Záhradné hojdačky

Hľadáte dokonalé miesto pre relax na záhrade? Záhradné hojdačky sú skvelou voľbou. Jedna presne podľa vašich predstáv by nemala chýbať ani vo vašej záhradnej výbave. Bude to tradičná drevená hojdačka alebo dáte prednosť kovovej záhradnej hojdačke v modernom štýle? Zoznámte sa s ponukou na Zanada.sk a zariaďte si vysnívanú záhradu.

Záhradné hojdačky a najobľúbenejšie materiály

Na záhradných hojdačkách so sedením typu lavička síce nezažijete bláznivé hojdanie, avšak o to v ich prípade ani nejde. Príjemné pohupovanie pod priestrannou strieškou, ktorá poskytuje perfektný tieň – to je idylická predstava, ako si poobede vychutnať svoju šálku kávy, prečítať dobrú knihu alebo podebatiť so susedkou.

Ak je vaša záhrada plná kvetov a máte radi drevo, vašu pozornosť si získajú drevené záhradné hojdačky v tradičnom štýle. Pôsobia robustne a poskytujú stabilné sedenie naraz pre 2 – 3 dospelé osoby. Záhradné hojdačky s kovovou konštrukciou lákajú atraktívnym spracovaním a minimálnymi nárokmi na údržbu. Ich dizajn výborne zapasuje do záhrady, na terasu pri dom, niektoré modely sa zmestia dokonca na priestrannejší balkón. Mimoriadnej obľúbenosti sa tešia ratanové záhradné hojdačky s kovovou konštrukciou, ktoré uspokoja aj vysoké estetické nároky.

Čomu pri výbere záhradnej hojdačky venovať pozornosť?

Počet miest na sedenie a nosnosť – Ide o najdôležitejšie parametre, ktoré by ste mali prispôsobiť potrebám svojej rodiny. Preťaženie hojdačky sa totiž nevypláca a ohrozuje jej stabilitu. Obľúbené sú záhradné sedačky s 2, 3 a 4 miestami na sedenie. Nosnosť záhradnej hojdačky je vyjadrená ako celková nosnosť (napríklad 300 kg) alebo pre každé miesto na sedenie zvlášť (3 × 100 kg).

Celkové rozmery a umiestnenie – Nájdite na záhrade alebo pri dome stabilné, spevnené miesto. Okolo hojdačky počítajte s priestorom minimálne 1 meter po všetkých stranách, aby sa vám k hojdačke ľahko pristupovalo.

Nároky na údržbu – Drevená záhradná hojdačka potrebuje pravidelnú starostlivosť v podobe impregnovania. Kvalitná kovová záhradná hojdačka je opatrená práškovým lakovaním, ktoré zvyšuje jej odolnosť a poskytuje protikoróznu ochranu.

Pohodlie a polohovateľnosť – Obľúbeným prvkom záhradných hojdačiek typu lavička je strieška. Je priestranná a jej sklon sa zvyčajne dá regulovať, aby podľa potreby dokázala poskytnúť dostatočný tieň. Zaujímajte sa tiež o prevedenie a polstrovanie podsedákov – ich hrúbku, spôsob upevnenia, odolnosť vonkajšieho materiálu (voči vode, UV žiareniu, …). Top komfort poskytujú hojdačky s možnosťou sklopenia chrbtovej časti. Zmenia sa pohodlné lôžko, z ktorého nebudete chcieť odísť.

Pozrite si našu ponuku záhradných hojdačiek prehľadne delenú podľa obľúbenosti, predajnosti a cien. Veríme, že v nej nájdete prevedenie, ktoré bude čo najvernejšie spĺňať vaše predstavy.

  Filtrovanie
  1   nájdených produktov
  • Záhradná hojdačka MILANO Hojdačky, závesné kreslá a siete

   Záhradná hojdačka MILANO

   428 
   Luxusná záhradná hojdačka MILANO  – 4 miestná. Súčasťou je masívne čalúnený podsedák. Sedák je zavesený na vinutých pružinách. Povrchová úprava je prevedená komaxitovou farbou.
   Na sklade