Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

dieta zahrada

Ako vytvoriť záhradu pre deti?

5. novembra 2020

Slnko svoje lúče pomaly zoslabuje a k nám už zavítala farebná jeseň. Denné teploty sú ale stále príjemné, a tak si ešte môžeme vychutnávať pobyt v záhrade.

Väčšine rodiny, ako je tomu pri jej dospelých členoch, záhrada poskytuje miesto na relax a pohodu. Od každodenných povinností radi vypneme jednoduchým posedávaním na príjemnom záhradnom nábytku. Nepotrebujeme nič špeciálne, len mať chvíľu pre seba na pohodlnej záhradnej pohovke, s čajom či vínkom v ruke.

Čo ale naši mladší členovia rodiny? Deti potrebujú neustále niečo objavovať a zabávať sa rôznymi činnosťami. Pri deťoch s relaxačným sedením na záhradnom nábytku asi nepochodíte.

Čas plávania v bazéne už skončil, a preto je tu opäť ďalšia výzva pre rodičov, ako deti udržať aj mimo letných horúcich dní v záhrade. Aké šibalstvá sa dajú vyvádzať v záhrade počas jesene?

Prinášame vám nápady, aby ste zo svojej záhrady vytvorili záhradu vhodnú pre deti, kde budú mať o zábavu postarané!

Pieskoviská, viac ako obľúbená zábava

Hranie v piesku je zábavná detská hra, ktorá neomrzí ani po generácie. Tak ako si aj vy spomínate na veselé zážitky pri stavaní hradov z piesku, tak aj vaše deti budú túto činnosť milovať.

Obľuba pieskovísk medzi deťmi sa priamo spája už s charakteristickými vlastnosťami piesku, jeho fyzikálnymi zákonitosťami. Deti jeho pomocou dokážu rozvíjať svoje jemné aj hrubé motorické schopnosti, navyše rozširovať svoju predstavivosť a stávajú sa kreatívnejšie. Kôpky piesku deti dokážu lopatkou presýpať z jednej strany na druhú po dlhú dobu. Preto hry s pieskom pôsobia taktiež na koordináciu a pozornosť.

V ponuke nájdete rôzne typy pieskovísk. Či už ide o materiál alebo typ prevedenia pieskoviska.

Taktiež záleží na tom, či preferujete prenosné pieskovisko alebo celoročne zabudované v záhrade.

Pieskovisko/bazénik Mušľa

Prenášateľné, veľmi ľahké pieskovisko vyrobené z plastu, pre čo najväčšiu detskú radosť.

Tvarom pripomína mušľu, ktorá sa ako reálna morská mušľa skladá z dvoch častí, ktoré dokážete zavrieť. Táto možnosť je veľkou výhodou po skončení detskej zábavy, kedy zavretie pieskoviska ochráni piesok pred znečistením. V ponuke nájdete prevedenie pre dievčatá v ružovej, ale aj modré prevedenie pre chlapcov.

Pieskovisko je dostatočne hlboké, a tak dokáže plniť funkciu malého bazénika počas letných mesiacov. Môžete ho celý naplniť vodou, alebo si jednu polku naplniť vodou a druhú pieskom. Nezabudnite takéto pieskovisko určite umiestniť na slnko, aby sa mokrý piesok dokázal presušiť a nevytvárali sa plesne pôsobením vlhka.

Keďže je bazénik vyrobený z plastu, nemá žiadne ostré hrany, podľa skúseností klientov je vhodný aj ako bazénik pre psov na letné osvieženie.

Pieskovisko drevené, štvorhranné s krytom/lavičkou

Ak by ste sa prikláňali skôr ku klasike dreva a štvorcovému prevedeniu pieskoviska, máme pre vás v ponuke aj takýto typ. Vytvorené pieskovisko na spevnenom povrchu je predsa oveľa funkčnejšie.

Ale aby nešlo o úplnú klasiku vybrali sme pre vás kúsok, ktorý je vylepšený o dve lavičky na sedenie. Počas škaredých upršaných dní alebo len v dni, kedy sa deti nebudú chcieť v piesku šantiť, sa z týchto postranných lavičiek stáva kryt na pieskovisko. Uzatvorením teda ochránite piesok pred znečistením, či už zmenami počasia alebo domácimi miláčikmi.

Detské kráľovstvo, záhradný domček

Či už domček na strome alebo detský domček umiestnený na záhrade, vytvorí pre deti miesto, ktoré bude len ich. Či už ide o menšie plastové domčeky alebo väčšie drevené záhradné domčeky, toto miesto bude pre nich ich malým kráľovstvom.

Pre malé deti sú najobľúbenejšie menšie prevedenia domčekov, vyrobené z plastu, čiže ľahké na manipuláciu po záhrade. Predstavujú perfektný úkryt pred horúcimi letnými lúčmi, môžete ho umiestniť podľa potreby k bazéniku, k pieskovisku alebo len tak do chládku pod strom.

Domček malý

Tento typ záhradného domčeku je vhodný pre menšie deti, má otváracie okná a dvere. K domčeku sú súčasťou balenia makety motýlikov, vtáčikov a kvetiniek, ktoré si deti môžu prichytiť na bočné strany a vytvoriť si tak svoj jedinečný záhradný domček.

Pre väčšie deti sú vhodnejšie drevené záhradné domčeky, ktoré sú pevnejšie a odolnejšie. Nedá sa s nimi tak jednoducho manipulovať, ako je tomu pri plastových, menších prevedeiach, ale na druhej strane majú väčšie využitie. Deti si doň môžu umiestniť sedačky alebo menšiu posteľ na letné príležitostné prespávanie. Budú nadšené!

Domček detský drevený – veranda

Túži vaša ratolesť po domčeku v reálnejšom prevedení? Tento drevený záhradný domček ich určite nesklame. Domček má otvárateľné okenice, podlahu, vnútorný úložný priestor na hračky s polovičnými dverami, cez ktoré budú mať stále prehľad, čo sa deje vonku. Ak ich hra vo vnúti omrzí, v prednej časti záhradného domčeku je krytá veranda s tabuľou na kreslenie.

Šmýkačka

Ďalším detským snom, ktorým určite svoje dieťa veľmi potešíte je šmýkačka na záhrade.

Výber tej správnej by nemalo byť nič zložitého. Držte sa paramatrov, ktoré sú najdôležitejšie:

  • Dĺžka sklznice.
  • Bezpečné prevedenie schodíkov.
  • Pevnosť konštrukcie šmýkačky.

Zo šmýkačky sa dá vytvoriť aj letná a osviežujúca šmýkačka, na ktoré sme zvyknutí z letných kúpalísk. K šmýkačke pripojíte záhradnú hadicu, a tak dokážete zvlhčovať šmýkaciu plochu.

Kĺzačka 180 cm

Pre tých najmenších je šmýkačka s dĺžkou 180 cm vhodným riešením. Súčasťou balenia sú protišmykové schodíky a stabilná konštrukcia.

V našej ponuke nájdete aj šmýkačky vhodné aj pre staršie deti. Najdlhšia sklznica v našej ponuke je zatiaľ 3 m, ktorá obsahuje aj prípojku na vodu, aby ste zo šmýkania v lete vytvorili úplne nový zážitok.

Trampolína

Skákanie je zábavná činnosť nie len pre deti. Na záhradu si môžete dopriať trampolínu aj väčších rozmerov a pevnejšej konštrukcie, a tak sa z nej stane zábava pre všetkých členov rodiny.

Deti na nej vydržia skákať celé hodiny, čo je veľa krát práve to, čo rodič potrebuje.

Pri nákupe trampolíny je dobré myslieť na:

  • Prevedenie a veľkosť skákacej plochy.
  • Ochrannú sieť.
  • Pevnosť konštrukcie a nôh.
  • Nosnosť trampolíny.

Pri ochrannej sieti je dôležité rozlišovať vonkajšiu a vnútorný ochrannú sieť. Vnútorná je bezpečnejšia, kedy bráni prístupu dieťaťa do časti s pružinami.

Trampolína Marimex 396 cm

Trampolína Marinex je vhodná pre celú rodinu. So svojou nosnosťou 150 kg je skvelým doplnkom každej rodiny, ktorá miluje zábavu.

Prevedenie odrazovej plochy patrí k najkvalitnejších na trhu. Plocha je vyrobená zo špeciálneho polypropylénu s UV ochranou. Takto sa zaručuje dlhá životnosť. Skákacia plocha má taktiež špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje odretiu kože pri dopade.

Hojdačka

Hojdanie je ďalšou činnosťou, ktorá neomrzí. Ako nás bavila v detstve, tak si aj v dospelosti túto činnosť radi doprajeme. Pre deti je hojdanie čas zábavy, pre rodičov chvíľka relaxu.

Detské hojdačky si dokážete zaobstarať už za pár euro. Ak máte v záhrade veľký strom, stačí kúpiť jednoduché prevedenie detskej hojdačky, ktoré zavesíte na konár stromu.

Drahším variantom je zaobstaranie drevenej, kovovej či hliníkovej  záhradnej hojdačky pre celú rodinu. Hojdačku si podľa svojich predstáv umiestnite niekde na záhradu, kde máte dostatok miesta z obidvoch strán. Treba vyberať priestranné miesta, tak aby pri hojdaní nedošlo k úrazu. Taktiež je dobré si hojdačku umiestniť do tieňa, a tak chrániť deti pred možným úpalom pri celodennom hojdaní.

Ak máte záhradu dostatočne veľkú a nájdete v nej dva blízko k sebe položené stromy, hojdacia sieť je ďalším perfektným riešením detskej zábavy. Hlavne počas jesenných dní hojdacia sieť vytvorí miesto na hranie, ktoré je dostatočne ďaleko od chladnej zeme.

Ak uvažujete nad kúpou hojdačky do záhrady, odporúčame prečítať si aj článok o kúpe hojdačky z nášho blogu. Odpovie vám, na čo si dávať pri jej kúpe pozor.

Záhradná hojdačka Vegas

Záhradná hojdačka Vegas predstavuje oceľové prevedenie hojdačky. Konštrukciu chráni náter z komaxitovej farby. Hojdačka dopraje naraz hojdanie až 3 členom rodiny. Strieška vás ochráni pred slnkom alebo jemným dažďom.

Preliezačka

Čo tak multifunkčné riešenie detskej zábavy?

Preliezačky nemusia byť iba na detskom ihrisku, ale určite sa vám deti poďakujú, keď sa stanú súčasťou aj vašej záhrady. Preliezačky zlepšujú motoriku, koordináciu pohybov a pri návštevách ich detských kamarátov aj ich sociálny rozvoj.

Obľúbené sú hlavne preliezačky, ktoré ponúkajú komplexnejšiu zábavu, častokrát s pieskoviskom, lezením, šmýkačkou. Nemusíte kupovať všetky hračky osobitne, ale zaobstarať pre svoje deti takéto komplexné riešenie.

Preliezačka detská Lil´Monkedy Everest

Preliezačka s pevnou a stabilnou konštrukciou vyrobenou z UV plastu. Je vhodná ako pre malé, tak aj väčšie deti, vďaka svojej nosnosti do 80 kg.

Jej veľkou výhodou je jednoduchá montáž bez nutnosti využitia náradia. Ľahko sa s ňou manipuluje. Taktiež ju jednoducho zložíte, čiže nezaberá miesto, keď sa nepoužíva.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar