Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

hojdacie kreslo v interieri

Hojdačky do interiéru pre celú rodinu

11. januára 2021

Chvíle relaxu či oddychu, chvíle pre seba na utrieďovanie si myšlienok alebo chvíle detskej radosti, sú chvíle, ktoré si môžete dopriať v pohodlí domova aj vďaka hojdaniu.

Hojdanie má upokojujúcu až čarovnú silu, a to nie len pre najmenších členov našich domácností. Vyskúšali ste už aké uvoľnenie mysle môže priniesť chvíľa pohojdávania sa? Väčšina z nás túto činnosť robí veľmi rada a vychutnáva si ju s radosťou počas teplých mesiacov roka na záhrade alebo terase domu. No prečo sa ukracovať o tento príjemný relax a obmedzovať sa len na exteriér a vonkajšie plusové teploty? Hojdanie práve počas pochmúrnejších dní zimy, kedy nám chýbajú slnečné lúče a upadáme do melancholickej nálady, dokáže veľmi pozitívne naladiť myseľ aj ducha. Dnes už totižto hojdanie nie je výsadou len parkov a záhrad, ale hojdačky si v rôznej podobne našli miesto aj v interiéroch našich domovov. Každý si môže tak zvoliť prevedenie, ktoré mu je najbližšie, hojdačku, ktorá mu do dizajnu interiéru zapadne najviac. Verte, že vďaka interiérovým hojdačkám sa budete po práci tešiť domov ešte viac.

Poznáme viacero druhov hojdačiek. Dnes sa teda bližšie pozrieme na tie, ktoré si môžete zabezpečiť do interiéru a užívať si ich počas celého roka:

Typy hojdačiek

Typy hojdačiek vhodné do interiéru

  • závesné kreslá,
  • hojdacie siete,
  • hojdacie kreslá,
  • detské hojdačky.

Závesné kreslá

Závesné kreslá do interiéru sú hitom posledných rokov. Výrobcovia ich vyrábajú v tvare vajíčka alebo kvapky. Veľmi obľúbeným materiálom na ich výrobu je umelý ratan. Závesné kreslá z umelého ratanu pôsobia veľmi esteticky a dizajnovo, ale zároveň si ponechávajú prirodzený vzhľad.

Umelý ratan je veľmi obľúbeným materiálom aj v exteriéri, hlavne pri výrobe záhradného nábytku. Jeho veľké plusy sú v podobne vysokej odolnosti akýmkoľvek teplotám, či už plusovým alebo mínusovým, nevadí mu zvýšená vlhkosť, má jednoduchú údržbu a nájdete ho v rôznych farebným prevedeniach. Aj pre tieto vlastnosti sa skvele hodí do interiérov domácností.

Závesné kreslá môžete doma pripevniť na špeciálnu konštrukciu, navŕtať do stropu miestnosti na závesný hák, alebo si do izby umiestniť pevný trám na uchytenie kresla.

Dnes ich poväčšine zakúpite priamo so závesnou konštrukciou. Tento variant je praktickejšie riešenie. Jednoducho môžete v prípade potreby závesné kreslo premiestňovať. Je to rýchlejšie, efektívnejšie a menej nákladné riešenie, ako je tomu pri statickom umiestnení závesného kresla do miestnosti.

Závesné kreslá sú vyrábané najčastejšie pre jednu osobu. Vyrábajú sa aj priestrannejšie prevedenia kresiel, ale maximálna nosnosť ho vo väčšine prípadov dovoľuje využívať iba jednou osobou.  

Závesné kreslo Margarita

Margarita predstavuje závesné kreslo vyrobené v nádhernom a modernom prevedení za použitia umelého ratanu. Kovová konštrukcia zabezpečuje stabilitu a pevnosť hojdačky.

Súčasťou balenia sú taktiež mäkučké vankúše pre vaše maximálne pohodlie.

Závesné kreslo XL

Ak hľadáte kreslo, v ktorom budete mať k dispozícií viac miesta, prevedenie závesného kresla XL vás poteší. Materiál konštrukcie aj výpletu je prírodný ratan. Kreslo sa nedodáva s konštrukciou na zavesenie, ale súčasťou je extra pevné lano na uchytenie kresla presne tam, kde potrebujete.

Závesné kreslá v interiéri prinášajú niekoľko výhod:

  • Sú ideálnym miestom na uvoľnenie a relax.
  • Majú celoročné využitie ( môžete ich počas teplých dní umiestniť aj na terasu domu alebo do záhrady).
  • Sú prenosné.
  • Nezaberajú veľa miesta.
  • Ocenia ich všetci členovia domácnosti.

Hojdacie siete

Ak máte radi prímorský štýl interiéru alebo chcete svoju domovu dopriať trochu exotického dizajnu, hojdacia sieť vám toto prianie naplno splní.

Hojdacie siete v interiéri jednoducho umiestnite pomocou závesných konštrukcií.

Hojdacia sieť MOON

Ak si chcete zadovážiť hojdaciu sieť, MOON je perfektné riešenie. Balenie obsahuje drevenú konštrukciu vyrobenú z odolnej borovice a praktickú a peknú hojdaciu sieť. Ľahnutie si a vstávanie zo siete je veľmi jednoduché vďaka dreveným dvom dreveným tyčiam, ktoré sieti držia rozprestretý tvar.

Hojdacie kreslá

Hojdacie kreslá majú v našich domácnostiach dlhú tradíciu. Obľúbeným miestom relaxu sa stali už v minulosti. Naše staré mamy vedeli, prečo v nich radi čítajú noviny, či popíjajú bylinkový čaj. Hojdacie kreslá do dnes nevyšli z módy a majú svoje stále miesto v nejednom interiéri. 

Sú vhodné do menších priestorov bytov, kde sa závesné kreslo nezmestí alebo dizajnovo nezapadne do konceptu priestoru.

Dnes hojdacie kreslá prebrali najrôznejšie dizajny a nájdeme ich v krásnych moderných prevedeniach, ale aj klasických drevených štýloch, ktoré oživia a zároveň zútulnia priestor.

Detské hojdačky do interiéru

Pre deti bude hojdačka v interiéri určite veľmi milým prekvapením. Už nebudú musieť čakať na hojdanie počas celej zimy, ale môžu si hojdaním spríjemniť voľný čas aj vtedy, keď sa im rodičia snažia vymyslieť program v teple domova.

Umiestnenie detských hojdačiek v interiéri

Máte viacero možností, kde umiestniť detskú hojdačku v rámci priestoru bytu alebo domu. Záleží to aj od hojdačky, akú ste sa pre svoje ratolesti rozhodli zakúpiť. Pri klasických a jednoduchých prevedeniach detských hojdačiek, býva často umiestnenie medzi zárubne dverí. Zabezpečíte tak deťom na hojdanie dostatok miesta, ale takto umiestnená hojdačka vám môže časom prekážať až zavadzať.

Druhou možnosťou je upevnenie do stien či stropu miestnosti. Tu však rátajte s tým, že bez vŕtania a zvýšeným nákladov sa nezaobídete. Uchytenie musí byť pevné a vydržať potrebnú dlhodobú záťaž.

Hojdací kruh Marimex

Príjemným riešením detskej hojdačky do interiéru môže byť práve hojdací kruh Marimex. Kovový rám hojdačky je veľmi pevný a obmotaný lanami, pre bezpečnosť našich najmenších. Kruh zakúpite spoločne so štyrmi pevnými závesnými lanami. Sedacia plocha je 100 cm široká, takže vaše dieťa na nej nájde príjemné miesto na šantenie aj leňošenie.

Očarili vás interiérové hojdačky? Predraďte nám do komentáru, ktoré prevedenie hojdačky si viete predstaviť vo vašej domácnosti?

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar