Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Záhradná lavica

Lavice či lavičky môžete mať aj na záhrade

1. februára 2017

Ak máte väčšiu záhradu, môžete k altánku a záhradnej hojdačke dokúpiť aj lavicu napríklad z dreva. Jednoduchá drevená lavica vám dobre poslúži nielen na sedenie, ale tiež na odloženie ruksaku, ťažkých tašiek z nákupu kým odomknete dvere a v mnohých ďalších situáciách. Veď záhradný nábytok nie sú len stôl a stoličky, ale aj lavice, ktoré  sú mnoho krát podceňované.

Záhradná lavica či sedačka namiesto hojdačky

Keď sa povie záhradná lavica, drvivá väčšina má na mysli ihneď tradičnú drevenú lavicu, trochu časom aj ošúchanú, ktorú treba natierať lakom a ochrannými olejmi. V súčasnosti sú však na trhu aj moderné lavice, ktoré skôr pripomínajú sedačku do záhrady – sú mäkké, s vankúšikmi a strieškou. Tieto luxusné lavice sú vyrábané najčastejšie z umelého ratanu, ktorý nevyžaduje náročnú údržbu. Striešku si na mnohých modeloch viete nastaviť podobne ako na detskom hlbokom kočíku, takže sa schováte aj pred slnkom. Lavička tak dokonale nahradí záhradnú hojdačku, prípadne si môžete zaobstarať oboje.

Drevo je nestarnúce

Drevo ako materiál azda naozaj nikdy nezostarne, práve naopak – je nadčasové, vkusné a ideálne do každej záhrady. Ak chcete obyčajnú lavicu na sedenie, skúste sa poobzerať práve po tých z dreva. Sú trvácne a pri správnej starostlivosti toho znesú naozaj veľa. Azda najkvalitnejšie sú lavice z teaku, ktoré svojou trvácnosťou prevyšujú ostatné dreviny. Všeobecne záhradný nábytok z exotických drevín, do ktorým patrí aj spomínaný teak, patrí medzi najodolnejšie kúsky.

V ponuke je niekoľko typov záhradných lavíc, napríklad lavice s opierkou na ruky alebo bez, s opierkou na chrbát alebo bez takejto opierky. Do záhrady si môžete zaobstarať aj lavicu s betónovými nôžkami alebo s hrúbkou dreva šesť centimetrov. Čo sa týka kovu alebo kovových spojov, v predaji sú lavičky s minimom takýchto kovových častí čo zaručuje dlhšiu životnosť. Samozrejme, že sa o drevo musíte starať nátermi, olejčekmi a inými prípravkami, no čím menej kovových častí bude lavica obsahovať, tým lepšie.

Záhradná lavica pre 3 osoby Lonus

Lavičku do záhrady môžete použiť aj pod altánok, ktorý je na ňu dostatočne veľký. Dá sa teda rôzne kombinovať, napríklad pod veľký altánok kúpite radšej tri lavice a stôl z masívneho dreva, než stoličky. Je len na vás ako budete záhradnú lavicu používať a kde ju umiestnite.

Zanada.sk Kocian

Inšpiratívne tipy na záhradu a dizajnové nápady. Okrem toho prinášame nezávislé recenzie produktov, vrátane záhradného nábytku, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutia pre vašu záhradnú oázu. Pripojte sa k nám a obohaťte svoju záhradu vedomosťami a štýlom!

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar