Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

10 výhod dreveného záhradného nábytku

10 výhod záhradného dreveného nábytku

11. mája 2017

Záhradný nábytok z dreva má nepochybne množstvo výhod vďaka ktorým ho dodnes obľubujú milióny ľudí po celom svete. Na prvom mieste je určite životnosť – kvalitný drevený nábytok vám vydrží spoľahlivo slúžiť pokojne aj stovky rokov. Ďalším faktom je, že ide o nestarnúcu klasiku – nech sa trendy akokoľvek menia, drevo zostáva naďalej najobľúbenejším materiálom aj pri výrobe záhradného nábytku.

Zahradna-zostava-z-dreva

Do prírody prírodný materiál

Plastový nábytok má svojich odporcov hlavne kvôli krátkej životnosti a takmer nulovej šance recyklácie. V prípade kovového záhradného nábytku sa niektorí sťažujú na nutnosť častej údržby pre zachovanie krásy a v prípade pravého ratanu je nutné dodržiavať napríklad ochranu pred zimou a nepriaznivými vplyvmi počasia. Drevo je prírodný materiál, takže sa logicky dokonale hodí práve do záhrad, kde vôbec nepôsobí rušivým dojmom ale skôr celý priestor vkusne dopĺňa. Do prírody najjednoduchšie patrí prírodný materiál akým je drevo, či už sa rozhodnete pre teakové, dubové alebo iné.

Nestarnúci trend

Ako sme spomenuli hneď v úvode tohto článku, drevený nábytok je nestarnúcim trendom už po celé stáročia a inak tomu nebude ani smerom do budúcna. Dokonca máme tendenciu vyhľadávať starý nábytok z dreva a reštaurovať ho, opravovať staré lavičky, prebrúsiť nábytok po starých rodičoch a používať ho ďalej. Častokrát aj v modernom interiéri nájdeme jednu komodu zo starého dreva, ktorá úplne mení ráz celej miestnosti. Drevený nábytok, či už interiérový alebo exteriérový, bol a aj stále bude hitom. Veď napokon, počuli ste už niekedy o tom, že drevo prestáva byť moderné?

zreštaurovany-dreveny-nabytok-DIY

Zdravotne nezávadný

Drevo ako materiál, a teda aj nábytok z neho, je zdravotne nezávadným materiálom pre naše zdravie aj zdravie našich detí a blízkych. Nedráždi pokožku, je minimálne upravované rôznymi látkami počas výroby a navyše ak si zaobstaráte drevo z masívu, miestnosťou sa bude chvíľku po zakúpení rozliehať jemný podtón vône dreva, ktorý ešte viac posilní atmosféru domova.

Jedinečnosť každého kusu

Videli ste už dva úplne totožné kusy záhradného nábytku z dreva? Správne. Sú iné. Rezba dreva je vždy iná, jedinečná, odlišná, a tak z tohto úžasného materiálu vznikajú originálne kusy záhradného nábytku. Navyše každý druh dreva má vlastný, nenapodobiteľný prírodný odtieň. Pokiaľ milujete nápaditosť, originalitu a máte dobrý vkus, vo vašej záhrade určite priatelia nájdu drevený nábytok, ktorý vystihne vašu osobnosť. Aj samotný štýl, v ktorom bude nábytok zhotovený, o vašej osobnosti napovie – buď inklinujete k jednoduchým tvarom a ku klasike, alebo máte v obľube ozdobné výrezy, netradičné tvary a prevedenia.

Trvácnosť po stáročia

Už sme spomenuli, že kúpa dreveného záhradného nábytku je výhodná aj z pohľadu peňazí, pretože investujete do niečoho, čo vydrží dobre slúžiť po stáročia. Pri správnej starostlivosti, ktorá nie je až tak náročná, bude slúžiť na chatke alebo na záhrade vášho rodinného domu ešte vašim vnúčatám i pravnúčatám. Je však dôležité zvoliť tú správnu starostlivosť o konkrétny druh dreva, s ktorým máme dočinenia. Neraz práve takýto nábytok dokáže oceniť mladá generácia, pre ktorú je stará lavica z dreva príjemnou spomienkou na bezstarostné detstvo, alebo na podomácky vyrobený kus vzácnej lavice priamo z rúk prastarých rodičov. Keďže v súčasnosti už drevený nábytok len málokto z nás vyrába ručne, môžeme ďalším generáciám zanechať kvalitný záhradný nábytok z masívu z dielní poctivého výrobcu.

Záhradné sedenie Hospoda - detská

Odolnosť

Záhradný nábytok vyrobený z masívu nemusíte na zimu sťahovať do zimnej záhrady alebo niekam do pivnice či garáže, pretože veľmi dobre znáša zmeny počasia aj rozptyl teplôt počas jednotlivých ročných období. Počas celého roka ho môžete mať vonku bez toho, aby sa nejakým spôsobom natrvalo nenávratne poškodil – vynikajúco zvláda mráz, dážď aj sneh. Ak ho raz zakúpite do exteriéru máte istotu, že ho nebudete musieť premiestňovať a zakaždým tak preň vyčleňovať niekde miesto.

Farebné variácie

Omrzela vás po rokoch farba dreva? Našli ste starú stoličku alebo lavicu a chcete jej dať nový život? Farba dreveného nábytku nemusí byť len prírodná, pokojne môžete svoju záhradu oživiť farebným dreveným nábytkom v podobe veselej žltej lavice, nenápadnej zelenej stoličky, výraznej bielej lavičky alebo červenej detskej preliezačky. V prípade, že sa rozhodnete po čase znovu na zmenu farby, jednoducho starý náter odstránite, drevo ošetríte a môžete natierať znova. Aj detské preliezačky na záhradke či chatke môžu byť stále farebné a oživiť tak celkový dojem z pozemku.

farebny-dreveny-nabytok

Rôzne druhy dreva

Okrem toho, že drevo má samo o sebe vlastnú a jedinečnú štruktúru, môžete vyberať z množstva typov dreva, z ktorého má byť váš záhradný nábytok zhotovený. Iné vlastnosti má mimoriadne obľúbené teakové drevo s minimálnymi nárokmi na starostlivosť a vysokou odolnosťou. Stále je populárne aj dubové či smrekové drevo či drevo z čerešne. Je len na vás, pre aký druh dreva sa rozhodnete podľa vlastného štýlu.

Nenáročná starostlivosť

O drevený nábytok v záhradke vyrobený z masívu nemusíte až tak priveľmi dbať, pretože si poradí s počasím aj s plynúcim časom. Aj keby sa výraznejšie poškodil, napríklad drevený stôl od noža počas krájania mäsa na gril, viete nábytok prebrúsiť, ošetriť, nalakovať, použiť olej – skrátka, možností na ošetrovanie dreva je niekoľko. Vždy viete šikovne opraviť drevený záhradný nábytkoch aj po rokoch nepoužívania, dokonca i svojpomocne.

Počas zimných mesiacov je dôležité jeho správne zazimovanie, aby bez problémov zniesol výkyvy počasia a nízke teploty.

Príjemný pocit

Na záver spomenieme ešte akýsi príjemný pocit pokoja, pohodlia a splynutia s prírodou v prípade, že si do záhrady zaobstaráte drevený záhradný nábytok. Aj rodinné posedenia sú príjemnejšie a útulnejšie na teplom drevenom posedení, ktoré už samo o sebe pôsobí priateľským dojmom. Taktiež ľudia milujúci trendy vám potvrdia, že v domácnosti okrem skla a rôznych typov kovov majú drevené prvky preto, lebo dotvárajú atmosféru domova, blaha, tepla. Veď záhradný  nábytok neraz odráža váš životný štýl.

Drevene-dekoracie-do-záhrady

Na záver vám prinášame ešte 5 tipov na využitie dreveného záhradného nábytku, tak aby vaša záhrada vytvorila príjemnú oázu pokoja.

Zanada.sk Kocian

Inšpiratívne tipy na záhradu a dizajnové nápady. Okrem toho prinášame nezávislé recenzie produktov, vrátane záhradného nábytku, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutia pre vašu záhradnú oázu. Pripojte sa k nám a obohaťte svoju záhradu vedomosťami a štýlom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar