Hliníkové rebríky

Mať v rohu garáži odložený kvalitný hliníkový rebrík je dobrý predpoklad, že vás žiadne opravy v záhrade ani v domácnosti nezaskočia. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na prevedenie. Hobby hliníkový rebrík sa od profi hliníkového rebríka líši nielen cenou a určením, ale aj hrúbkou kovu a druhom použitého profilu. Čím je rebrík ťažší, tým stabilnejšie a bezpečnejšie sa na ňom budete cítiť. Hliníkové rebríky si naplno ukradli pozornosť kupujúcich a v súčasnosti patria medzi najpredávanejšie – dostupné v mnohých konštrukčných prevedeniach a dĺžkach.

162   nájdených produktov
Schodíky jednostranné hliníkové s poličkou 1946 HOBBY Skladacie rebríky
Sme tu pre Vás už
4 roky
Schodíky jednostranné hliníkové s poličkou 1946 HOBBY Skladacie rebríky
2 500+ spokojných
zákazníkov
Schodíky jednostranné hliníkové s poličkou 1946 HOBBY Skladacie rebríky
Bezpečný nákup
pre každého
Schodíky jednostranné hliníkové s poličkou 1946 HOBBY Skladacie rebríky
3500+ starostlivo
vybraných produktov

Hliníkový rebrík alebo drevený? Vyhráva modernejší materiál

Klasické drevené rebríky sú už viac rokov na ústupe, hoci na drevené štafle nedajú maliari dopustiť. Dá sa na nich totiž chodiť. Hliníkové rebríky sú atraktívne pre svoju rozmanitosť. Dobrý pomer cena / kvalita a častokrát variabilná konštrukcia rozširuje ich použitie. Aj z nášho pohľadu ich považujeme za univerzálnejšie. Potrebujete so sebou v aute odviezť rebrík, aby ste opravili odkvap na chate? Vezmite so sebou skladací alebo teleskopický hliníkový rebrík a nič nestojí v ceste splniť víkendovú misiu na jednotku.

Hobby hliníkový rebrík vs. profi hliníkový rebrík: Zamerajte sa na tieto rozdiely

Hobby hliníkové rebríky sú vyrábané zo zváraných profilov. Spoj je z vonkajšej strany precízne zaleštený, čo vzbudzuje dokonalý dojem celistvosti. Je viditeľný až zvnútra, pri pohľade na prierez. Na výrobu domácich hliníkových rebríkov sa používajú profily o hrúbke 1,2 mm. Na občasné domáce použitie s nižšou frekvenciou výšľapov zvyčajne poskytujú optimálne vlastnosti.

Profesionálne hliníkové rebríky už musia disponovať lepšími vlastnosťami. Vyrábajú sa z ťahaných hliníkových profilov (v celosti, bez spojov) s hrúbkou minimálne 1,4 mm. Výhodou tejto technológie výroby je možnosť meniť hrúbku jednotlivých stien, predovšetkým na krátkych stranách, ktoré sú viac vystavené riziku namáhania. Výsledkom sú vysoko robustné hliníkové rebríky, ktoré bez zaváhania zvládnu aj intenzívne používanie.

Do akej výšky na hliníkovom rebríku dosiahnete?

Presne do takej výšky, ako potrebujete! V širokej ponuke hliníkových rebríkov nájdete rôzne veľkosti. Od malých hliníkových rebríkov, po viacúčelové univerzálne konštrukcie, na ktorých sa dostanete pri dodržaní všetkých pravidiel bezpečne do výšok.

Pamätajte, v prípade rebríkov je dôležitejšia pracovná výška ako základná dĺžka. Väčšina výrobcov totiž zakazuje státie na posledných dvoch horných priečkach, najmä ak ide o výsuvné rebríky s dosahom do výšok. Pracovná výška hovorí o tom, kam dosiahne priemerne vysoký človek, ak bude stáť na treťom stupienku zhora.

  • Dĺžka – Obľúbené sú hliníkové rebríky s dĺžkami 4m, 6m, 8m, 10m, 12m.
  • Počet priečok – Najvyhľadávanejšie sú trojdielne hliníkové rebríky 3×7, 3×9, 3×10, 3×11, 3×13.

Príslušenstvo a náhradné diely pre hliníkové rebríky

K hliníkovým rebríkom zvyčajne dostanete v základnom balení všetky nevyhnutné prvky pre jeho zostavenie. Pri rôznych činnostiach sa vám navyše môže zísť niekoľko užitočných doplnkových dielov, ktoré do práce na rebríku vnesú vyššiu istotu, stabilitu a praktickosť.

Patria sem doplnkové protisklzové oblúkové pätky, stabilizátor, nášľapná plošinka, tlmiace opierky o stenu, úprava na zachytenie o strechu, závesné háky, pojazdové kolieska, predlžovacia noha na vyrovnanie prechodov medzi schodmi, odvaľovací profil (pri práci na stĺpe), multibox na náradie, či upínací systém na rebrík s inštaláciou na priečny nosič auta.

Výsuvný hliníkový rebrík a teleskopický hliníkový rebrík – TOPky v predajnosti

Trojdielny hliníkový rebrík s výsuvnou časťou umožňuje zostavenie viacerými spôsobmi, vďaka čomu môžete používať práve tie diely, ktoré ku svojej práci potrebujete.

Teleskopický hliníkový rebrík zaujme skladacím mechanizmom, zásluhou ktorého sa dá ľahko prenášať z miesta na miesto. Dosiahnete do výšky niekoľkých metrov, no zároveň je rebrík po zložení tak kompaktný, že sa zmestí pod rameno jednej ruky a pri skladovaní nikde neprekáža.

Tieto a ďalšie typy rebríkov nájdete v našej ponuke rebríkov.