Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Lehátka do záhrady

Ratanové lehátka – krása, jednoduchosť, luxus, pohodlie

20. septembra 2018

Záhradné lehátka z umelého ratanu by mali byť predovšetkým pohodlné a trvácne, aby ste nemuseli ustavične kupovať nové. Ideálne teda je, ak bude vaše nové lehátko na záhradu z naozaj kvalitného materiálu, zároveň bude aj pohodlné s ľahkou údržbou. Lehátka z umelého ratanu sa stávajú mimoriadne populárne práve preto, že spájajú všetky dobré vlastnosti dokopy, vďaka čomu uspokoja aj tých najnáročnejších.

Lehátka na opaľovanie

Či už sa nám to páči alebo nie, opaľovanie je síce synonymom pokoja a nič nerobenia, no ide o činnosť pri ktorej sa všetci poriadne spotíme. Práve preto treba hľadať lehátka na opaľovanie z čo možno najlepších materiálov. Naša pokožka si predsa zaslúži to najlepšie.

Lehátka z ratanu, najmä tie z umelého ratanu, sa dajú veľmi pohodlne a rýchlo umyť, dokonca im neprekáža ani každodenné umývanie pred alebo aj po opaľovaní – vystačíte si buď len čistou vodou, hoci aj len zo záhradnej hadice, alebo v prípade väčšieho znečistenia ako je trebárs rozliatie coly stačí jemný saponát a mäkká hubka. Jednoduchšia údržba snáď pri iných materiáloch ani nie je možná. Aj preto, keď ste boli na luxusnejšej dovolenke, mali ste k dispozícii práve lehátka na pláž z ratanu (v cene alebo na zapožičanie). Personál ho vie jednoducho poumývať a vedenie nemusí stále kupovať nové, lebo tak skoro sa nezničia.

A ešte jedna veľká výhoda – lehátka z umelého ratanu zvládajú priame slnko bez poškodenia. Kvalitní výrobcovia dokonca uvádzajú prevádzkové teploty, pri ktorých garantujú stálosť umelého ratanu (napríklad od -5°C do +40 °C).

Lehátka na terasu

Lehátka na terasu

Síce sú lehátka na terase chránené v tieni, pokiaľ máte aspoň čiastočne zastrešenú terasu, ale aj tak na záhradný nábytok pôsobia zmeny teplôt, vietor a vrtkavosť počasia. Okrem toho, ak nemáte kde uskladniť záhradný nábytok počas zimy, musíte ho nechávať vonku celoročne, čo má pri niektorých materiáloch naozaj nepriaznivý vplyv.

Našťastie, musíme opäť vyzdvihnúť už aj tak dosť ospevovaný umelý ratan. Lehátka z kvalitného umelého ratanu zvládnu aj zimu na terase, ale budete potrebovať aspoň tzv. plachtu na záhradný nábytok, ktorou viete ratanové lehátka a ostatné časti nábytku šikovne prikryť. Niektoré takéto plachty sú prispôsobené práve na ochranu záhradného nábytku počas zimy. Vždy je však lepšie schovať ratan niekam do pivnice, do garáže alebo aj do zimnej záhradky, kde si môžete za veľkým preskleným oknom vychutnávať na svojom obľúbenom lehátku čajík.

Luxusné lehátka z umelého ratanu

Dalo by sa povedať, že akúsi samostatnú kategóriu tvoria luxusné lehátka z ratanu. Samozrejme okrem vyššej ceny sa vyznačujú aj naozaj precíznou výrobou, ktorá je v niektorých prípadoch konca ručnou prácou. Súčasťou je vždy aj poduška z mäkkej textílie pre maximálny komfort. Lehátka na opaľovanie z umelého ratanu zvyknú mať už v cene ako súčasť aj mäkučký matrac, ktorého poťah sa dá jednoducho vyprať a zvlieka sa na zips, čo starostlivosť ešte viac uľahčuje.

Dôležitý je dizajn. Luxusné lehátka z ratanu nie sú prezdobené, nie sú výrazne farbou, ale pútajú pozornosť dizajnom, štýlom, jemnosťou. Nejde o pestré plastové lehátka v neónovej žltej alebo vo veselej ružovej, ale o čaro línie lehátka. Tvarovanie vás láka už na prvý pohľad k leňošeniu, a o tom predsa luxus má byť.
V neposlednom rade platíte aj za trvácnosť. Spoje sú pevné, úplet naozaj zvládne aj vietor, nevadí ak lehátko zabudnete počas dažďa vonku lebo máte istotu, že sa nepoškodí.

Hliníková konštrukcia je základ

Dobré ratanové lehátko má hliníkovú konštrukciu. Hliník narozdiel od kovu nebude hrdzavieť, nezničí sa vplyvmi počasia a ide o ľahký materiál vďaka čomu budete vedieť svoje ratanové lehátka bez problémov prenášať raz do tieňa, inokedy na slniečko.

Ak vás zaujíma ako dopadol súboj ratanové vs drevené lehátko čítajte náš ďalší článok.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar