Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradné lehátko umelý ratan

Ako si vybrať záhradné lehátko? Najlepšie tipy pre váš nákup

21. januára 2019

Ak si chcete zaobstarať lehátko, treba dbať na zopár dôležitých vecí. Netreba pozerať iba na cenu, ale aj iné dôležité vlastnosti lehátka. Ak si chcete na lehátku naozaj dobre oddýchnuť, mali by ste vyberať zodpovedne. Prinášame vám tipy ako si správne vybrať záhradné lehátko, tak aby ste so svojou kúpou boli spokojný nie len vy, ale aj celá vaša rodina.

Ergonómia lehátka

Ak od lehátka očakávate maximálne pohodlie, ergonómia je presne to, na čo si dajte pozor. Lehátka, ktoré dokážete polohovať vám dokážu byť vhodným spoločníkom pri rôznych činnostiach. Ak si potrebujete oddýchnuť a trochu si poležať nie je problém. Ale čo ak si budete chcieť prečítať vašu rozčítanú knihu? V ležatej polohe to nie je najpríjemnejšie. Ergonomické lehátka sa dokážu rýchlo a flexibilne meniť podľa vašich požiadaviek. Dnes je ergonnómia lehátok ešte na vyššej úrovni, a tak sa okrem chrbtovej časti dajú polohovať aj spodné časti lehátka.

záhradné lehátko
Relaxačné lehátko – béžové

Dĺžka lehátka

Pri výbere lehátka je dôležité zohľadniť taktiež jeho dĺžku. Nemôže byť nič horšie, ako keď si kúpite nevyhovujúco krátke lehátko a nebudete si tak môcť kvalitne odpočinúť. Ak je lehátko dosť dlhé, dokážu ho plnohodnotne využiť všetci členovia rodiny. Optimálna dĺžka lehátka je 150-170 cm a šírka cca 90 cm. Myslite aj na kvalitu pri ležaní. Pohodlné lehátko spoznáte podľa toho, že medzi priečkami má malé medzery. Ak chcete naozaj veľké lehátko  – môžete vyskúšať záhradné postele. Pre záhradné postele je typické luxusné spracovanie a veľký rozmer.

Presun lehátka

Musíte myslieť na to, či vaše lehátko bude mať pevne určené miesto alebo budete chcieť lehátko presúvať, a ako často. Niektoré lehátka sú vybavené kolieskami, pri maximálne pohodlie a ľahkosť presúvania.

záhradné lehátko z borovice drevené
Záhradné borovicové lehátko

Uskladnenie

Myslite taktiež na uskladnenie lehátka aj mimo sezóny. Na čas, kedy nebudete aktívne lehátko využívať je dobré mu vyčleniť patričné miesto. Je dobré si teda kupovať lehátko, ktoré ľahko zložíte alebo dokonca čo najviac zložíte, aby zabralo čo najmenej miesta.

Záruka

Pri kúpe si preverte koľko má lehátko záruku. Záhradný nábytok nie je vec, ktorá sa kupuje na jednu sezónu a tak investujte do kvality. Základná záruka tovaru je 2 roky no nájdete záhradný nábytok, lehátka, so zárukou na 5 rokov.

Materiál záhradného lehátka

Každý materiál či už prírodný alebo umelý má svoje čaro, plusy či mínusy. Posledné trendy zatiaľ ukazujú, že zákazníkov očarili ratanové lehátka. Najstaršie používaným materiálom je drevo. Prírodný materiál veľmi obľúbený pre svoj vzhľad. Exotické drevá vám zaručia dlhotrvajúcu kvalitu, pevnosť či krásnu kresbu dreva. Drevo je prírodný materiál a tak aj údržba je trocha náročnejšia. Vyžaduje si pravidelnú impregnáciu ochrannými olejmi. Ak si zvolíte iný materiál napríklad plast, kov či umelý ratan, nebudete mať lehátko čisto prírodného vzhľadu, ale údržba lehátka bude veľmi jednoduchá. Lehátka z týchto materiálov sú praktické a tak ich stačí občas umyť vodou.

Záhradné lehátko Strasbourgh

Poduška záhradného lehátka

Poduška na lehátko je doplnkový tovar, ale nie o menej dôležitý ako vlastnosti lehátka samotného. Mať lehátko s poduškou je komfortné riešenie. Doprajete si tak relax v čo najvyššej miere. Budete mať pohodlie aj pri ležaní, aj pri čítaní knihy. Vyhnete sa tak otláčaniu či celkovému nepohodliu pri využívaní lehátka.  

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar