Lehátka

Predstavte si, že sa po náročnom dni uvelebíte v záhrade na pohodlnom ležadle a slnko vám príjemne hreje na tvári. Váš stres a napätie sa pomaly rozplývajú a vy si užívate chvíle pokoja a relaxu. Toto všetko vám môže priniesť naše záhradné lehátko. Široký výber záhradných lehátok v rôznych štýloch a materiáloch, aby ste si našli to pravé pre váš domov. Či už máte malú terasu alebo priestrannú záhradu, u nás nájdete ležadlo, ktoré bude perfektne ladiť s vašim exteriérom a poskytne vám maximálne pohodlie.

86   nájdených produktov
Záhradné ležadlo CALVIN 402 béžová / hnedá Kovové lehátka
Sme tu pre Vás už
4 roky
Záhradné ležadlo CALVIN 402 béžová / hnedá Kovové lehátka
2 500+ spokojných
zákazníkov
Záhradné ležadlo CALVIN 402 béžová / hnedá Kovové lehátka
Bezpečný nákup
pre každého
Záhradné ležadlo CALVIN 402 béžová / hnedá Kovové lehátka
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Záhradné lehátka, či ležadlá sú neodmysliteľnou súčasťou záhradného nábytku. No nenechajte sa pomýliť! Ak sa v záhrade radi opaľujete alebo si s chuťou doprajete popoludňajší spánok na čerstvom vzduchu, záhradné lehátko vám výborne poslúži, aj keď nemáte bazén. Na rozdiel od záhradných hojdačiek a záhradných zostáv, sú záhradné lehátka navrhnuté takmer výhradne iba tak, aby vám poskytli príjemné miesto na individuálny odpočinok. V našej ponuke nájdete lehátka z obľúbených materiálov:

Umelý ratan fascinuje svojou tvárnosťou, a tak mnohé ratanové lehátka dostali tvary, ktoré v inom materiálovom spracovaní neobjavíte. Jemné línie a obliny v spojení s neutrálnymi farbami a extra jednoduchou údržbou ich dostali na popredné miesta v predajnosti.

Záhradné lehátka z dreva – tradičné prevedenie, ktoré nesklame
Ste zástancom drevenej klasiky? Do tradičnej záhrady, plnej kvetinových záhonov a kvitnúcich okrasných drevín, vnáša drevený záhradný nábytok to správne prírodné prepojenie a čarovnú atmosféru. Inak tomu nie je ani v prípade drevených lehátok. Pozrite si borovicové lehátka, teakové lehátka, bambusové lehátka alebo sa nechajte presvedčiť krásnymi lehátkami z exotických drevín.

Záhradné lehátka s kovovou konštrukciou – s dôrazom na stabilitu
Materiály ako hliník, zliatina či oceľ dávajú dobrý predpoklad, že práve kovové lehátka vydržia viac, ako by ste od nich čakali. V jednoduchom minimalistickom prevedení sa hodia najmä do moderne riešených záhrad, kde sa chladná farba kovu často hlási o hlavné slovo. Stavte na vyššiu nosnosť, antikoróznu úpravu a textílie s odolnosťou voči UV žiareniu.

Ďalšie obľúbené materiály – plast a prírodný ratan
Poďte na skok do kategórií Plastové lehátka a Lehátka z prírodného ratanu. Kým plastové oslovia funkčnosťou a nízkymi nárokmi na údržbu, lehátka z pravého ratanu ukážu svoju noblesnosť na balkóne, krytej terase či v zimnej záhrade.

Čomu venovať pozornosť pri výbere záhradného lehátka?

Umiestnenie – Lehátko pri bazén, na suchú terasu alebo na trávu? Na miesta s vyššou vlhkosťou voľte materiály s dostatočnou odolnosťou voči vode.
Nosnosť – Štandardom záhradných lehátok je nosnosť 100 kg. Avšak – čím viac, tým lepšie. Lehátko potom poslúži aj vo chvíli, keď sa naň posadia dvaja naraz.
Šírka a dĺžka – Pre pohodlný oddych siahnite po ležadle so šírkou minimálne 60 cm. Ak hľadáte optimálnu dĺžku, aby ste sa mohli aj pohodlne natiahnuť, pripočítajte k svojej výške 20 – 30 cm. Priemerne majú záhradné lehátka dĺžku 180 – 200 cm.
Polohovateľnosť – Chcete si oddýchnuť s knihou v ruke, opaľovať sa, vypiť letný drink, no z času na čas aj vybaviť niečo na notebooku? Potom zamerajte pozornosť na záhradné ležadlá s polohovaním v niekoľkých úrovniach.
Mobilita – Ležadlo nemusí zostať iba na jednom mieste. Ak ho chcete premiestňovať, dôležitými údajmi pre vás budú hmotnosť, skladacia konštrukcia, resp. prítomnosť koliesok a madla.
Výbava – Súčasťou záhradných lehátok môže byť stolík, slnečná clona / strieška, úložný box, prispôsobenie na hojdanie.