak prezerať web na čerstvom vzduchu. Vďaka wifi pripojeniu nemusíte počas plnenia pracovných povinností sedieť doma za stolom, ale všetko potrebné vybavíte na čerstvom vzduchu, ktorý vám v kreativite navyše aj pomôže a budete sa cítiť menej unavení. K maximálnemu relaxu vám určite nemôžu chýbať lehátka na záhradu, ktoré sú príjemným spoločníkom nie len na oddych ale aj opaľovanie sa počas horúcich letných dní.

K dispozícii na zriadenie takéhoto miesta len pre seba máte malé drevené stoly, ktoré sa dokonale hodia k dreveným ležadlám. Tieto drevené záhradné ležadlá môžete samozrejme okrem pohodlia využiť aj na slnenie počas horúcich letných dní, kde bude opaľovanie omnoho príjemnejšie než na plastových ležadlách nehovoriac o trvácnosti; ležadlá z dreva majú nepochybne životnosť niekoľkých sezón, kým tie z plastu môžu byť omnoho skôr poškodené napríklad nalomením. Raz darmo, prírodný materiál má niečo do seba aj čo sa týka odolnosti.

Doplnky a dekorácie z dreva

Vaša záhrada je unikátna a jedinečná, preto si zaslúži aj unikátne a jedinečné doplnky. Keďže každý kus dreva je neopakovateľný svojou štruktúrou, aj dekorácie a doplnky z neho sú svojím spôsobom unikátne. Môžete byť originálny a namiesto plastových či keramických sôch postaviť do svojej záhrady skvost napríklad v podobe sochy medveďa vyrezanej z dreva, alebo nechať v prednej časti záhrady týčiť nádherného orla, taktiež vyrezaného z dreva. Okrem toho, že nepochybne ide o unikát, ktorý nemá každá záhrada, máte istotu trvácnosti – je to investícia, ktorá sa oplatí. Kým keramické sochy na slnku pomerne rýchlo stratia svoje farby, drevo skvelo znáša zmeny počasia a striedanie jednotlivých ročných období, čiže socha a iné dekorácie tak skoro o svoju krásu neprídu. Navyše, ak sa aj takýto drevený skvost opotrebuje alebo nejako poškodí, oprava nie je náročná. Myslite na to, že drevo ako materiál môžete kedykoľvek obrúsiť, prelakovať, natrieť ochrannými nátermi alebo ošetriť špeciálnymi olejmi určenými na drevo.

Pod pojem záhradný nábytok môžeme zahrnúť aj detské pieskoviská, pretože sú ohradené drevenou ohrádkou a tie modernejšie majú aj príklop, z dreva, na zatvorenie keď sa dieťa dohrá. Ako teda vidíte, svoju záhradku môžete skrášliť nielen stolom a stoličkami, stačí si len vybrať.

Prečítajte si náš článok a dostanete 3 tipy doplnkového nábytku do záhrady.

Záhradná dekorácia Medveď

Praktické truhlice

Možno aj vy máte vo svojej spálni truhlicu na odkladanie oblečenia a ďalších drobností, ktorá bola súčasťou spálňového nábytku. Drevený záhradný nábytok na tom nie je inak – aj tu môžete mať, rovno vo svojej záhrade, šikovnú truhlicu z dreva na odloženie deky, vankúšikov a ďalších dôležitých maličkostí, ktoré potrebujete mať v záhrade po ruke ale nechcete ich mať stále odkryté na slnku alebo zmáčané od dažďa.

Takúto truhlicu môžete mať v blízkosti posedenia, aby ste mohli odložiť vankúše, návleky na stoličky, sedáky, ale aj náradie a všetko ostatné, čo vo svojej záhrade potrebujete mať vkusne ukryté. Druhú môžete mať pokojne pri mieste kde grilujete, aby ste mohli mať všetko potrebné náradie vždy na jednom mieste – všetky chňapky, súpravy na prípravu mäsa, uhlie a ďalšie drobnosti, ktoré budú vždy elegantne odložené v truhlici a pripravené na ďalšiu super grilovačku.

Drevené záhradné kvetináče

Niektoré kvetiny vyžadujú špeciálny substrát, a tak potrebujete na ich pestovanie záhradný kvetináč. Hľadáte však taký, ktorý bude dokonale ladiť s charakterom vašej záhrady? Drevené kvetináče majú obrovskú výhodu oproti plastovým alebo keramickým – hodia sa do každej záhrady bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte už nejaký iný nábytok z dreva. Spoľahlivo a elegantne poskytnú miesto na rast pre všetky vaše kvetinky, rastlinky a ozdobné kríky. Mnohé dokonca nie sú ani cenovo náročné v porovnaní s kvetináčmi iných materiálov, čo je ďalšou výhodou spolu s ekologickosťou takýchto kvetináčov.

Záhradné kvetináče

Zanada.sk Kocian

Inšpiratívne tipy na záhradu a dizajnové nápady. Okrem toho prinášame nezávislé recenzie produktov, vrátane záhradného nábytku, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutia pre vašu záhradnú oázu. Pripojte sa k nám a obohaťte svoju záhradu vedomosťami a štýlom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar