Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradný set Barcelona hnedý

4 otázky pred kúpou záhradného sedenia

25. júla 2017

Pred kúpou záhradného sedenia by ste mali vedieť odpovedať na štyri základné otázky, inak sa môžete pri nákupe uponáhľať a svoju voľbu neskôr oľutovať.

Samozrejme, že sa treba držať vlastného vkusu, ale ak máte málo miesta, s najväčšou pravdepodobnosťou si nemôžete dovoliť záhradnú sedačku, nech už sa vám akokoľvek páči. Podobne je to napríklad aj s výberom materiálu, lebo keď nemáte priestor v pivnici asi si nekúpite záhradné sedenie, ktoré je nutné počas zimy schovať niekam mimo mráz a sneh.

1. Aký materiál má mať moje záhradné sedenie?

Toto je naozaj dôležitá otázka, pretože sa od nej odvíja starostlivosť a následne tiež životnosť. Myslite na to, že citlivejšie materiály budete musieť počas zimy presťahovať do interiéru, a teda sa naskytá otázka či naň máte miesto niekde v garáži alebo v pivnici.

Mali by ste odhadnúť koľko času máte na údržbu, pretože od náročných záhradných sedení sú tu našťastie aj iné materiály nevyžadujúce takmer žiadnu starostlivosť. Drevo je najprirodzenejší materiál, a tak sa hodí naozaj do každej záhrady bez ohľadu na to, v akom štýle ju máte zariadenú. Treba však zistiť akú starostlivosť bude vyžadovať konkrétny typ dreva, z ktorého chcete mať záhradný nábytok (iné je smrekové, borovicové či teakové drevo).

Záhradné sedenie Hecht Basic 4

Umelý ratan patrí medzi top materiály záhradného sedenia je moderný, univerzálny a pokiaľ kúpite naozaj kvalitný ratan, môžete nechať celé záhradné sedenie aj na snehu a mraze pretože znesie teploty od +50°C až do -40°C. Ratanové záhradné sedenie je skvelé z pohľadu obstarávacej ceny lebo jeho kúpa nezaťaží vašu peňaženku, no na druhej strane vydrží tak nanajvýš tri sezóny (vyblednutie na slnku, strata pevnosti a iné.).

Záhradný set Barcelona hnedý

Kovové záhradné sedenie vie byť minimalistický až sa niekedy z diaľky zdá, akoby tam žiadna stolička nebola ale pritom tam je, len natretá zelenou farbou. Biely kovový záhradný nábytok môže pôsobiť jemne až romanticky, vďaka čomu sa hodí napríklad k ružiam alebo do pokojnejšej časti záhrady kde vás nič nebude rušiť.

Záhradné sedenie Ekonomy 4

2. Za akým účelom potrebujem záhradné sedenie?

Chcete záhradný nábytok maximálne pre seba a svojho partnera? Alebo máte veľkú rodinu, zbožňujete grilovačky a klebety s priateľmi až do noci? V tom prvom prípade popremýšľajte napríklad nad záhradnou hojdačkou alebo záhradným sedením z umelého ratanu, kde budete môcť dokonale vypnúť a prísť na iné myšlienky.

Ku grilovačkám alebo rodinným posedeniam dajte prednosť radšej laviciam s pevným stolom. Ak ste skôr samotárskejší typ, ale návštevy k vám občas zavítajú, možno je na mieste popremýšľať nad plastovým záhradným sedením, ktoré potom ľahko odložíte niekam nabok.

Záhradná zostava Hospoda silná

3. Kvalita záhradného sedenia: je dôležitá?

Áno. Teda, mohli by sme kupujúcich jednoducho rozdeliť do dvoch veľkých skupín – tí, ktorí nakupujú záhradné sedenie len na pár sezón a takí, ktorí radšej investujú viac nech im vydrží dobre slúžiť aj niekoľko rokov. Vy potrebujete vedieť, v ktorej skupine ste.

Sú zákazníci, ktorí milujú trendy a záhradné sedenie teda vyberajú dopredu s tým, že bude len na pár sezón, a potom budú chcieť nové, štýlovejšie a aktuálnejšie. Približne rovnaká skupina zákazníkov nerieši vychytávky a radšej si priplatí za kvalitu, ktorá vydrží desať aj viac rokov (napríklad kvalitný umelý ratan, teakové drevo alebo nábytok z ťahokovu).

4. A na záver – aj na detailoch záleží

Už viete, aký materiál chcete a vyriešili ste aj ostatné dilemy týkajúce sa farby, vzhľadu, veľkosti a ceny. Zostáva už len jediné – všimnúť si detaily. Je pre vás rukoväť pohodlná? Vyhovuje vám sklon operadla vzhľadom na sedaciu časť? Je pre vašu pokožku príjemný materiál, z ktorého je vyrobený?

Ešte jedna dôležitá maličkosť, na ktorú by ste mali ako zákazník poznať odpoveď – akú dlhú záruku máte na dané záhradné sedenie? Niektorí totiž poskytujú minimálne dvojročnú záruku až viac, čo je pre spotrebiteľa nepochybne veľké plus.

Zanada.sk Kocian

Inšpiratívne tipy na záhradu a dizajnové nápady. Okrem toho prinášame nezávislé recenzie produktov, vrátane záhradného nábytku, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutia pre vašu záhradnú oázu. Pripojte sa k nám a obohaťte svoju záhradu vedomosťami a štýlom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar