Trampolíny

Vytvorte na záhrade miesto, ktoré budem magnetom nielen pre vaše deti. Vonkajšie trampolíny patria k mimoriadne obľúbenej výbave, ktorá zaujme malých, ale aj veľkých. Deti sa vyšantia, zlepšia svoju obratnosť a ohybnosť, dospelí môžu poskakovanie premeniť na kondičný tréning. Pripravili sme pre vás zaujímavú ponuku trampolín od známych výrobcov. Spoločne s nami sa pozrite na to, ako vybrať trampolínu podľa veľkosti, vybavenia a s ohľadom na bezpečnosť.

Výber trampolíny podľa veľkosti a tvaru

Už pri prvom pohľade na trampolíny postrehnete zásadné rozdiely. Niektoré trampolíny majú obdĺžnikový tvar a sú ideálne aj na tréning trikov, prevažnú časť ponuky však tvoria trampolíny s okrúhlym priemerom rôznej veľkosti.

  • Trampolíny s priemerom do 200 cm sú vhodné na veselé šantenie menších detí. Odrazová plocha je umiestnená nižšie, vďaka čomu pôsobia bezpečnejšie.
  • Medzi naše najpredávanejšie patria trampolíny s priemerom 305 cm a 366 cm. Poskytujú už primerane veľkú plochu na skákanie a neukroja zo záhrady príliš veľký kus.
  • Na triky a saltá pre pokročilých uvažujte o rodinnej trampolíne s priemerom 430 cm a viac.

Príslušenstvo k trampolínam

Nevyhnutnou súčasťou nadzemnej záhradnej trampolíny je odolná kovová konštrukcia, odrazová plocha, pružiny, bezpečnostný kryt na pružiny a ochranná sieť s konštrukciou. V balení k trampolíne s väčším priemerom už môžu byť aj schodíky, keďže skákacia plocha je inštalovaná vyššie. Ako ochrana proti preklopeniu trampolíny pri vetre sa zídu kotviace prvky.

  • TIP: Vybrať trampolínu s vonkajšou alebo vnútornou ochrannou sieťou?

Vnútorná sieť zamedzuje vstupu do časti s pružinami, preto sa považuje za bezpečnejšiu pre menšie deti. Vizuálne zmenšuje skákaciu plochu.

Kde umiestniť trampolínu?

Pre novú trampolínu budete potrebovať stabilné a rovné miesto na záhrade, najlepšie vo voľnom priestranstve, napríklad na trávniku. Pri rozostavení na betóne môže trpieť konštrukcia a počítajte s tým, že časť otrasov sa tiež prenesie do odrazovej plochy a do nôh. Zároveň treba pre bezpečnosť dodržať odstup aspoň 1 meter od prekážok (steny, múriky, plot). Ak je to možné, vyhnite sa blízkosti stromov, z ktorých na trampolínu padá zbytočne veľa neporiadku (listy, trus vtákov, hmyzu).

  • Tip: Chcete trampolínu postaviť na mieste, ktoré je celý deň v tieni?

Už aj po krátkej dažďovej prehánke bude bezpečnostný kryt dlhšie presychať. Hoci je z vodoodpudivého materiálu, okolo obvodu je mierne zvlnený a môže zadržiavať vodu.

Zamerajte sa na kvalitu

Kvalitná trampolína je vyrobená z materiálov, ktoré zvládnu nielen intenzívne skákanie, ale aj vrtochy počasia. Konštrukcia nepodlieha korózii a materiály použité na výplet a ochrannú sieť nezničí UV žiarenie po jednej sezóne. Vítaným bonusom naviac je špeciálna hladká povrchová úprava odrazovej plochy, ktorá zabráni odretiu kože pri dopade.

Vyberajte z ponuky trampolín na Zanada.sk a užite si nefalšovanú radosť z pohybu!

 

    Filtrovanie