Drevené rebríky

Ak sa povie maliarsky rebrík, väčšina z nás si ako prvé predstaví drevený rebrík zafŕkaný farbou, na ktorom sa svižne obracia maliar. Hoci je pri pohľade na súčasnú ponuku rebríkov jasné, že si väčší kus pozornosti ukradli hliníkové rebríky, na drevené rebríky nedajú niektorí užívatelia dopustiť. Pre vyššiu hmotnosť prirodzene vzbudzujú pocit stability a bezpečia. Kvalitné drevo predurčuje drevené štafle ako ideálny typ rebríka pre domácich majstrov, záhradkárov a remeselníkov.

Drevený rebrík: Jeho využitie a prevedenie ocenia najmä remeselníci a domáci majstri

Drevené rebríky nájdete najčastejšie v prevedení do tvaru “A”. Ich základ tvorí kvalitné drevo bez hrčí a kazov, z ktorého sú vyrobené hlavné stojiny aj priečky. Nosnosť je štandardná, najčastejšie 150 kg. Samotné diely rebríka prepája robustné oceľové kovanie a bezpečnostná reťaz, ktorá zamedzuje roztvoreniu rebríka.

Rebrík je širší v základni a smerom nahor sa pozvoľna zužuje. V priestore a pri práci vo výške tak poskytuje dostatočnú stabilitu. V hornej časti vzniká priestor na zavesenie vedra na hák alebo inštalovanie tašky s náradím. Prečo je však tento typ rebríka obľúbený u majstrov, ktorí pracujú s farbami, nátermi a sadrokartónom? Drevo ako materiál nevytvára chemickú reakciu s farbami, lepidlom, lakmi, dokonca nevedie ani elektrický prúd. Dvojitý drevený rebrík je samostatne stojaci a pri dodržaní bezpečnostných zásad používania (bez nadmerného vykláňania, bez preťažovania, používanie v bezvetrí) aj veľmi spoľahlivý.

Okrem rebríka typu štafle sú k dostaniu aj jednoduché drevené rebríky. Ide o jednostranné oporné rebríky s bohatým využitím v interiéri a exteriéri.

Drevo ako materiál: Vyžaduje drevený rebrík väčšiu starostlivosť?

Kým kvalitný hliníkový rebrík sa považuje za bezúdržbový (nepodlieha korózii), v prípade dreveného rebríka sa oplatí venovať čas a pozornosť aplikácii vhodného ochranného náteru. Ochráni drevo pred účinkami vody, usádzaním nečistôt a pôsobením škodcom. Keďže sú dostupné aj prípravky na dlhodobú ochranu dreva, takúto starostlivosť postačí drevenému rebríku pri správnom uskladnení (bez vody a priameho slnka) dopriať raz za niekoľko rokov.

    Filtrovanie
    15   nájdených produktov