Odrážadlá

  15   nájdených produktov
  Janod odrážadlo pre deti Auto Odrážadlá
  Sme tu pre Vás už
  4 roky
  Janod odrážadlo pre deti Auto Odrážadlá
  2 500+ spokojných
  zákazníkov
  Janod odrážadlo pre deti Auto Odrážadlá
  Bezpečný nákup
  pre každého
  Janod odrážadlo pre deti Auto Odrážadlá
  3500+ starostlivo
  vybraných produktov

  Keď sa povie odrážadlá, každý z nás si predstaví malé kolesové “žihadlá”, na ktorých sa už najmenšie deti vyšantia dosýtosti. Ako vybrať odrážadlo, ktoré podporí zdravý vývoj dieťaťa, zabaví a samozrejme – aj niečo vydrží? Ponuka s detskými odrážadlami je rozmanitá a plná krásnych modelov. Práve preto sme pre vás pripravili niekoľko základných informácií, ktoré sa pred nákupom odrážadla oplatí poznať.

  Čo je odrážadlo?

  Detské odrážadlo je malý “dopravný prostriedok” bez pedálov, reťaze či prevodov. Jeho sedadlo je v takej výške, aby dieťa pohodlne dosiahlo na zem celou plochou chodidiel, dokázalo sa odrážať a hýbať. Odrážadlo je navrhnuté tak, aby dieťa bez problémov udržalo stabilitu a nebolo ohrozené pádom.

  Odrážadlo do bytu alebo vonkajšie?

  Na odrážadle sa môže dieťa presúvať po domácnosti, na záhrade, ale aj na blízkej uličke pri dome. Na výrobu detských odrážadiel sa používajú materiály ako plast, drevo a kov.

  • Interiérové odrážadlá sú najčastejšie drevené alebo plastové. Môže ísť dvoj-, troj-, ale aj štvorkolesové odrážadlá v atraktívnom dizajnovom spracovaní.
  • Odrážadlá na použitie v exteriéri sú už odolnejšie, vyrobené prevažne z kovu a dreva. Dieťa sa na odrážadle dokáže hýbať rýchlejšie, učí sa udržiavať stabilitu, preto nezabudnite ani na nevyhnutnú výbavu – detskú prilbu, trúbku na odrážadlo alebo osvetlenie.

  Ako vybrať odrážadlo podľa veku?

  Pri výbere odrážadla sa riaďte vekovým určením.

  • Detské odrážadlo od 1 roka má nižšie položené sedadlo, väčšiu stabilitu a zvyčajne aj viac ako dve kolieska. Dokáže stáť samostatne. Obľúbené sú odrážadlá typu trojkolesová motorka, autíčko, traktor alebo roztomilé zvieratko.
  • Detské odrážadlo od 2 rokov má za úlohu pripraviť dieťa na plynulý prechod na bicykel. Ide o jednostopové konštrukcie s 2 kolesami, ktoré aj vyzerajú ako malý bicyklík. Nechýba im výškovo nastaviteľné sedadlo, riadidlá, pogumované alebo penové kolesá či košík na prenos obľúbených hračiek.