Montessori hračky

  18   nájdených produktov
  Bigjigs Toys Zmyslové kocky Drevené hračky
  Sme tu pre Vás už
  4 roky
  Bigjigs Toys Zmyslové kocky Drevené hračky
  2 500+ spokojných
  zákazníkov
  Bigjigs Toys Zmyslové kocky Drevené hračky
  Bezpečný nákup
  pre každého
  Bigjigs Toys Zmyslové kocky Drevené hračky
  3500+ starostlivo
  vybraných produktov

  Montessori hračky sú navrhnuté tak, aby podporovali harmonický rozvoj dieťaťa tým najprirodzenejším spôsobom – prostredníctvom hry a objavovaním okolitého sveta. Aj to najmenšie dieťatko dokáže pri správnej motivácii napredovať vlastným tempom a postupne sa učiť na pokusoch a omyloch. Najobľúbenejšie Montessori hračky pre malé deti sú určené na vkladanie a triedenie, rozlišovanie veľkostí a tvarov, chápanie okolitého sveta a jeho zákonitostí. Prečo môže byť Montessori hračka lepšou voľbou ako vyhrávajúce plastové zvieratko?

  Montessori hračky sú jednoduché a prispôsobené veku

  Pri pohľade na Montessori hračky vás zaujme ich jednoduchosť. Pamätajte však, že sú jednoduché iba pre dospelých. Jedným z cieľov Montessori hračiek je sprostredkovať deťom usporiadané informácie a fungujúci systém. Ukladanie kociek podľa veľkosti či prvé zoznamovanie so základnými geometrickými tvarmi im tak pomôže vytvoriť si stabilnejšie predstavy o úžasnom svete, ktorý ich obklopuje. Pri výbere hračiek je tiež dôležité, aby rešpektovali vek a schopnosti dieťaťa. Preto nájdete Montessori hračky do 1 roka, 2 rokov, 3 rokov, 4 rokov, … (resp. vekové určenie vyjadrené mesiacmi).

  Montessori hračky sú vyrobené z dreva

  Drevo je považované za jeden z najlepších materiálov na výrobu hračiek. Je trvácne, nadčasové, netoxické a v súlade so životným prostredím. Montessori hračky z dreva majú istú hmotnosť a pri manipulácii sa správajú predvídavo. To je výborný predpoklad, aby sa aj maličkým deťom pri hre s nimi darilo. Povrch drevených hračiek má zaujímavú povrchovú štruktúru, čo je ďalší dobrý predpoklad pre zaujatie zvedavých prštekov a nefalšovanú radosť z manipulácie.

  Montessori hračky sú založené na realite

  Je pestrofarebná, bliká farbami vo vyššej rýchlosti a vydáva minimálne 10 rôznych zvukov. Je to hračka typu Montessori? Nie, takto vyzerať nebude. Súčasné hračky dokážu síce okamžite prilákať pozornosť, no u niektorých absentuje napojenie na reálne zručnosti. Neučia deti, ako funguje príčina a následok. Avšak, drevená gulička, ktorá sa dostane do cieľa pri správnom zložení dráhy, už deťom dáva jasnú odpoveď.