Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Venezia zahradny nabytok z ratanu

Ako zladiť záhradný nábytok so záhradou či terasou?

14. novembra 2019

Záhrada je miesto, v ktorom dokáže celá rodina tráviť väčšiu časť roka. Preto by mala obsahovať presne to, čo jej majitelia potrebujú. Nejde len o úžitkovú časť, z ktorej má rodina od jari do jesene veľa dobrôt, ale ide aj o oddychový kút záhrady, slúžiaci k relaxu a odpočinku.

Keďže pobyt v prírode človeku prospieva, nabíja ho novou silou a dokáže aj liečiť, záhrada je skvelá príležitosť trávenia času v objatí prírody.

Pri vytvorení si príjemného miesta na vašej záhrade, hrá tak záhradný nábytok dôležitú úlohu. Na jednej strane musí spĺňať všetky vaše potreby pohodlia, no na druhej strane je estetika záhradného nábytku a doplnkov taktiež dôležitá. Musí zapadnúť do celého konceptu záhrady a dotvoriť už tak krásne dielo prírody s vašou pomocou.

Ponuka záhradného nábytku je dnes široká, a tak máte na výber z rôzneho typu záhradného nábytku, či jeho farieb.

Podľa úžitkovej stránky záhradného nábytku

Ako prvé je vhodné splniť úžitkovú časť výberu. Záhradný nábytok tak delíme na dve veľké skupiny a to jedálenský a relaxačný.

Ak túžite po stolovaní pod šírim nebom alebo romantickej večery pri hviezdach, je najlepšie si vybrať jedálenský záhradný set.

Tip od nás: Záhradná stolová zostava VeGas PATRICIA 6. Predstavuje kvalitný jedálenský set, vyrobený z hliníkovo-oceľových profilov. Kreslá ponúkajú možnosť stohovateľnosti. Súčasťou je veľký stôl, ktorého výplň tvorí tvrdené sklo.

Ak túžite po relaxe a záhrada sa má stať vašou druhou obývačkou, je dobré voliť relaxačnú záhradnú zostavu.

Pohodlným a zaujímavým kúskom záhradnej zostavy je záhradná zostava Marbella. Je to originálna záhradná zostava vyrobená z kvalitných materiálov ocele a plastu. Plast je vyhotovený v imitácií dreva. K čo najväčšiemu relaxu sú súčasťou zostavy podušky a 4 ks vankúšov.

Podľa dizajnu

Ak ste už záhradný nábytok vybrali podľa úžitkových vlastností, je na čase sa zamerať na dizajn, čiže farby záhradného nábytku. Keďže žijeme v klimatických podmienkach, ktorým vďačíme za štyri ročné obdobia, máme obrovské množstvo možností ako prispôsobovať záhradný nábytok aktuálnemu vizuálu záhrady.

Ak si všimnete ako sa vám menia farby v záhrade počas ročných období a naštudujete si akou farbou kvetou kvitnú vaše rastliny, môžete mať váš záhradný nábytok vždy originálny.

Na jar je záhrada krásne zelená, občas sa mihne biely kvietok, čo tak doplnky vášho záhradného nábytku ladiť do bielej farby, alebo ho doplniť hravými žltými poduškami.

Naopak na jeseň, kedy je okolo nás veľa oranžovej, hnedej farby na stromoch, môžete do zemitých a aktuálnych farieb, doplniť vankúše alebo deky na záhradnú sedačku. Tie dobre poslúžia aj počas chladnejších dní oddychu v záhrade.

Podľa materiálu

Pri výbere záhradného nábytku sa môžete riadiť aj pomocou použitých materiálov. Aby vám záhradný nábytok čo najviac zapasoval do dizajnu vašej terasy, vyberajte rovnaký materiál.

Platí, ak máte napríklad, pergolu vyrobenú z hliníka, vyberte k nej aj hliníkový nábytok. Ak naopak máte prírodnú drevenú pergolu, doplňte nábytok z našich lokálnych drevín, či exotických kúskov.

Ak ste sa rozhodli pre materiál záhradného nábytku – umelý ratan, aj ten je ponúkaný v rôznych farbách.

Umelý ratan je vyrábaný v prírodných farbách. Takéto farby je možné veľmi dobre kombinovať s takmer každým druhom prostredia. Hodí sa do rôznych štýlov záhrad, architektúry či domov.

Záhradný nábytok z umelého ratanu dostanete najčastejšie vo farbách: cappuccino, hnedá, béžová, sivá, biela a antracit. K prírodným a svetlým farbám sa krásne kontrastne hodí modrá či hit, petrolejová farba.

Umelý ratan je materiál, ktorý sa hodí k akýmkoľvek druhom nábytku, či už sedacím súpravám alebo jedálenským stolom. Taktiež sa hodí či už k hliníkovej alebo drevenej pergole.

Ďalším veľkým plusom záhradného nábytku z umelého ratanu je, že nestráca na kráse svojej farby, preto vyzerá aj po rokoch používania zachovalo a trendy.

Viac o materiáloch nájdete v našej sekcii „materiály„.

Dizajnérsky pomocník – teória farieb

Ak túžite čo najlepšie zladiť váš záhradný nábytok s okolím záhrady či terasy, môžete si pomôcť teóriou farieb, presnejšie Ostwaldový  farebným kruhom.

Oswaldov farebný kruh je nápomocný pri farebnej kombinácií a koncipovaní záhrady. Je tvorený 12 políčkami. Základom sú farby ako modrá, červená, žltá. Medzi nimi sa nachádzajú farby, ktoré vzniknú ich zmiešaním.

Ak chcete v záhrade vytvoriť kontrast, voľte farby, ktoré ležia oproti sebe. Ak túžite po harmonických kompozíciách, vyberajte farby, ktoré ležia v kruhu pri sebe. Najkrajšie kombinácie farieb vznikajú, ak si dovnútra kruhu nakreslíte rovnostranný trojuholník a vyberiete si farby, ktoré sú v jeho troch uhloch.

Kontrastné základné farby sú vhodné na subtílnejšie konštrukcie a naopak zemité farby prírody sa hodia na masívne prvky záhradného nábytku.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar