Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Nábytok do zimnej záhrady

7 užitočných typov pre nábytok do zimnej záhrady

17. októbra 2018

Zimné záhrady sa stali súčasťou našich domovov už pred niekoľko desaťročiami. Ľudia ich vytvorili v snahe spríjemniť si upršané dni pri šálke čaju, práve v zachmúrenom Anglicku. Stali sa tak teplým útočiskom plným zelene, určené na nerušené relaxovanie, nezávisle na vonkajšom počasí.

Zimné záhrady získavajú čoraz viacej priaznivcov, a to z rôznych dôvodov. Jedni majú možnosť zväčšenia si obytného priestoru, druhí si potrebujú kus prírody doniesť až domov. Je to miesto relaxu a pohody, nie len na pasívny oddych, ale vytvárajú priestor aj pre milovníkov pestovania exotických rastlín. Každý si tu nájde to svoje, či už v podobe čítania knihy, pestovania kvetov, popíjania čaju alebo posedenia s priateľmi. Ako teda vybrať záhradný nábytok do zimnej záhrady bez zbytočných chýb?

Aký materiál zvoliť pre nábytok do zimnej záhrady?

Ak ste pri stavbe svojej zimnej záhrady na konci, čerešničkou na torte, ktorá dotvorí celý priestor do dokonalosti, je nepochybne výber záhradného nábytku. Nábytok do zimnej záhrady treba vyberať zodpovedne tak, aby sa do nej hodil nie len po dizajnovej, ale aj materiálnej stránke. Nábytok by určite nemal byť tou najlacnejšou položkou pri tvorbe zimnej záhrady, pretože je dôležité, aby odolával rôznym teplotám ovzdušia.

Na začiatok si treba uvedomiť, aký druh zimnej záhrady ste si vybudovali. Môže to byť ako nevykurovaná, tak aj vykurovaná zimná záhrada. Pri každej variante, treba zvážiť materiál záhradného nábytku a jeho možnosti. Do nevykurovanej zimnej záhrady voľte kovový, ratanový alebo nábytok z tunajších drevín. Do vykurovanej, čiže teplej či tropickej záhrady, voľte odolný záhradný nábytok, ktorému nevadí neustála vlhkosť. Takýmto materiálom môže byť plast alebo záhradný nábytok z odolných exotických drevín.

Umelý ratan rozžiari aj vašu zimnú záhradu

Ak ste si vytvorili modernú zimnú záhradu a potrebujete zútulniť jej priestory, odporúčame ratanový záhradný  nábytok. Je odolný, pevný a má dlhú životnosť. Ak zvolíte ratanový nábytok s kovovou konštrukciou, bude vám slúžiť veľmi dlhý čas, vďaka svojej pevnosti a odolnosti. Ratanový nábytok patrí medzi tie, ktoré sa nemusia príliš udržiavať a pri zašpinení stačí použiť handričku s vodou.

Priestranným záhradným sedením je zostava Corfu, ktorá veľmi dobre odoláva nepriazni počasia. Set má veľmi jednoduchú montáž a v cene sú zahrnuté mäkké podušky, pre čo najväčší relax. Ak vaša zimná záhrada nemá dostatok priestoru na nábytok, odporúčame menšie balkónové zostavy, ako je záhradné sedenie Salvador Balcony. Má moderný dizajn a vysokú kvalitu umelého ratanu. Pre dvojicu je to najlepšie riešenie, či už ide relax, alebo cenu.

Corfu záhradný nábytok
Záhradné sedenie Corfu Relax

Kov, neodolateľná romantika pre každého

Kov je materiál, obľúbený do zimných záhrad. Pôsobí štýlovo, elegantne a zároveň nadčasovo, preto sa hodí do rôznych typov priestoru. Klasiku kovového sedenia nájdete v záhradnom sedení Hecht Economy, určeného pre 4 osoby. Má pevnú oceľovo-hliníkovú konštrukciu, ktorá svedčí o kvalitu produktu. Stôl obsahuje tvrdené sklo. Celá zostava je ošetrená komaxitovou povrchovou úpravou, ktorá sa stará o vysokú kvalitu povrchovej úpravy.

Vôňa lesa po celý rok

Borovica, smrek a ďalšie materiály sú často využívané dreviny nášho prírodného pásma. S obľubou sa používajú na výrobu záhradného nábytku a popularite sa tešia už dlhé desaťročia. Ak chcete svojej zimnej záhrade dopriať prvok tepla, zútulniť ju a cítiť sa, ako pri posedení v lese, odporúčame drevený záhradný nábytok.

Veľmi obľúbenou je česká borovica, z ktorej sa vyrába masívny nábytok, vysokej pevnosti a kvality. Záhradná zostava Lonus je výrobok z borovice, vyrobený šikovnými rukami stolára z Čiech. Nábytok si môžete zaobstarať bez povrchových úprav, ale aj s vrchným lakovaním. Drevený záhradný nábytok nezabúdajte niekoľko krát do roka ošetrovať náterom. Ak si nie ste istí, ako správne ošetriť rôzne typy záhradného nábytku, odporúčam prečítať článok, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Exotická dovolenka u vás doma

Chcete sa cítiť ako v trópoch? Páči sa vám pestovanie tropických rastlín priamo u vás doma? Teplé zimné záhrady majú veľké čaro, ktoré treba doplniť o vhodný záhradný nábytok. Keďže v takomto type zimných záhrad prevládajú vysoké teploty a vlhkosť, najvhodnejším materiálom pre váš záhradný nábytok sú exotické dreviny. Typov a druhov exotických drevín poznáme množstvo. Na našom trhu dokážete kúpiť záhradný nábytok z viac ako desiatky takýchto typov materiálov. Vynikajú svojou odolnosťou, za ktorú vďačia náročným podmienkam, v ktorých rastú.

Aký typ nábytku použiť do zimnej záhrady?

Návrh a interiér zimnej záhrady sú záležitosťou vkusu a estetického cítenia, každého majiteľa zvlášť. Túto nádhernú zelenú oázu pokoja si majitelia môžu vybaviť rôznym typom nábytku. Zimná záhrada môže slúžiť ako botanická záhrada, ale aj ako obývacia izba pre posedenie v kruhu rodiny. Z nábytku teda možno voliť takmer akýkoľvek typ záhradného nábytku – sedačky, lehátka, taburety, stoly, stoličky, celé zostavy, záhradné postele alebo hojdačky.

Lehátka sú veľmi obľúbený typ nábytku do záhrady, vďaka pocitu oddychu, ktoré na nich zažívame. Vašu zimnú záhradu, vhodne doplní lehátko Barcelona s najmodernejším dizajnom a kvalitou prevedenia. Ak by ste si chceli dopriať ten najväčší luxus a neprekáža vám ani vyššia cena lehátka, vyskúšajte súpravu lehátok luxusnej značky Higold.

Lehátka na záhradu

Zeleň a doplnky do záhrady

Zimnú záhradu možno vybaviť mnohými doplnkami, ale nikdy by ste nemali zabudnúť na rastliny. Zútulňujú priestor a dodávajú pocit prírody. Využite dizajnové kvetináče na vysadenie rastlín. Pekné kvetináče dotvoria priestor, ešte k väčšej dokonalosti. Dnes si môžete vybrať z rôznych materiálov, či už drevené alebo štýlové plastové kvetináče. Zimné záhrady fungujú hlavne ako relaxačné centrum domu, a preto užiť si chvíle slnkom prežiarenej izby s vôňou flóry je skutočne ten najväčší liek na všetky problémy.  

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar