Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Hojdacia sieť s výstuhou - modrá s pruhmi

Kupujeme novú záhradnú hojdačku

29. júla 2016

Viacerí si už nedokážu predstaviť záhradu bez pohodlnej záhradnej hojdačky, v ktorej je napríklad také čítanie kníh omnoho príjemnejšie než na sedačke v obývačke. Ak si chcete vychutnať šálku dobrej kávy vonku, alebo zbožňujete čítanie kníh na čerstvom vzduchu, určite si do záhrady kúpte záhradnú hojdačku. Poradíme vám ako si vyberiete tú najlepšiu hojdačku.

Počet osôb alebo nosnosť záhradnej hojdačky

Veľmi dôležitým údajom je nosnosť hojdačky alebo počet osôb, ktoré si na ňu môžu sadnúť bez toho, aby sa poškodila. Preťažovanie záhradnej hojdačky sa nevypláca; konštrukcia je stavaná na určitú hmotnosť a tú je nutné nepresahovať. Na výber máte viaceré materiály a rôzne spoje, ktoré zvládnu viac.

Barcelona závesná hojdačka

Cena, konštrukcia, stabilita

Kvalita hojdačky sa často spája s jej cenou, pretože poriadne spoje a materiály niečo výrobcov stoja. Poriadna záhradná hojdačka musí byť stabilná (a samozrejme umiestnená na rovnom alebo aspoň čo najrovnejšom povrchu), s pevnými spojmi a z kvalitných materiálov. Spravidla platí, že vyššia cena zaručuje lepšiu kvalitu, a teda aj dlhšiu životnosť. Určite nechcete záhradnú hojdačku kupovať každú druhú alebo každú tretiu sezónu.

Tipy na 15 najlepších drevených hojdačiek nájdete v našom ďalšom článku.

Záhradné hojdačky so strieškou

Mnohé záhradné hojdačky disponujú aj strieškou, čo je určite praktickejšie – ochráni vás pred jemným letným dažďom alebo ostrým slnkom. Pokiaľ ale plánujete hojdačku umiestniť pod už zastrešený altánok, veľkosť a tvar striešky nebude vôbec dôležitý.

Pohodlie ako základ správnej hojdačky

Záhradnú hojdačku kupujete určite preto, aby ste mali pokoj, miesto pre seba a svoje vlastné myšlienky vo vlastnej záhrade. Hojdačku si vždy vyskúšajte osobne a aj keď nakupujete online máte právo tovar vrátiť. Dbajte okrem kvality konštrukcie a jej vzhľadu aj na mäkkosť sedenia, opierky, celkové tvarovanie hojdačky a šírku sedenia (možno budete chcieť mať niekedy nohy hore na sedacej časti). Kto chce zažiť skutočnú ľahkosť a slobodu, nech siahne po hojdacej sieti.

Hojdacia sieť s výstuhou - modrá s pruhmi

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar