Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradné lehátka

Lehátka pre komfortné ležanie

18. októbra 2016

Nemusíte ležať na deke alebo sa schúliť do malej stoličky – doprajte svojmu telu komfort aj počas ležania na pohodlnom záhradnom lehátku. Na výber máte rozličné materiály, tvarovanie takýchto ležadiel a aj mäkkosť. Pre dokonalosť môžete k ležadlu dokúpiť rovno aj slnečník nech ho máte pri ruke vždy, keď vás už slnečné lúče omrzia a zatúžite po tieni.

Tvar lehátka

Pri výbere záhradného ležadla záleží aj na jeho tvare; rozlišujeme hlavne nevytvarované rovné ležadlá a ležadlá ergonomicky otvarované. Medzi ergonomicky tvarované lehátka patria hlavne ratanové lehátka. Kúpa konkrétneho ležadla záleží len na vašich preferenciách lebo každému vyhovuje niečo iné. Na rovných ležadlách sa veľmi dobre opaľuje z oboch strán, pri ergonomicky tvarovaných môžete spravidla pohodlne ležať len na chrbte (otočiť a ležať na bruchu nie je takmer vôbec možné).

Ratanové záhradné lehátko

Premyslieť by ste si mali aj to, či chcete opierky na ruky, alebo si vystačíte aj bez nich. Opäť platí, že ide hlavne o to, ako chcete ležadlo využívať – na opaľovanie sú ideálne ležadlá bez opierok alebo s odnímateľnými opierkami pre pohodlné uloženie rúk počas ležania na bruchu.

Popremýšľať môžete aj nad polohovateľnými ležadlami v prípade, že si budete chcieť posedieť v tieni po opaľovaní.

Materiál záhradného ležadla

Tradičné sú plastové a drevené ležadlá, pričom drevené treba občas ošetriť olejčekom určeným na drevo, alebo ochranným náterom. Veľmi odolné a kvalitné sú teakové lehátka alebo lehátka z exotických drevín. Plastové majú minimálne nároky na údržbu, stačí ich v prípade znečistenia umyť bežným saponátom a hubkou na riad. prípadne len opláchnuť teplou vodou.

Ak vás zaujíma kto v boji ratanové vs drevené lehátko obstál lepšie, prečítajte si náš ďalší článok.

Teakové záhradné lehátko Wave

Samozrejmosťou sú mäkké podušky, vankúšiky a výstelky, na ktorých môžete ležať pohodlne bez otlačenín na tele. V prípade, že mäkké vankúšiky nepotrebujete, použite aspoň osušku ktorá je určite príjemnejšia na telo než drevo alebo plast. V súčasnosti sa popularite tešia aj ležadlá z ratanu vyžadujúce minimálnu údržbu.

Ležadlá s kolieskami

Pokiaľ chcete ležadlo premiestňovať po záhrade alebo balkóne, zakúpte si radšej záhradné ležadlo s kolieskami. Manipulácia bude oveľa jednoduchšia.

Záhradné lehátko s kolieskami Resort A

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar