Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

ratanovy nabytok Fabion

Novinky záhradných súprav z prírodných materiálov – 1.časť

12. decembra 2019

Záujem spotrebiteľov narastá v oblasti prírodného záhradného nábytku. Prírodných materiálov majú zákazníci na výber niekoľko. Každý má svoje prednosti, a tak si vybrať už len ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Čítajte nižšie a dozviete sa, aké zaujímavé a krásne kúsky záhradného nábytku z prírodných materiálov pribudli do našej ponuky.

Súprava Kienlam 2+1

Zaujímavou novinkou vhodnou pre menšie možnosti balkónových priestorov je súprava Kienlam. Set je vyrobený v minimalistickom štýle s veľmi jednoduchým a prírodným dizajnom. Dizajn setu zvýrazňuje podstatu materiálu, čiže prirodzenosť bambusového dreva, z ktorého je vyrobený. Na zhotovenie sa požil kvalitný bambus z južnej oblasti Vietnamu, ktorý má vnútri minimálnu dutinu, preto je vysoko pevný a nepraská.

Set sa skladná z dvoch priestranných kresiel a jedného stolíku. Kreslá sa dajú zložiť, a tak jednoducho skladovať počas zimy. Kreslá sú doplnené bielou látkou. Látkové časti sa dajú dať jednoducho dole na vyčistenie alebo vypranie.

Kienlam zahradna suprava z ratanu

Ratanová zostava Moon

Ďalšou novinkou je zaujímavá sedacia súprava vyrobená z prírodného ratanu – Moon. Na výrobu sa použil veľmi pevný ratan Croco v jeho zachovanej prírodnej farbe.

Pevnosť stoličiek je zabezpečená vďaka trojitémej konstrukcii. Výplet je vyrábaný ručne, čo spoločne s kvalitou konštrukcie zabezpečuje pohodlné sedenie.

Zostava obsahuje dve kreslá a jeden stolík. Súčasťou sú aj podušky v krémovej farbe.

ratanova zahradna suprava Moon

Ratanová sedacia súprava Fabion

Súprava Fabion je vyrobená z krásneho prírodného ratanu. Zostava obsahuje 2 kreslá, jeden stolík. Súčasťou stolíku je tvrdené sklo, ktoré je umiestnené na vrchu výpletu z ratanu. Výplet tvorí masívnu konštrukciu s priemerom 3 mm. Spoje súpravy sú šrobované.

K kreslám sú v cene dve podušky a dva vankúše v krásnej vínovej farbe. Použitý materiál je 100 % bavlna, vo vnútri je molitanová výplň. Podušky môžete prať ručne.

Viac o zostavách z prírodného ratanu a jeho výhodách nájdete v článku: „Pravý ratanový nábytok do záhrady – časté otázky„.

Súprava dvoch bambusových lehátok + stolík

Opäť tu máme ďalšiu jednoduchú no zaujímavú súpravu, vhodnú k leňošeniu pri bazéne alebo na terase. Súprava obsahuje dve lehátka a odkladací stolík.

Pre čo najväčšie pohodlie majú lehátka mäkučké opierky hlavy. Taktiež máte možnosť lehátka sklopiť a prispôsobiť podľa vašich prianí až do 4 polôh.

Na výrobu celej záhradnej súpravy bol použitý pevný bambus z južného Vietnamu.

bambusový záhradný nábytok

Souprava Saigon

Ak ste fanúšikom záhradného nábytku vyrobeného z bambusu, máme pre vás ďalší typ na posedenie na terasu.

Záhradná súprava Saigon prináša 4 x stoličku a 1 x okrúhli stôl. Stôl je vysoký 70 cm a priemer má 90 cm. Stôl je skladací, a tak ho dokážete jednoducho skladovať v prípade nepoužívania.

Záhradná súprava je taktiež vyrobená z kvalitného, pevného bambusu, ktorý má malé množstvo vnútornej dutiny.

Ratanová súprava Safari wicker mix

Súprava Safari do záhrady je vyrobená z prírodného ratanu s pevnou ratanovou konštrukciou. Taktiež výplet tejto záhradnej súpravy je vyrobený z prútikov 3 mm hrubými, čo zabezpečuje pevnosť a odolnosť. Prútiky boli zvlášť farbené pred vypletaním, čo zabezpečilo zaujímavý dizajn celej záhradnej súprave.

Rozmer kresla:

  • 56 x 64 x 86 cm
  • výška posedu je 46 cm

Rozmer stolíka:

  • výška 50 cm
  • priemer 50 cm
Safari zahradna suprava

Sedacia súprava Veeto banánový list

Opäť tu máme exotiku. Ak ste fanúšikom netradičných materiálov, sedaciu súpravu Veeto si zamilujete.

Set Veeto je vyrobený z banánového listu, presnejšie výplet tohto setu. Konštrukcia je zase vyrobená z pevného teakového dreva.

Súprava sa skladá z 2 kresiel a 1 stolíka. Kreslá majú nosnosť až 120 kg. Stolík má okrem výpletu na vrchu dosku z tvrdého skla.

Opäť sú súčasťou podušky na kreslá v príjemnej béžovej farbe.

Jedálenská súprava Banny

Opäť exotika, ktorá nesklame, tento krát v prevedení jedálenskej súpravy.

Súprava Banny je vyrobená z masívneho teakového dreva, ktoré dopĺňa výplet z banánového listu v zachovanej prírodnej farbe.

Zostava je tvorená 4 kreslami a 1 rozmerným stolom doplneným o sklenenú vrchnú dosku.

Rozmery stolu:

  • 90 x 90 cm x 75 cm

Rozmery kresla:

  • 47 x 50 x 103 cm
  • výška sedu 47 cm

Ratanová sedacia súprava Calipso  – medová

Ako poslednú novinku máme pre vás priestrannú sedaciu súpravu vhodnú na terasu či do interiéru vášho bývania – Calipso.

Súprava sa skladá z veľkej pohovky, ktorá má nosnosť až 170 kg, ďalej dvoch kresiel s nosnosťou 120 kg a stolíku s platňou z tvrdeného skla. Prevedenie stolíka je praktické, a tak ponúka aj spodné poschodie ako úložný priestor.

Všetky časti sedacej súpravy sú vyrobené z prírodného ratanu. Konštrukcia je dokonca zdvojená, aby zabezpečila maximálnu pevnosť.

Súčasťou ratanovej súpravy Calipso sú podušky z látky Ebony.

Súprava sa vyznačuje vysokou úrovňou spracovania a kvalitou použitých materiálov.

Exotické materiály sú veľmi obľúbené, viac o nich nájdete v článku: „Sú exotické dreviny vhodné pre váš záhradný nábytok?“

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar