Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Dizajnový záhradný nábytok

Tipy na dizajnový záhradný nábytok, nie len do záhrady

28. novembra 2018

Zariaďujete vašu záhradu, terasu alebo balkón? Hľadáte zaujímavé kusy záhradného nábytku? Páčia sa vám nové trendy? Radi by ste ozvláštnili svoj exteriér? Využili nové materiály? Ak ste sa v týchto otázkach našli, prečítajte si typy na dizajnový záhradný nábytok, ktorým nepochybne zaujmete všetkých hostí. Mali by ste záujem vyskúšať nové trendy v používaných materiáloch záhradného nábytku? Na trhu dnes nájdete niekoľko zaujímavých materiálov, z ktorých záhradný nábytok nie len skvele poslúži, ale aj zaujme. Veď záhradný nábytok odráža váš životný štýl.

Záhradný nábytok z banánového listu

Počuli ste už o záhradnom nábytku z banánového listu? Patrí k trendom a dizajnovým kúskom záhradného nábytku a popri tom prináša veľa ďalších výhod. Banánovník k nám odrazil z južnej a juhovýchodnej Ázie, a tak predstavuje známu rastlinu tropického pásma. Banánovník prejde špeciálnou prípravou, kedy sa ručne splieta do povrazov a tie sa následne vpletajú do drevených konštrukcií. Z banánovníku tak šikovné ruky vytvárajú kruhový ornament, šachovnicu či jednoduché ale za to očarujúce rovné pláty.

Dizajn záhradného nábytku z banánového listu zaujme svojou hnedou farbou s občasnými škvrnkami. Má širšie využitie, a tak ho môžete využiť ako na krytej terase, tak aj v interiéri vášho domova. Nevýhoda tejto dizajnovky je, že nie je odolná voči dažďu a snehu. Môžete vyskúšať krásnu záhradnú sedaciu súpravu Lucy s ratanovou konštrukciou. Súčasťou sú mäkké podušky bielej farby pre vaše maximálne pohodlie.

Z8hradná sedacia súprava z banánového listu Lucy
Záhradná sedacia súprava LUCY

Terasa rozžiarená vodným hyacintom

Ďalším, no nie tak známym, ale za to krásnym dizajnovým materiálom záhradného nábytku je vodný hyacint. Vodný hyacint je tropická vodná rastlina. Na výrobu záhradného nábytku sa využívajú ručne zbierané stonky, ktoré sa následne sušia a splietajú do dlhých vrkočov. Dlhé vrkoče z vodného hyacintu zabezpečujú extrémnu pevnosť výpletu. Výplety sa ďalej vplietajú do drevených konštrukcií. Nábytok z vodného hyacintu je určený prednostne do interiéru. Úplet z vodného hyacintu je vďaka patentovaným postupom odolný voči bežnému zaťaženiu. Stonky sa pred použitím dôkladne sušia, sú morené a následne lakované.

Údržba dizajnového záhradného nábytku z vodného hyacintu je veľmi rýchla a jednoduchá. Stačí otrieť vlhkou handričkou, povysávať alebo nasucho utrieť.

Mali by ste záujem spestriť svoj interiér takouto skvostnou dizajnovkou? Odporúčame sedaciu súpravu SCRABBLE. Sedacia súprava vyniká najnovším trendom, čo sa týka použitého materiálu a tvaru. Konštrukcia je z odolného mahagónového dreva. Súčasťou sedenia sú aj podsedáky v dizajnovej bielej farbe.

Záhradná sedacia súprava z vodného hyacintu
Záhradná sedacia súprava SCRABBLE

Morská tráva, záhradný trend pre váš nábytok

Určite ste sa už počas svojej letnej dovolenky pri mori stretli s týmto typom rastliny. Morská tráva nie je len rastlina, ktorá mnohým vadí pri zábave vo vode, ale predstavuje aj skvelý materiál na výrobu záhradného nábytku. Váš interiér rozžiari krásnou svetlo-hnedou alebo tmavo-hnedou farbou. Povrch sa ošetruje prírodným lakom alebo prírodnými farbami, aby sa tak zachovala čo najdlhšia životnosť. Na trhu nájdete rôzne variácie výpletov. Údržba je, ako pri vodnom hyacinte, veľmi jednoduchá. Stačí ho raz za čas povysávať a utrieť vlhkou handrou.

Záhradný nábytok z morskej trávy nie je obľúbený len vďaka svojmu krásnemu dizajnovému vzhľadu, ale aj pre svoju dlhú trvácnosť, až na niekoľko desaťročí. Váš interiér krásne doplní sedacia súprava SAN JUAN, práve z výpletov morskej trávy. Konštrukcia je vyrobená z ratanu a súprava taktiež obsahuje krásne biele podušky pre váš relax.

sedacia súprava morská tráva SAN JUAN
Sedacia súprava SAN JUAN

Dizajnový záhradný nábytok, Higold

Ak nie ste zástanca využitia trendových materiálov, ale stále chcete niečo výnimočné, krásne a dizajnové, máme pre vás nábytok Higold. Higold predstavuje nábytok, ktorý uspokojí aj tích najnáročnejších zákazníkov a v podobe najmodernejších dizajnov záhradného nábytku ohúri nejedného z vás.

Predstavujete si moderný dizajn, luxus, priestranné sedenie a najvyššiu kvalitu? Vyskúšajte sedaciu súpravu FOX, z umelého ratanu a pevného hliníka. Súprava obsahuje kreslá, jedno dvojkreslo a stolík so sklom. Radi by ste mali na terase či záhrade prvky dreva? Sedacia súprava Palace, môže byť to pravé práve pre vás. Použitý materiál je hliník a pevné, exotické teakové drevo. Súprava je mimoriadne pohodlná, obsahuje podušky, ale aj krásne dizajnové vankúše.

Teak, hliník sedacia súrava Higold Palace
Sedacia súprava Palace

Ak ste však za pevnosť hliníkového materiálu a máte radi jednoduché línie, váš favorit sa určite stane sedacia súprava NOMAD. Súprava obsahuje 5 častí, a to kreslo, dvojkreslo, bočný stolík a stôl. Sedacia súprava NOMAD tak vytvára vzdušný pocit plný slobody.  

Hľadáte ešte iné typy na luxusný záhradný nábytok? Odporúčame náš ďalší článok: „Luxusný záhradný nábytok,8 top produktov.“       

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar