Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

záhradný nábytok tahokov

Záhradné sedenie z ťahokovu naberá na popularite

13. septembra 2018

Mnohí architekti a stavebníci dodnes nedajú dopustiť na materiál zvaný ťahokov, ktorý dokáže oživiť v súčasnosti predovšetkým moderný interiér, ako aj najrôznejšie pracoviská vrátane kancelárii či rokovacích miestností. Možno aj vy chodíte po schodoch z ťahokovu alebo ste už niekde videli deliacu stenu medzi miestnosťami práve z tohto materiálu.

Čo je ťahokov?

Ťahokov je jednoduchá, mimoriadne trvácna plechová mriežkovina (najčastejšie vyrábaná z vysokokvalitného hliníka alebo ušľachtilej ocele) rôznych vzorov od druhov až po štvorčeky a šesťhrany. Záhradné sedenie z ťahokovu môže byť navyše vkusne doplnené o ornamenty alebo má dokonca opierky na ruky z dreva, vďaka čomu sa k takému záhradnému nábytku potom smelo hodia aj doplnky z dreva. Vlastnosti ťahokovu sa o niečo líšia od klasického kovového záhradného nábytku.

Niektorí dokonca stoličky z ťahokovu skombinujú s dreveným stolom, alebo ku stoličkám z umelého ratanu doladia stôl z ťahokovu.

Záhradné sedenie z ťahokovu oplýva výhodami

Možno sa teraz zamýšľate nad tým, prečo by ste si mali dopriať záhradný nábytok z ťahokovu, keď je tak veľa iných materiálov.

V prvom rade ide naozaj, a ešte raz naozaj, o záhradné posedenie nevyžadujúce údržbu. Keď sa zašpiní stačí ho postriekať vodou z hadice, na väčšie nečistoty použiť jemnejší saponát alebo len mydlovú vodu. Nepotrebuje ochranné nátery, nebude korodovať a ani sa nezačne po čase olupovať. Skrátka dokonalé záhradné sedenie nech už ho budete mať pod altánkom, prístreškom alebo na priamom slnku.

Záhradné sedenie z tohto materiálu je ľahké, takže sa dobre prenáša. Môžete ho mať na balkóne a keď sa to bude hodiť, premiestnite ho šikovne ku grilu alebo k altánku na večerné posedenia s rodinou či priateľmi.

Ťahokovu neprekáža priame slnko, dážď, sneh či mráz. Pokiaľ siahnete po kvalitnom záhradnom nábytku z ťahokovu, vydrží vám bezproblémovo slúžiť aj viac ako desať rokov bez toho, aby sa nejako viditeľnejšie opotreboval. Ak teda chcete investovať do niečoho trvácneho, toto by mohla byť správna voľba.

záhradné sedenie tahokov

Termoúprava pre náročných

Niektorí výrobcovia majú v ponuke záhradné sedenie z ťahokovu navyše upravené tzv. termoúpravou čo znamená, že keď necháte napríklad stoličku z ťahokovu na slnku nebude horúca a naopak, keď ju necháte v tieni nebude studená. Pochopiteľne, takáto vymoženosť je o čosi cenovo náročnejšia, ale môžete o nej aspoň popremýšľať.

Široký sortiment záhradného nábytku z ťahokovu vás prekvapí

Ak si myslíte, že z ťahokovu nájdete len stoličky a stoly, mýlite sa. Dnes si už viete zakúpiť pohodlné kreslá s polohovateľnou opierkou, či dokonca ležadlá na opaľovanie. Samozrejmosťou sú rozlične tvarované úplety a sfarbenia. V prípade, že potrebujete nejakú lavičku či väčšiu lavicu na sedenie, aj tá môže byť vyrobená práve z ťahokovu. Skúste si pozrieť ponuku jednotlivých výrobcov a uvidíte, že dokážete objaviť aj krásne kusy záhradného nábytku v modernom dizajne.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar