Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

prava ratan

Ratanový nábytok v interiéri

18. februára 2020

Ratanový nábytok je veľmi obľúbenou súčasťou našich záhrad a krásny doplnok terás našich domovov. Dokáže vytvoriť atmosféru útulného prostredia, kde si každý príjemne oddýchne.

Nie je reč len o veľmi obľúbenom umelom ratane, ale taktiež aj o záhradnom nábytku z pravého ratanu.

To pravé orechové do interiéru

Práve pravý ratan je skvelým pomocníkom, ako v exteriérovej časti vášho domu, tak aj v interiéri.

Pravý ratan je nepochybne príjemný materiál na oživenie interiéru. Dokáže navodiť príjemný hrejivý pocit domova.

Starostlivosť o nábytok z pravého ratanu je o niečo zložitejší ako pri umelom, no nie je to nič čo by každý z nás nezvládol. Veď na znečistený pravý ratan vám postačí trochu čistej vody a handra.

Do interiéru sú vhodné aj iné prírodné materiály ako napríklad nábytok z banánového listu či morskej trávy. Viac o takomto nábytku do vášho interiéru sa dočítate – tu.

Zapadne do každého domova

Každý má svoj domov zariadený tak, aby sa v ňom cítil čo najpríjemnejšie. Nábytok z pravého ratanu je univerzálnym doplnkom, preto perfektne zapadne aj do vašej domácnosti. Je jedno či máte zariadený interiér do vintage štýlu, etno štýlu alebo moderného, či retro štýlu, ratanový nábytok si v ňom určite nájde svoje miesto. Čo tak ratanová súprava do obývačky, kreslá do veľkej chodby, či jedálenský set na zútulnenie kuchyne? Nábytok z pravého ratanu sa nepochybne hodí kdekoľvek.

Ak by ste mali záujem o ratanové kúsky, no nábytok už zaobstaraný máte, môžu to byť aj drobnosti, ako konferenčné stolíky alebo ratanové kvetináče.

Ak by ste potrebovali menšiu inšpiráciu, kde a aký nábytok z prírodného ratanu umiestniť, čítajte nižšie naše tipy, pre praktickosť rozdelené podľa častí domu.

Predsieň

Ratanová sedacia súprava Bahama hnedá 2+1

Ak sa obzeráte po pohodlnom posedení do predsiene alebo chodby, Bahama vás určite zaujme.

Sedacia súprava Bahama je skvelá do menších priestorov. Skladá sa z dvoch kresiel a jedného stolíku. Takto dokáže poskytnúť pohodlie na odloženie osobných vecí a pohodlné miesto na obutie či vyzutie obuvi. Konštrukcia je samozrejme z tyčí, z kvalitného prírodného ratanu. Spoje sú šrobované. Súčasťou setu sú podušky vyrobené v Českej republike. Hnedú konštrukciu si môžete doplniť o podušky z ktorejkoľvek z 10 ponúkaných farieb.

prirodny ratan suprava Bahama

Záhradný set Madeira

Prvý tip od nás predstavoval súpravu vo farbe prírodného hnedého ratanu, no ak hľadáte niečo nápaditejšie, skúste dať šancu Madeire.

Set Madeira z prírodného ratanu je nápadité prevedenie navrhnuté primárne pre relax jednej osoby. Set sa totiž to skladá z jedného kresla a taburetky.

Konštrukcia setu je lakovaná do bielej farby, ktorá robí túto zostavu tak nápadito krásnu.

Pre čo najväčší relax je súčasťou kresla aj dvojdielny sedák, taktiež v bielej farbe. Taburetka má hrubšiu, mäkkú podušku rovnako v bielej farbe.

Takýto kúsok zaiste dobre poslúži v chodbovej časti domu.

Madeira prirodny ratan

Záhradná sedacia súprava DENNY

Tretí typ od nás je vyrobený v modernom prevedení pravého ratanu – súprava Denny. Výplet je tvorený kvalitným ratanovým prútím vo farbe tmavého medu. Výplet tvorí sedaciu aj opornú časť ratanových kresiel. Výlet je taktiež súčasťou vrchnej dosky stolíka.

Konštrukcia bola navrhnutá z tvrdého a odolného mahagónového dreva pre čo najlepšiu odolnosť. Kreslá obsahujú dve mäkké biele podušky.

Denny ratanova zostava

Obývačka

Ratanová sedacia súprava Borneo

Čo tak prírodný ratan zakomponovať do dominantného priestoru domu? Obývačka je tým pravým priestorom na umiestnenie príjemného ratanového kúsku v podobe obývačkovej sedacej súpravy.

Borneo ratanová sedacia súprava je vyrobená z hnedého prírodného ratanu. Obsahuje dve kreslá a stolík so sklenenou doskou. Práve táto sklená doska robí súpravu vhodnú aj do obývačkového priestoru. Bez problémov na stôl tak umiestnite občerstvenie či nápoje pre vašu návštevu. Na jeho spodku nájdete priestor na odloženie drobností, ako sú noviny či ovládač od televízora.

Dominantou súpravy je pohovka pre dve osoby. Súčasťou sú samozrejme aj pohodlné a kvalitné podušky. Nemusíte mať obavu o dlhotrvácnosť sedacej súpravy. Jej konštrukcia je vyrobená z masívnych ratanových tyčí. Výplet je z ručne vypletaných ratanových prútov o priemere 3 mm.

Borneo pravy ratan

Ratanová sedacia súprava Penang

Ratanová súprava Penang je vyrobená z teakového dreva, čo zaručuje jej pevnosť. Teakové drevo dopĺňa výplet z prírodného ratanu v príjemnej šedej farbe. Dizajn ratanovej sedacej súpravy je vo veľmi modernom prevedení. Výrobcovia sa pri danom dizajne inšpirovali klasickými sedacími súpravami do obývačky, preto je viac ako vhodná práve do obývacieho priestoru domova.

Sedačka poskytuje komfortné sedenie pre minimálne 7 ľudí. Stolík obsahuje sklenenú dosku pre komfortné používanie v interiéri. Súčasťou sedacej súpravy sú biele podušky so snímateľnými návlekmi, pre jednoduché pranie.

Penang teak pravy ratan

Kuchyňa

Ratanová jedálenská súprava

Ak túžite do jedálenského priestoru priniesť kúsok prírody, ratanová jedálenská súprava krásne doplní a poslúži práve v tomto priestore.

Konštrukcia je kvalitná a stabilná aj vďaka hrubým prútom z ratanu. Výplet je taktiež z ratanových prútikov hrubým okolo 4 mm. Farba súpravy je medovo hnedá.

Súčasťou súpravy je rozľahlý stôl s veľkou sklenou doskou. Súpravu príjemne dotvárajú podušky v bielej farbe.

jedalenska suprava z praveho ratanu

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar