Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

multifunkcny zahradny set

8 typov najpraktickejších kúskov záhradného nábytku

21. novembra 2019

Hlavným pravidlom pri kúpe záhradného nábytku je, aby slúžil vám a nie naopak.

Pri kúpe musíte pozerať na viacero vecí, ktoré sú zásadné pre správnu kúpu nábytku do záhrady. Je dobré si vybrať materiál, ktorý vám bude vyhovovať, či už svojou údržbou, veľkosťou alebo váhou. Je dobré zvážiť koľko priestoru ponúka vaša záhrada alebo terasa, aby ste sa náhodou necítili stiesnene a nekomfortne.

Myslite aj na spomínanú váhu záhradného nábytku. Ak viete, že nábytok budete musieť častejšie premiestňovať, nie je napríklad vhodné si vybrať mohutnú drevenú záhradnú zostavu. Pre častejšie prenášanie je vhodný záhradný nábytok vyrobený z hliníka či umelého ratanu.

Hliníkový záhradný nábytok

Ak sa jedná o praktickosť, čo sa materiálu týka, hliník je skvelá voľba. Hliníkový záhradný nábytok je obľúbený vďaka:

 • Ľahkej údržbe
 • Nízkej váhe
 • Dlhá životnosť

Ľahkú údržbu predstavuje umývanie vlhkou handričkou, v prípade núdze. Hliníkový záhradný nábytok je ošetrený tak, aby nehrdzavel pôsobením vplyvov počasia, čiže s ľahkosťou odoláva dažďu, snehu a slnečným lúčom.

Tip od nás: Sofia záhradný set

Sofia záhradný set je kombináciou štyroch stoličiek a stola vyrobených z hliníkových profilov. Aby sa vám stoličky čo najlepšie skladovali, sú stohovateľné.

Doska stola je vyrobená z tvrdého skla, ktoré je opatrené otvorom pre slnečník.

Tento záhradný set praktickým riešením posedenia na terasu či záhradu za veľmi prijateľnú cenu.

Tip od nás: Honey záhadný set

Ďalším naším typom hliníkového záhradného nábytku je väčší set Honey určený až pre 6 osôb. Dizajnom a prevedením ide o variantu jedálenských setov do záhrady.

Životnosť hliníka tohto setu je znásobená komaxitovou povrchovou úpravou.

Stôl obsahuje taktiež tvrdené sklo s otvorom na slnečník.

Tip od nás: Záhradná zostava Relax Deluxe

Záhradná zostava Relax Deluxe je luxusnejší kúsok záhradného nábytku z oceľovej konštrukcie. Tento typ konštrukcie zaručuje pevnosť, odolnosť a dlhú životnosť. 

Konštrukcia je doplnené výpletom z umelého ratanu, v krásnej sivej farbe.

Pre čo najväčší relax je použité 10 cm vysoké polstrovanie. Doska záhradnej zostavy Relax Deluxe je vyrobená z bezpečnostného tvrdeného skla.

Záhradný nábytok z umelého ratanu

Keď sme pri praktickosti materiálu záhradného nábytku, nemôžeme opomenúť nábytok z umelého ratanu.

Umelý ratan si získal obľubu vďaka:

 • Vysokej odolnosti voči akémukoľvek počasiu
 • Nízkej váhe
 • Dlhej životnosti
 • Minimálnej údržbe
 • Prijateľnej cene

Tip od nás: Záhradná súprava Axin

Záhradný set Axin spája výhodu a pevnosť kovovej konštrukcie, odolnosť a dlhotrvácnosť výpletu z umelého ratanu. Výplet má skutočne kvalitné prevedenie vďaka ručnej práci.

Súpravu tvorí pohovka, 2 pohodlné kreslá a stolík s pevnou sklenenou doskou. K setu navyše dostanete ako súčasť kompletnú sadu podušiek. Podušky sú v prevedení biela káva, pretože tento odtieň má vyššie úžitkové vlastnosti ako klasická biela farba.

Tip od nás: Záhradné sedenie Orlando 3

Set Orlando je taktiež vyrobený z odolného umelého ratanu, takže je vhodný, ako na terasu, tak aj záhradu vášho domova. Umelý ratan dobre odoláva či už mrazom alebo slnečnému žiareniu.

Set je vyrobený v modernom dizajne inšpirovanom klasickou obývačkovou zostavou. Set sa skladá z priestrannej sedačky, dvoch kresiel a jedného stola. Súčasťou sú taktiež podušky v príjemnej sivej farbe.

Hit sezóny

Vo svete dizajnu sa kladie dôraz aj na kvalitu. Už dávno sú za nami časy, kedy ľudia kupovali lacné plastové záhradné zostavy, ktoré vydržali jednu sezónu. V súčasnosti zákazníci dbajú na kvalitu a pekný dizajnový nábytok. Takéto produkty sú síce finančne náročnejšie, ale zabezpečia vám záhradný nábytok, ktorý vám bude dobre slúžiť dlhé roky.

Takýto záhradný nábytok predstavuje rad Higold, ktorý prináša záhradný nábytok vysokej kvality pre tých najnáročnejších zákazníkov, čo sa týka už spomínanej kvality alebo vkusného dizajnu záhradného nábytku.

Tip od nás: Sedacia súprava Champion

Sedacia súprava Champion predstavuje vkusnú 4 – dielnu zostavu, ktorá sa hodí do akejkoľvek záhrady alebo na terasu.

Je vyrobená z vysoko kvalitného hliníka, ktorý je doplnený teakovým drevom. Teakové drevo patrí medzi jednotky medzi odolnými drevinami.

Set sa skladá z jednej väčšej pohovky, dvoch kresiel a jedného stolu. Súčasťou setu je aj 5 pohodlných vankúšov.

Praktické detaily záhradného nábytku

Ak sa rozprávame o praktických kúskoch nábytku do záhrady, niekedy si stačí vybrať len správny typ nábytku. Stačí si všímať drobné možnosti zostáv, ktoré robia tento typ nábytku o niečo praktickejší, ako iné kúsky či zostavy do záhrady.

Tip od nás: Záhradné sedenie Modus

Táto záhradná zostava predstavuje jeden z najpraktickejších riešení, ktoré uspokojí nejedného zákazníka.

Modus predstavuje multifunkčný set do záhrady, ktorý si môže každý zákazník dotvoriť podľa seba či podľa aktuálnych požiadaviek a príležitostí. Je to možné vďaka ľubovolnému presunu jednotlivých častí zostavy. Takto si môžete vytvoriť pohovku, jedálenský set či samostatné kreslá. K dispozícií máte až 6 možností kombinácií.

Tip od nás: Záhradné sedenie Salemo

Dizajn záhradného sedenia Salemo zapadne do moderných aj retro priestorov bývania. Je to elegantný set vyrobený z odolného umelého ratanu. Nábytok je tak odolný voči poveternostným podmienkam a zabezpečuje jednoduchú manipuláciu.

Súčasťou setu je:

 • 1 x pohovka
 • 2 x kreslo
 • 1 x stôl
 • 3 x poduška v krémovej farbe

Najpraktickejším detailom zostavy je stôl, ktorý v sebe ukrýva úložný priestor. Uložíte doň maličkosti ako knihy, sviečky či deku na chladnejšie posedávanie na záhrade. Set je ponúkaný vo viacerých prírodných farbách.

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar