Záhradný nábytok je neodmysliteľnou súčasťou našich záhrad, terás či dokonca príjemných posedení na balkóne. Inšpirácie do záhrady, široká ponuka záhradného nábytku či vaša predstavivosť, to sú miesta kde dnes nájdeme veľa nápadov aký záhradný nábytok si zaobstarať. No viete si poradiť aj s jeho umiestnením? Viete aké všetky priestory dokáže záhradný nábytok krásne dotvoriť a vyčariť príjemnú atmosféru? Ako a kde všade záhradný nábytok využiť pre vaše pohodlie a radosť?

Terasa

Záhradný nábytok na terase dnes už snáď nesmie chýbať v žiadnom dome. Terasa je najvhodnejšie miesto pre záhradný nábytok, ktorý ju zútulní a spraví z nej miesto útočiska či už počas letných dní alebo príjemných teplých večerov. Väčšie priestory terasy si môžete doplniť napr. priestrannou sedacou súpravou California a dopriať tak pohodlie celej vašej rodine. Ak si neviete predstaviť nedeľu bez spoločného obeda a v lete chcete na toto príjemné posedenie využiť lúče slnka na terase, môžete terasku obohatiť o jedálenský set napr. Crazy 6+1 z kvalitného umelého ratanu.

Balkón

Bývanie v paneláku vďaka balkónu je neraz omnoho príjemnejšie. I keď sú balkóny často krát menších rozmerov aj  tento priestor sa môže stať vašou oázou pokoja počas príjemných teplých mesiacov. Stačí ak si na balkón umiestnite pohodlnú sedaciu súpravu, malý stolík k tomu vymyslieť ukladací priestor a máte skvelý priestor na relax. Balkónových sedení nájdete na trhu už nespočetne veľa a tak si môžete vybrať to čo najviac vyhovuje vašim predstavám. Chcete si ho zariadiť v modernom štýle, žiadny problém. Ste skôr na klasiku dreva? Balkónový set Carol je vhodnou voľbou.
Balkónové sedenie drevené

Zimná záhrada

Skončili teplé mesiace ale neviete sa vzdať príjemného posedávania v kresle? Ľudia jednoducho milujú príjemný relax na pohodlnom kresle či sedačke, a tak si tento oddych môžeme dopriať celoročne vďaka zimným záhradám. Ak ešte nemáte zimnú záhradu určite odporúčam si zariadiť doma aspoň malý priestor, ktorý vám aj v tom najchladnejšom počasí pripomenie pocit leta. Zimnú záhradu si môžete doplniť nie len pohodlným záhradným nábytkom, napríklad z prírodného ratanu ale aj záhradnými doplnkami či exotickými rastlinami.

Altánok

Ďalším miestom, ktoré nádherne doplní práve záhradný nábytok je altánok. Altánok nás chráni v lete pred slnečnými lúčmi v jesennom počasí vytvára priestor pre oddych, poprípade grilovačku a čas strávený s priateľmi. Ak altánok rozmýšľate doplniť do vašej záhrady, skúste to s kvalitným dreveným altánkom.Ak si záhradu stavaným altánkom doplniť nechcete ale ochrana pred slnečnými lúčmi alebo dažďom by v záhrade bola nápomocná, skúste si zaobstarať skladací altánok ako je Altánok 3041-PE. Túžite však po niečom pevnejšom a krajšom dizajne? Všetkými desiatimi odporúčam Altán DU416-2 s pevnou kovovou konštrukciou.

Ku ohnisku na grilovačku

Vôňa grilovaného mäska, chrumkavého pečiva a čapovaný radler je práve to čo robí leto letom. Grilovačka je povinnou súčasťou letných dní kedy sa zíde celá rodina či veľa priateľov. No ako im všetkým zabezpečiť pohodlie a príjemnú zábavu? Záhradné sedenia, kreslá, stoličky či stôl sú tu pravé pre nerušené chvíle aj pri grilovačke. Stačí jedna priestranná sedačka, Corfu love seat max alebo drevená klasika lavička Viking. Stačí už len pevný stôl do záhrady a zábava pri grilovačke môže začať.

Ku bazénu

Horúce dni samozrejme treba schladiť pri bazéne. Ani tu nesmie chýbať nábytok, ktorý nám zaručí pohodlie a oddych. K bazénu je vhodné lehátko či už jednoduché a ľahko skladacie ako lehátko Bahama, alebo plastová klasika ako je lehátko Florida či pevné kovové lehátko ZWC-78. Ak by ste chceli poradiť pri výbere toho správneho lehátka, čo netreba pri nákupe zanedbať odporúčam článok, ktorý nájdete tu. Ak vás zaujali práve ratanové lehátka, odporúčam prečítať tento článok.
Kovové záhradné sedenie

Detský kútik

Deti v záhrade trávia veľa času. Záhrada je pre ne priestorom na zábavu, šantenie alebo oddych. Preto si aj deti zaslúžia svoj vlastný záhradný nábytok napr. ako je táto drevená detská lavička , ktorá spríjemní deťom čas a posedenie na záhrade v kruhu svojej rodiny. A keďže vieme, že bez hier na záhrade deti nevydržia doprajte im drevené pieskovisko . Ak chcete aby boli vaše ratolesti chránené pred slnkom aj počas hrania, pieskovisko so strieškou bude pre nich tým pravým riešením.

Oddych v tieni

Ani oddych v tieni sa nezaobíde bez záhradného nábytku. Zaobstarajte si hojdaciu sieť a oddych v tieni sa stane vašou najobľúbenejšou časťou dňa. Ak by ste si chceli oddýchnuť v sieti aj dvaja je tu pre vás hojdacia sieť s výstuhou . Ak si chcete naopak posedieť sami, pohojdávať sa odporúčam hojdaciu sieť pre jedného s opierkami rúk.

Pred dvere

Nemáte terasu, záhradu určenú skôr pre rastliny a zvieratká no radi by ste si dopriali priestor na oddych? Jednoducho využite vás priestor pred dverami a umiestnite si tam krásnu drevenú sedačku alebo romantickú ratanovú lavičku.

Pre zábavu – hojdačky

Záhrada nie je iba pre deti miestom zábavy. Vďaka hojdačkám sa dokáže zabaviť celá rodina. Hojdačky taktiež upokojujú a hojdanie pomáha odstraňovať stres. Zaobstarajte si záhradnú hojdačku menšiu vhodnú na terasu alebo väčšiu pre zábavu celej rodiny.

Len tak do záhrady

Aby sme nezabudli na najbežnejšie umiestnenie a to je samotná záhrada. Záhrada nám ponúka obvykle veľký priestor a tak veľa možností sa realizovať aký druh záhradného nábytku využijeme.Tak prajem vám nech si dokážete aj vo vašej domácnosti vyčarovať aspoň malý kúsok relaxu na pohodlnom záhradnom nábytku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *