Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradný nábytok Higold

Nebojte sa luxusu. Užívajte si krásu a kvalitu záhradného nábytku.

20. júna 2018

Myšlienka, že nie sme tak bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci, nie je len obyčajnou frázou – naozaj je nutné vždy premýšľať nad tým, čo si kúpime.

Záhradný nábytok by nemal slúžiť len na jednu či dve sezóny. Ak vezmeme do úvahy, že ide pre mnohých záhradkárov o nemalú položku z nákupného zoznamu, je dobré zamyslieť sa predovšetkým nad materiálom a kvalitou. Cena by pri nákupe záhradného nábytku nemala byť prioritou.

Prečo si dopriať luxusný záhradný nábytok?

Aj vy sa pýtate, prečo vlastne kúpiť radšej drahší záhradný nábytok, keď ten lacnejší vyzerá tiež dobre?

Odpoveď je veľmi jednoduchá: kvalita. Luxusné záhradné sedenie má kvalitné spracovanie, pevné spoje, mohutnú konštrukciu z trvácneho materiálu a UV ochranu vďaka čomu ho môžete pokojne ponechať aj počas horúčav na priamom slnku. Či už ide o drevený záhradný nábytok, záhradný nábytok z ratanu alebo kovový nábytok do záhrady, od kvalitného výrobcu vydrží dobre slúžiť počas niekoľkých sezón.

Častokrát má luxusný záhradný nábytok ďalšiu výhodu – príslušenstvo. Niektorí výrobcovia ponúkajú k záhradnej sedačke aj vankúše, k ležadlám rovno mäkučký matrac. Samozrejmosťou sú aj poťahy, ktoré môžete bez problémov prať v práčke.

Ďalšou výhodou je fakt, že kvalita viditeľná už na prvý pohľad nikdy nevychádza z módy. Aj po rokoch budete od známych či od nových susedov počuť chvály na váš záhradný nábytok aj napriek tomu, že už ubehol nejaký ten čas od jeho kúpi. Kvalita sa jednoducho dá spoznať voľným okom nehovoriac o tom, že poprední výrobcovia majú na záhradnom nábytku svoj vlastný, nezameniteľný rukopis.

Záhradný nábytok Higold

Do akého záhradného nábytku investovať?

Nový nábytok do záhrady by mal byť investíciou na niekoľko rokov. Máte dostatok miesta? Popremýšľajte napríklad nad luxusnou záhradnou sedačkou. V obývačkách nie je rohová sedačka ničím výnimočným, ale na záhrade ju nemá každý. Výrobca Higold ponúka naozaj skvostné sedačky.

Ak skôr preferujete jednotlivé kusy nábytku, určite sa vám zapáčia kvalitné záhradné sety – napríklad menšia záhradná sedačka a k nej tri kreslá, alebo sedačka s kreslom a dvomi stolíkmi (jeden klasický a jeden menší na maličkosti).

Nielen k bazénu sa hodí aspoň jedno naozaj poriadne ležadlo – či už na opaľovanie, alebo na leňošenie, dôležité je predovšetkým pohodlie. V ponuke sú polohovateľné ležadlá, ale aj ploché bez možnosti polohovania. Najlepšie je vyskúšať si rôzne tvarovania ležadiel priamo naživo, nech viete čo vám vyhovuje najviac.

Posledným nápadom, ktorý môžete zrealizovať z nábytku do záhradky, je záhradná hojdacia sieť. Vďaka spoľahlivej, bezpečnej a pohodlnej hojdacej sieti si vytvoríte oázu pokoja priamo vo svojej záhradke. Vybrať si môžete aj väčšiu, rodinnú záhradnú sieť z vysoko odolných materiálov, ale hriechom nie je ani myslieť len na seba v podobe samostatnej hojdacej siete len pre jednu osobu. Viaceré vedecké štúdie potvrdili, že podriemkavanie si v hojdacej sieti na čerstvom vzduchu pomáha našej psychike.

Záhrada nie je iba o nábytku

Nebojte sa luxusu a ku krásnej sedačke si doprajte altánok, pod ktorý si budete môcť sadnúť a vychutnať kávu aj počas daždivejších dní. Letný dážď, nová kniha a šálka obľúbeného nápoja sú niekedy presne to, čo potrebujete urobiť pre seba. Luxus si teda môžete dopriať aj vo svojej záhradke, nemusíte ísť do kaviarní ak chcete zostať doma a vypnúť svoje myšlienky po náročnom dni.

A keď už sme mimo nábytku, je dobré spomenúť bazén do záhrady. Teraz však nemáme na mysli nafukovací bazén, s ktorým sú obvykle väčšie starosti než radosť. Aj keď máte menšiu záhradu, viete si dopriať bazén – nebude síce veľký, ale vstavaný bazén bude dominantou vašej záhrady počas letných dní. V súčasnosti nemusíte mať len štandardný obdĺžnik alebo štvorec, pokojne si vyhraďte pre bazén kúsok pozemku nepravidelného tvaru; bazén tak bude absolútne jedinečný a dokonale zapasuje presne do voľného miesta. Keď sa rozhodnete pre takýto bazén, nebudete ľutovať. Nič lepšie si totiž počas horúcich dní nemôžete dopriať vo svojej vlastnej záhrade: možno si vravíte, že horúcich dní nie je počas roka až tak veľa, ale keď prídu horúce letné dni budete ľutovať, že ste sa do takejto výstavby nepustili skôr.

O čistenie sa postará šikovný bazénový vysávač, ktorý samostatne pozbiera všetky nečistoty bez akejkoľvek námahy. Viac o bayénovom príslušenstve nájdete v článku „Základné príslušenstvo k bazénom, ktoré vám nemôže chýbať!“.

Na záver spomenieme šikovné pieskoviská určené nielen pre deti – veď spolu so svojimi deťmi či vnúčatami môžete stavať pieskové hrady aj vy. Čistý piesok, kvalitná konštrukcia a formičky s lopatkami sa postarajú o skvelé zážitky z letných prázdnin, a to rovno vo vašej záhrade. Ak k tomu pridáte záhradnú trampolínu, nemusíte riešiť voľnočasové aktivity, pretože ich budete mať na dosah.

Záhrada je súčasť domu

Je hriechom nevyužiť naplno pozemok záhrady, ktorý máte. Záhrada je krásna sama o sebe, ale viete z nej dostať maximum, tak prečo to nevyužiť? Skúste si aj vy dopriať pokoj vo svojej vlastnej záhrade pri bazéne na sedačke, z ktorej budete mať výhľad na všetku tú nádheru okolo vás.

Záhradný nábytok dokáže vystihnúť, aký život preferujte, aký človek ste. Neveríte? Prečítajte si článok „Záhrada odráža váš životný štýl“.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar