Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

loptova hra vo vode

Tipy na hračky do vody + ako zvoliť správne?

22. augusta 2021

Leto je už v plnom prúde, a tak väčšina z nás volí pobyt pri vode kde sa môže patrične schladiť. Prírodné jazerá, vybudované kúpaliská či domáce bazény. Je jedno kde trávite letné dni. No príjemný pocit zo studenej vody niekedy na celý deň nestačí. Hlavne naše ratolesti potrebujú občas vyplniť čas a užiť si vodu ešte o niečo viac. A v takomto prípade je najvhodnejšie využiť hračky do vody, ktoré zabavia nie len deti no i dospelý si prídu na svoje.

V článku vám prinášame krátky súhrn základných informácií, ktoré vám pomôžu pri výbere a opäť pár našich tipov na hračky, ktoré zabavia vo vode celú rodinu

Bezpečnosť hračiek do vody

Vždy voľte hračky určené priamo do vody. Predídete tak prípadným zraneniam pri nevhodnom používaní. Určité povrchy nie sú vhodné napr. na slnko, kedy sa dokážu nadmerne zahriať a popáliť pokožku pri dotyku. Pri bazénoch je dôležité taktiež dbať na povrch materiálu napr. nafukovacích hračiek do vody, aby sa na nich nikto nepošmykol a nezranil. 

Nafukovacie hračky do vody pre najmenších

Aj tie najmenšie deti radi trávia čas vo vode. Práve pre ne sú špeciálne navrhnuté a prispôsobené určité hračky ako napríklad nafukovacie matrace, kolísky či ohrádky do vody. Výhoda je, že dieťa je v nich chránené zvrchu pred slnkom.

Pre o niečo staršie deti, ktoré majú záujem naučiť sa plávať samozrejme výborne poslúžia nafukovacie rukávy, nafukovacie koleso, vesty či záchranné kruhy. Malé deti môžete usadiť aj do plávajúcich matracov so sedadlom, ktoré poskytnú dieťaťu stabilnú oporu a zabránia jeho pádu do vody. Samozrejme staršie deti perfektne zabavíte nafukovacími loptami či nafukovacími zvieratkami v rôznych veľkostiach. 

Hračky do vody sú prispôsobené chlapcom, tak aj dievčatám. Chlapci sa môžu vo vode vyblázniť nafukovačkami s pirátskymi vzormi. Obľúbené sú surfy, boxovacie vrecia, bránky či basketbalové súpravy. Ďalšou obľúbenou hračkou pre chlapcov sa stali imitácie pušiek, penové trubice či striekačky na vodu. 

Dievčenské srdce naopak potešia nafukovacie plameniaky, jednorožce, nafukovacie šišky, nanuky či rôzne nafukovačky v tvare ovocia. Dnes v rôznych vzoroch nenájdete len obyčajné nafukovačky, ale aj nafukovacie sedačky. 

Všeobecne obľúbeným doplnkom do vody sú vodné vozidlá. Pri ich výbere musíte zohľadňovať nosnosť daného produktu, či je vhodné práve pre vaše dieťa. Taktiež zvažujte pri výbere veľkosť , ktorá zohráva významnú úlohu hlavne pri použití na kúpaliskách či v aquaparkoch, kde nie je zväčša dostatok priestoru pre pohyb vo vode. 

Aké doplnky k bazénu zvoliť pre dospelých?

Každý dospelý si v sebe stále ukrýva kus dieťaťa, a počas pobytu vo vode sa tak aj dospelý chcú zabaviť. Relax na nafukovacom matraci, doplnený držiakom na vodu či opierkou na hlavu vytvorí zaručený relax na vode. 

Ak máte doma vlastný bazén doplnkov či príslušenstva k bazénu je pre dospelých široký výber. Či už ide o ochranu bazéna v podobe vrchného krytu alebo plachty na bazén, či o jeho spodnú ochranu pomocou podložky, na trhu nájdete naozaj najrôznejšie príslušenstvo. Viac o príslušenstve, ktoré by vám určite pri bazéne v domácnosti nemalo chýbať nájdete v článku „Základné príslušenstvo k bazénom, ktoré vám nemôže chýbať“.

Tímová hra do vody

Pre spestrenie dlhého dňa pri vode si tímové hry si našli svojich verných fanúšikov. Sú to hry určené pre viacerých hráčov. Najčastejšie sa stretneme s volejbalom či basketbalom vo vode. 

Pri kúpe tímových hier do vody si naštudujte veľkosť hry po rozložení, tak aby sa vám v nafúknutom stave vošla hra do bazéna. Vždy si prečítajte odporúčanie na počet hráčov, aby ste mali vo vode dostatok priestoru a predišli zraneniam. 

A na záver pár našich tipov na hračky do vody pre zábavu celej rodiny. 

Lehátko nafukovacie – kačka

Rozmery: 147 x 147 x 81 cm

https://zanada.sk/wp-content/uploads/2020/04/11630266_001-600x417.jpg

Hodnotenie: ***

Nafukovačka v tvare kačky je kvalitným výrobkom, ktorý neobsahuje ftaláty ani žiadny latex. Je vyrobená z vinylu a dokáže udržať dieťa až do 40 kg jeho váhy. Pre väčšiu bezpečnosť na vode sú na nej umiestnené dve madlá na držanie. Stabilitu na vode zabezpečujú 2 nafukovacie komory. Súčasťou balenia je aj opravná sada

Výhody: 

 • Väčší rozmer.
 • Vyššia nosnosť.
 • Madlá na držanie.
 • Opravná sada súčasťou ceny.
 • Vyrobené bez ftalátov a latexu.

Cena: 19,90 €

Kôš basketbalový nafukovací – športovanie vo vode pre celú rodinu

Rozmery: 67 x 55 cm

https://zanada.sk/wp-content/uploads/2020/04/11630123-600x551.jpg

Hodnotenie: ****

Nafukovacia hra basketbal do vody, ktorá zabaví všetkých jej členov. Súčasťou balenia je nafukovací kôš a lopta vhodná do vody. Na výrobu bol použitý kvalitný vinyl. V prípade poškodenia hry je súčasťou balenia sada na opravu. 

Výhody: 

 • Vhodné pre deti už od 3 rokov.
 • Vyrobené z kvalitného vinylu.
 • Súčasťou balenia aj sada na opravu.

Cena: 10,79 €

Svetlo plávajúce LED OTTOMAN – spestrenie večerného kúpania

Rozmery: 86 x 33 cm

https://zanada.sk/wp-content/uploads/2020/04/10975005-600x422.jpg

Hodnotenie: *****

Trochu netradičná hračka v podobe plávajúceho svetla na spestrenie večerného kúpania alebo vytvorenie romantickej atmosféry v interiéri domova. Podľa vašej nálady si môžete prispôsobiť farebný režim svietenia. Skvelá výhoda je automatické vypnutie po 5 hodinách režimu. Batéria sa jednoducho dobíja pomocou USB. Súčasťou balenia je opäť aj sada na opravu plávajúceho LED svetla. 

Výhody: 

 • Vodeodolné, vhodné do vody aj do interiéru.
 • Možnosť nastaviť rôzne farby osvetlenia.
 • Samovypnutie po 5 hodinách svietenia.
 • Jednoduché nabíjanie pomocou USB.
 • Opravná sada súčasťou balenia.

Cena: 43,90 €

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar