Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradný altánok štvoruholníkový

Uvažujete nad záhradným altánkom?

15. apríla 2018

Hlavným účelom týchto altánkov je posedieť si vonku aj za dažďa, vychutnať si chutný čaj alebo teplú kávu na čerstvom vzduchu po náročnom dni a niekedy si takto posedieť aj s priateľmi. Záhradný altánok by ste mali vyberať s ohľadom na veľkosť svojej záhrady a vlastné nároky.

Materiál záhradných altánkov

Altánok môže byť zhotovený v rôznych štýloch, napríklad romantické sú ladené dobiela, poväčšine z kovu, obrastené popínavými kvetmi ako sú ruže. Problém môže byť starostlivosť o kov pretože altánok je stále vonku, teda podlieha zmenám počasia (mráz, dážď, sneh, vietor). Takýto altánok však bude symbolom romantiky a doslova oázou pokoja. Biela farba umocní dominantnosť altánku na vašej záhrade.

Mnohí sa však prikláňajú k záhradným altánkom z dreva, ktoré lepšie plynú s okolím a tú o čosi menej náročné na údržbu. Drevené altánky sú už od nepamäti považované za nadčasové, splývajúce s prirodzeným charakterom záhrady. Často sa využijú pri grilovačkách, hlavne ak pod ne môžete schovať aj gril. Je len na vás aký altánok si vyberiete.

Exotické dreviny sú vhodné ako na záhradný nábytok, tak aj vyhotovenie altánku, ktorému tak dodajú dlhovekosť.

Drevený záhradný altánok

Miesto na záhradný altánok

Miesto, kde bude altánok, by malo byť pre vás pohodlné – niekto chce výhľad do celej záhrady, iní chcú altánok hneď pri dome, ďalší kdesi v kúte na konci záhrady. Čo sa týka veľkosti altánku, zohľadniť musíte možnosti svojej záhrady. Ak je príliš malá, možno si vystačíte len s poriadnou záhradnou hojdačkou, ktorá vám taktiež poskytne dostatočný komfort a miesto len pre vás.

Keďže altánok zostáva na záhrade stále, je nutné vybrať jeho umiestnenie naozaj dôkladne napríklad aj tým, že na to miesto položíte stoličku alebo lavicu, posedíte si a uvidíte ako vám to vyhovuje.

Rozličný štýl altánkov

Záhradné altánky sú so strieškou alebo bez, s krytím po bokoch alebo len otvorené. Altánky kryté po bokoch nejakými záclonami, ktoré potom viete odtiahnuť nabok, chránia pred vetrom a dažďom.

Do altánku si treba taktiež vybrať záhradný nábytok s ohľadom na priestor. Taktiež je dôležité či bude záhradný nábytok v altánku celoročne alebo ho potrebujete na zimné mesiace zazimovať.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar